PDA

Zobacz pełną wersję : wąż nabrał do pyska pełno sciólki - pomocy



Zaakoo
17-07-2012, 04:45
Własnie karmiłem mojego weza myszami!!Kiedy dałem mu ostatnią ten cymbał chcac ja trafic nabrał do pyska pełno sciólki kokosowej!!!mysze wypuscił i stara sie usunac te trociny!!!Co mam zrobic w takiej sytuacji pomoc mu czy sam sobie da rade!!!!!!!!!
prosze o szybka rade!!!!!!

Terrariko
17-07-2012, 07:43
powinien dać sobie radę ale lepiej jak ty mu to wyciągniesz tylko delikatnie . Najlepiej pensetą!

Luka
17-07-2012, 23:05
czesc mialem kilka razy ten sam problem z moim boaskiem,
delikatnie chwytalem go z tylu glowy i wyciagalem mu torf z pomiedzy zebow pedzelkiem (waz mial wtedy ok 50cm). pomoglo.
Uwazaj, zeby nie uszkodzic zebow weza

pozdr

ademar
18-07-2012, 06:57
Niedoswiadczeni hodowcy niech lepiej nie prubuja otwierac pyski swoim weza. Moje regiusy juz kilka razy napraly sciolke lecz najpierw zjadaly chomika potem ocierajac o terra i jego wyposazenie same sobie ja wyciagala- mysle ze tak jest lepiej one wiedza co robia :) Nie wiem jak jest przy boaskach ale czy one przyadkiem nie dadza sobie rady ?? W przyrodzie musza sie zdazac takie przypadki......wiec myslez e sobie sam da rade z tym kokosem.

moorii
18-07-2012, 09:21
witam

mOj regiusek tez mial taki problemik i to nie raz , mysle ze najlepszym rozwiazaniem jest nie przeszkadzac, waz napewno sobie poradzi, otwieranie pyska i usuwanie sciólki moze bardzo zestresowac weza przez co waz moze nie chciec zjesc ofiary,. Oczywiscie najlepiej bylo by wyjasc gryzonia z terra po nieudanym ataku, a gdy waz poradzi sobie, wpuscic znow.

trials
18-07-2012, 11:35
w naturalnym środowisku pewnie wężykom też się przydażają takie rzeczy więc myślę że sobie poradzi

Luka
18-07-2012, 23:56
czsc
pewne jest to, ze nie musialem wezowi otwierac pyska, ale sam to robil.

skajek
25-07-2012, 11:40
Uwazam zeby nie wyciagac torfu czy trocvin tylko delikatnie postarac sie je wsunac glebiej aby waz je poprostu polknal !!
A to po to aby nie uszkodzic zebow , a torf ani trociny mu nie zaszkodza!
Marcin

42d3e78f26a4b20d412==