PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś zna ?



Marcin .P
26-07-2012, 10:41
czy ktoś zna jakiś dobry sposub na pozbycie się roztoczy u węży , a może jest już jakiś preparat przeciwko roztoczą. z góry dziękuje

skajek
26-07-2012, 12:33
czytaj posty !! tony tego bylo!!

mariusz.s
26-07-2012, 14:46
Witam.

Jest na rynku pare środków, ale jeden z najlepszych to - FRONTLINE (100ml, nie daj sobie wcisnąć 5ml). kup to u weta, albo zamów jak nie bedzie miał- w 2 dni dostarczy (koszt ok 30-35zł)... Później bierżesz swoją pocieche do wanny letniej wody, jak już sie troche opłuka z tych robaków, dajesz go do np. jakiegoś akwarium, zamiast podłoża torfowego daj papierowe reczniki i nacierasz go tym środkim ( podobno on wtedy dostaje sie do krwi) !!PAMIETAJ ŻE NIE NIE MOŻNA PSIKAĆ ANI WCIERAĆ TEGO WEŻOWI W GŁOWE!!. w tym czasie powinneś posprzątać całe terrarium, torf wywalić, korzenie i różne pierdółki wyparzyć albo dać po piekarnika (15minut - 220c*) aby pozbyć sie pasożytów no i reszte porządnie wyszorować.. Weża trzymasz tam ok 7 dni, pamietaj aby środek nie dostał sie do wody którą wąż bedzie pił, a po tygodniu dajesz go do terra i powinno być oki.

Są jeszcze inne metody i środki, ale to jest jeden z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów. Jak byś miał jakiś pytania to dawaj na maaniek1@wp.pl lub nr gg - 5181170. POZDRAWIAM!!

trials
27-07-2012, 15:12
nawet więcej niż tony...

patryk_w
03-08-2012, 11:41
z moich doswiedczen i z tego, co ludzie mowia wynika, ze najpewniejszym i najbezpieczniejszym srodkiem jest IWERMYKTYNA. kupuje sie ja w postacie 10% roztworu (oficjalnie jest to preparat w zastrzykach do odrobaczania swin).
instrukcja postepowania z rostoczami jest nastepujaca: 1 ml roztwory rozpuszcza sie w wodzie i spryskuje cale terrarium (razem z wezem, zbiornikiem z woda itp.).
srodek jest na 100% skuteczny i bezpieczny. gwarantuje, ze wytrujecz wszystkie bezkregowce w terrarium jednoczesnie nie robiac krzywdy wezowi.

iwermyktyne dostaniesz w lecznicy dla zwierzat.
pozdrawiam

Marcin .P
03-08-2012, 12:28
thx tym co odpowiedzieli , jak narazie prubuje z Frontline tylko że mój weterynaż od gadów załatwił mi 250 ml , jak nie wypali z tym preparatem to spróbuje z tym co napisałeś ( patryk_w ) narazie odnosi skutek frontline pżynajmniej o większego wężą

42d3e78f26a4b20d412==