PDA

Zobacz pełną wersję : Anakonda żółta- potrzebna informacja



sajder
15-07-2012, 07:52
Mam okazje nabyć Anakondę Żółtą za 220 zł. Nurtuje mnie jedno pytanie. CZy jest niebezpieczna dla człowieka. CZy ktoś zna jakieściekawe strony gdzie byłaby opisana bo nie moge sie doszukać?? No i jeszcze interesowałyby mnie podstawowe dane. Do jakich rozmiarów dorasta? Ile lat żyje. Jakie warunki musi mieć w terrarium?...dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Serpent
15-07-2012, 09:27
sajder znasz www.google.pl jest tam wyszukiwarka tak samo jak na www.onet.pl też jest wyszukiwarka wpisuje się w nią nazwę łacińską węża (Eunectes notaeus) i następnie klika myszką szukaj niewiem czy to takie trudne no coment....

Pozdrawiam

Ps. wszystkie osoby które pytaja o takie żeczy powinny tak postępować

afrox
15-07-2012, 09:55
siemanko! ale sobie zwierzaczka znalazłeś nie ma co;)
jeżeli nie wiesz to anakondy należą do największych węży na świecie...
może oglądałeś film anakonda...tam występowała krewniaczka anakondy żółtej - anakonda zielona. Co prawda jej wielkość była ociupinkę przesadzona ale zawsze...anakonde żółtą znajdziesz w Warszawskim zoo... O ile pamiętam to dorastają tak do... ponad 6 metrów i znzne są wypadki kiedy to anakonda zjadła sobie człowieczka...było nawet takie zdjęcie przedstawiające anakondę po takim posiłku. zajmowała całą pakę pikapa;). tak więc ja bym Ci odradzał i proponował jednak coś mniejszego:). Pozdrówka

Sojkas
15-07-2012, 10:35
Nie jestem zadnym wezospecem, ale chyba przesadziles....
Anakonda zolta rozni sie od zielonej dosc mocno w temacie rozmiar. Ta 2ga jest uwazana za najciezszego weza swiata, gdyz w przeciwienstwie do pytonow nie jest taka "drobna"
Natomiast zolta jest sporo mniejsza i nadaje sie do domowej hodowli (tzn nie wymaga terrarium wielkosci malego mieszkania w bloku :D)
Powolywanie sie na film "Anakonda" hm.. To tak jakbym mowic o ptasznikach powolywal sie na film "Atak pajakow" gdzie bestie mialy do 15metrow rozpietosci nog i wywracaly samochody ciezarowe. AFAIR to tam weze mialy ok 25 metrow dlugosci.

Nestor
15-07-2012, 10:47
to zdjęcie przedstawiało pytona siatkowanego akurat
człowieka może zjeść anakonda, ale tylko zielona (chyba ze bobasa)
->http://terrarium.com.pl/artykuly/rozne.php?id=3
przeczytaj ten artykuł
teraz o anakondzie żółtej:
dorasta do 350cm, w terra mniej
wymaga bardzo obszernego terra z dużym basenem, gdzie mogłaby w całości się zanużyć. konieczny jest solidny masywny konar
jest agresywna i rzadko sie oswaja.
ze wzgldu na swą wielkość, siłę i rozmiary pyska mogą byc niebezpieczne, więc każdy kto chciałby mieć węża tego gatunku, powinien decyzję o jego zakupie dobrze przemyśleć.
żywi sie ptakami, ssakami i rybami
te informacje pochodzą z książki "Amatorska hodowla gadów" M. J. Gorazdowskiego i M. Kaczorowskiego

Nestor
15-07-2012, 10:59
http://www.terrarystyka.com.pl/gatunki.php?id=20030426122915
jeszcze tu masz tabelke

piotr
15-07-2012, 12:53
Bzdura, 3,5m to górai to nie w terrarium.

P.

42d3e78f26a4b20d412==