PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy się oswoi ?



ufo85
24-07-2012, 05:32
Mój wąz od 5 dni ma podkoszulek mój żeby się oswajał, i mam pytanko kiedy go wyjąć (podkoszulek), albo kiedy będę wiedział że zbożówka się oswoiła ???

Dr_Who
24-07-2012, 06:36
wiesz tak to wygląda ze często niwe ma sensu bawić sie z tym podkoszulkiem
ja nigdy sie w to nie bawiłem i wszystkie weze są oswojone
jak to poznac??? zbliż rękę do węza, dotknij go... jezeli nie odgryzie Ci ręki to jest oswojony
a co do koszulki to wyjmij ja nawet dzisiaj:)

ademar
24-07-2012, 13:52
Ze co ?? wkladacie swoje podkoszulki zeby waz sie oswoil z zapachem ?? po co ?? Przeciez to kompletna glupota, chyba ze sie myle, ale niech mnie poprawia jacys dobrzi hodowcy.

Serpent
25-07-2012, 04:59
ademar-popieram....

Pozdrawiam

MichalDD
30-07-2012, 06:01
Powiem ci tak. Moj waz byl tak "oswojony", ze sam wlazil na reke (bo mu cieplo tam bylo). Poniewaz od jakiegos czasu nieco rzadziej bywam w miejscu gdzie go mam (tzn. jestem tu glownie w dzien, kiedy waz spi), wiec go od jakichs dwoch miesiecy nie wyjmowalem z terra. W tej chwili potrafi capnac w reke (a to pyton regius, wiec dosc lagodny).
Jaki z tego wniosek? Nie oswoi sie nigdy, bo waz to dzika bestia (ktora w dodatku prosto dziala) i zawsze taka zostanie, moze sie tylko "nauczyc", ze reka sie nie nadaje do jedzenia, ale i tak za jakis czas o tym zapomni.
Po tych doswiadczeniach stwierdzilem, ze nie bede weza bez potrzeby (tzn. dla zabawy) wyciagal z terrarium bo po co? Niech sobie tam zyje spokojnie, mam i tak wielka frajde z tego, ze jest i ma sie dobrze.

patryk_w
02-08-2012, 12:51
nie wiem kiedy sie oswoi, ale proponuje dac mu jeszcze grzechotke i smoczek ;)

g7odny
03-08-2012, 15:00
...jesli waz nie nie stara sie juz kasac to mozesz uznac ze jest juz w miare oswojony...a jak trzymasz go na rece i ten sprawdza jezyczkiem zapach to znaczy ze czuje sie bezpieczny..tez mam zbozowe...:]...zbozowki rulez

42d3e78f26a4b20d412==