PDA

Zobacz pełną wersję : Czy pończosznik potrzebuje...?



Lucky
08-07-2012, 03:12
Mam jedno pytanko, czy pończosznik (jest to waż mieszkający na bagnistych terenach, lubi wode) potrzebuje oprócz odp. temperatury też naświetlania jakąś spec. żarówką, czy może to być zwykła żarówka? Żeby nie było nie jasności ja go jeszcze nie choduje, ale już w tym mies.


Pozdrow

pppppp
08-07-2012, 06:20
nie mam pończoszników ale na 99% potrzebuję promieni UV bo jedząc mieso rybie,
występuje w nim enzym który rozkłada witaminę D3, dokładnie nazwy teraz nie pamiętam i dlatego aby nie było problemu stosuje się świetlówki z UV

Lucky
08-07-2012, 06:48
Gdzie takowe można dostać? Czy węze się odrobacza? I czy trzeba dostarczać im witamin np faszerując żarło?

skajek
08-07-2012, 06:58
ja swoja UV - kupilem w sklepie http://colisa.com.pl Natomiast nie powiem jaka ja masz dobrac.. Podejzewam ze ma miec oznaczenie 2.0 .. Zreszta dowiedz sie od kogos kto ma. Co do witamin napewno nie zaszkodza, szczegolnie jak bedziesz dobrze dawkowal .
Hodowca , czy sklep w jakim kupujesz powinien Ci je odrobaczyc , lub poprostu miec je odrobaczone . Jesli nie sa to pojdz do weterynarza.
Pozdr
Marcin

Paweł
08-07-2012, 10:49
potrzebuje żarówki UV i nie je tylko ryb także żaby itd.
musi mieć suche miejsce
pozdrawiam

piotr
08-07-2012, 12:21
Zupełnie ci się porąbało: ten enzym, ktory występuje tylko w rybach karpiowatych ( a niektórzy twierdzą że uaktywnia się w martwych) rozkłada witaminę B.
Co do konieczności zastosowania żródła UV to zdania są podzielone, napewno nie zaszkodzi (ale świetlówka UV-B nie żadne żarówki). Ja nie stosuję, używam gotowych preparatów z wit. D3 i wapniem.

Nestor
08-07-2012, 15:02
"Naświetlanie zwierząt promieniami ultrafioletowymi nie jest konieczne pod warunkiem, że dostarczymy im dostatecznej ilości witamin w pożywieniu."
żródło: opis na terrarium.com.pl
ja daje witaminki, a jak jest ciepło to na balkon, na słoneczko

Vivien
09-07-2012, 14:14
Wiesz co szczerze ci powiem ze jest to waz ktory tak naprawde zamieszkuje zimne tereny Kanady i ja terarium ocieplam mu zwykla lampka z zarowka 60 vat (wtedy ma od 24-28 stopni) i mu to spokojnie wystarcza zyje sobie jak najlepiej. Tylko w zime jesli masz bardzo przewiewny pokoj postaraj sie o sznur grzewczy i nastaw go na 28 stopni

Vivien
09-07-2012, 14:39
nie nieodrobaczaj ich sa to chyba najprostrze weze w hodowli. witaminy tylko gdy zauwazysz u nich ze nie chca jesc blednie im odcien ubarwienia (nie pomyl z wylinka). Ale wtedy wystarczy podac ze dwa kawalki wolowiny zwyklej (ma duzy kompleks witamin)

Paweł
10-07-2012, 14:41
to nie prawda że występuje tylko w klimacie kanady
zamieszkuje tereny od kanady przez usa po meksyk od atlantyku do pacyfiku
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==