PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie regiusa



epyon
27-07-2012, 07:13
Mam Pytona krolewskiego od prawie roku. Wcześniej nie miałem problemów z karmieniem. Wiem, że ten gatunek jest bardzo wybredny itp.
Problem własciwy polega na tym, że Próbuje podac mu szczura od 3 dni, o róznych porach dnia. Kiedy wpuszczam szczurka, wąż totalnie go olewa. A kiedy wyjmę go z terrarium pyton rozpoczyna intensywne poszukiwania, "łazi" po całym terrarium. To normalne?

Serpent
27-07-2012, 08:20
przegłodź pythona przez miesiąc i podaj mu wtedy pokarm.

Pozdrawiam
Serpent

trials
27-07-2012, 14:54
najlepiej przegłodzić gada i będzie jadł jak złoto!!!

ademar
28-07-2012, 01:50
Nie masz trudniejszych problemow? Twoj regius nie je 3 dni, a ty odrazu trabisz o tym na forum, czy to normalne ? Niektore regiusy potrafia nie jesc strasznie dluuugo bo taka maja zachcianke.

POZDRAWIAM ADEMAR

p.s poziom forum spada z dnia na dzien :(

ademar
28-07-2012, 01:55
O zwyczajach zywieniowych regiuskow powinienes sie dowiedziec z stron internetowych i ksiazek, a nie zasmiecac tym forum.

POZDRAWIAM ADEMAR

p.s Przeciez jak tu wpadnie jakis dobry hodowca i zobaczy u samej gory takie problemy i tematy to ucieknie stad jak najszybciej :(

trials
28-07-2012, 07:58
nie tak ostro... chłopak dopiero się uczy...

Terrariko
28-07-2012, 08:31
no właśnie i tak serio od czego cholera jest w końcu to forum??? ademar jak niechcesz odpowiadać to sieć cicho a jak ci się niepodoba to wypier####j!!!! Ty napewno jak zaczynałeś jeszcze głupsze pytania zadawałeś więc się nieczepiaj! Niewie to pyta jak niepoczytał może niemiał czasu?/ nic niewiess!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gacek
28-07-2012, 09:22
wtrace swoje trzy grosze epyon nie jest poczatkujacym skoro ma regiusa juz od ok roku.

MichalDD
30-07-2012, 05:52
Nie martw sie, czasem nie jedza po dwa tygodnie.
Sprobuj wieczorem troszke obinzyc temparature i podwyzszyc wilgotnosc i wtedy mu dac.
Tak ja mowie, 3 dni to nie powod do zmartwienia.

matyjajacek
30-07-2012, 06:26
Witam za pierwszym razem jak nie chciał mi jeść też się martwiłem co tu zrobić wtedy nie jadł miesiąc i okazało się że zrzucał skurę czego na początku za chiny nie było widać dopiero po uplywie 3 tygodni jak mu oczy zmętniały to było wiadomo że to wylinka
teraz znowu nie je tym razem juz ponad piąty tydzień ale jeśli wodę pije jest ruchliwy (wieczorem rzecz jasna) to ok.
po moim to mysz łazi i on jak nie ma na nią ochoty to udaje że jej nie widzi

sprubuj porządnie przewietrzyć terra i spryskaj wodą na wieczór i ropiero daj mu coś do jedzenia jeśli nie zje od 10 min to według mnie nie ma co czekac spróbuj za kilka dni ponownie. może zamiast szczurka dużą myszę albo myszoskoczka.

jeśli nie chce jeść to myszoskoczek jest lepszy bo mozna go trzymać bez problemu w domi i nie śmierdzi od niego tak jak od mysz czy szczórów co dla niektórych jest ważne a przy okazji można się z niego nieźle pośmiać bo códa wyprawia

42d3e78f26a4b20d412==