PDA

Zobacz pełną wersję : Obcowanie po posiłku



alpacino
23-07-2012, 13:31
Mój młody tygrys (ok 3 miesiące i 85cm) jest nad wwyraz "kontaktowym zwierzęciem". Codziennie jak zaczyna się jego "pora aktywności" łazi i wtyka pysk pomiędzy szczelinę drzwiczkach terra do czasu aż mu otworzę. Codziennie przebywa poza terrarium ok. 05-1 a czasem 2 godz. Ostatnio (dzisiaj) zacząl nawet próbować wyjść zaraz po posiłku. I tu właśnie nasuwa się pytanie - czy wąż kiedy przejawia chęć (bo ja to tak interpretuję) może być brany na ręce zaraz po jedzeniu, czy raczej powinien "na siłę" mieć "izolatkę" przez jakiś czas?
Dodam jeszcze ,że jej chęć wyjścia poza terra nie jest spowodowana złymi warunkami panującymi w terra. Wiem bo jest to mój nie pierwszy wąż i ma temp 25-36(pod promiennikiem) i wilgotność też nie kiepską.

Lord_Leoric
23-07-2012, 14:03
Dodam tyle ze moj tygrys zachowuje sie identycznie!!! :)

Jesli zjadl niewielka ilosc pokarmu... to mozna go puscic.... Jednak jak zjadl cos wiekszego to lepiej zeby sobie troche polezal w terrarium... minimum 2-3 dni...


Pozdrawiam

Lord_Leoric

Dr_Who
24-07-2012, 06:42
witam widzę więc ze to nie jest nic dziwnego u mnie i regius i molurus tak robią:)
a co do pytania to popieram stwierdzenie Leorica...

Terrariko
24-07-2012, 09:36
a muj boasek jest taki że mogę mu terra otwożyć na godzinę a i tak niewyjdzie!:( Zawsze jak chcę go wyciągnąć to muszę się piepszyć z godzinę bo jak już go mam to on ogonkiem się gdzieś złapie i znowu rypanie się z nim ale tak to jest świetny!:)

Kadar
24-07-2012, 12:53
Z moim Boaskiem jest tak samo.Choć nie jest jeszcze duży i nie muszę się zbytnio męczyć aby go wyjąć.Ja mogłbym mu chyba terra zostawić otwarte na cały dzień i też by nie wyszedł.
Pozdrawiam.

Lord_Leoric
24-07-2012, 13:10
Za to moj pytona jest strasznie ciekawski :) Normalnie caly czas by tylko lazil! Raz mnie zagial... :P Poniewaz dalem mu wolna "reke" i zostawilem mu na pol dnia otwarte terrarium... wyszedl sobie oczywiscie z niego , pozwiedzal caly pokoj (jak zawsze :P) i po 2-3 godzinach wrocil spowrotem do terrarium!!! SAM!! :D hehe... a dobre bylo to ze byl tylko spragniony :P Napil sie wody i za chwile wyszedl spowrotem :D Hehe... tak włóczykij z tego mojego tygrysa :)


Pozdrawiam

Lord_Leoric

Fryzjer
24-07-2012, 18:04
Heheh widze boaski sa takie same prawie moj robi tak samo jak u Terrariko & Kadar doslownie chce go wyjac to mmusze asekurowac zeby sie czego nie chwycil bo jak chwyci to dupa ale jak go wyjme to lata po szyi itakdalej . Czuje tez ze jak bym mu otowrzyl to by mial to centralnie w dupie i by dalej spal pod zarowka.

42d3e78f26a4b20d412==