PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje taniego i ... higrostatu



miszka
26-07-2012, 03:20
Witam

Poszukuje taniego i skutecznego sterownika do zalaczania pompki do nawilzacza w terra. Ogolnie to szukam prawdziwego sterownika terrarystycznego utrzymujacego wilgoc temp i oswietlenie na zadanych poziomach z miesiecznymi wachania no i wachaniami dzien noc .Moze byc to zrob to sam !!!
dzieki za pomoc
MAciek

Fryzjer
26-07-2012, 06:54
Hehe powiem ci ze bylem w elektoriku i jest zwykly higrometr za 240 zloty na jakims gownianym czujniku. Ja sam sobie zaltwilem higro-temperaturometr za tanie pieniadze tzn nie az takie tanie ale napewno taniej wyszlo niz zwykle gowno w elektornicznym. Ten moj jest na jakims drogim czujniku st 111 bodajze. Ale nie slyszalem zebys cos znalaz tdo terra i jeszcze bedzie sterowalo no chyba ze zapytaj w piczarkarniach moze oni cos takiego maja ale to napewno nie za tanie pieniadze.

skajek
26-07-2012, 06:56
pogadaj z wlascicielem sklepu colisa , ale podejzewam ze nie bedzie ciebie stac na takie urzadzanie. Cos podobnego tylko do akwarium slonowodnego kosztowalo 25 tys i to nie w pelnej wersji. (fakt ze bylo tam wiecej urzadzen ) ale mimo wszystko . W internecie spotkalem sie z firmami ktore maja kontrolery temp i wilogtnosci ale nie czasowe - takie ze raz ustawiasz i ciagle masz zadana temp i wilgotnosc (ich koszt to okolo 2-5 tys z tego co pamietam)
Mar

Fryzjer
27-07-2012, 02:27
no widzisz miszka wiec mozesz zapomniec o czyms tanim , widzisz wzyklty higrometr elek kosztuje ponad 200

Kadar
28-07-2012, 10:41
Z wilgotnością będzie problem.Jeśli idzie o temp. to można zastosować odpowiednie regulatory (np. do ogrzewania podłogowego).Czs włączania i wyłączania światła też może obsługiwać sterownik czasowy.Inne rozwiązania będą z pewnością drogie.

uroplatus
31-07-2012, 16:34
Nie jest tak źle. Rzeczywiście nie znam urządzenia z programatorem. Ale higrostat (nie higroskop) kosztuje około 300 zł (http://www.renpio.and.pl/index.htm). Innym rozwiązaniem jest kupienie nawilżacza ultradźwiękowego (http://www.autozysk.home.pl) za 250 zł ma on higrostat i ma możliwość ustawienia wilgotności (bardzo dokładnie) do 89%. Tylko trzeba pokombinować i go trochę rozmontować. Bo sam nawilżacz nie powinien stać w terra (bo pewnie szybko siądzie od zbyt dużej wilgotności) ja go zamontowałem tak że tylko dzióbek wchodzi do terra. Następnie z tego nawilżacza można wypiąć higrostat i przedłużyć kabelek tak aby można było go umieścić w dowolnym miejscu w terra. Naprawdę jest to dość prosta operacja. Problem że uzyskasz wtedy stałą wilgotność a to nie jest najlepsze dla zwierzaka.

NukeIt
01-08-2012, 01:28
Witam
W Elektronice dla Wszystkich, listopad 2001 byl opis budowy i schemat higrometru elektronicznego (kit AVT-2607). Po pewnych przerobkach i dodaniu paru elementow mozna z tego higrostat zrobic.
Jesli Cie interesuje - mam to w formacie PDF i moge podeslac (1,4M)

Pozdrawiam
NukeIt

42d3e78f26a4b20d412==