PDA

Zobacz pełną wersję : węże jadowite od tak w sklepie????



Foxtrott
28-07-2012, 04:09
zrobiłem sobie dziś dundke po poznańskich sklepach zoologicznych i w jednym (z resztą fatalnym) sklepie widzę napis: "żmije łąkowe, parka, wybitnie mało jadowite i oswojone".
co to właściwie żmija łąkowa?????
czy dozwolone jest sprzedawanie w sklepie węży jadwowitych byle komu?????????????????????????????????????????????? ????????????????????
pewien jestem, że gdyby przyszedł do niego 14-latek to tesh bez żadnych oporów koleś by mu sie sprzedał i powiedział, ze są bardzo milutkie i przyjazne.

Double
28-07-2012, 06:17
o w m...!!!!! Foxtrott, ja bym chyba zadzwoniła na policję, co to za bzdury że żmija parkowa, prawie nie jadowita i oswojona!!!!!!!! trzeba to gdzies zglosic, nie wyobrazam sobie ze ktos by mogl o tak sobie kupic taka "zmije", ten sklep jest chory!!!

trials
28-07-2012, 07:52
z tego co mi wiadomo to hodowla węży jadowitych w Polsce jest nielegalna...

Double
28-07-2012, 10:28
tak, oczywiscie, ale sam pomysl zeby napisac ze JAKAŚ żmija jest oswojona i prawie niejadowita?!?!?! skaaaanddaaaaal

pppppp
28-07-2012, 13:03
niestety ale to normalne praktyki, we wrocku na odrzańskiej (to chyba taka ulica już nie pamiętam ale koło rynku, sklep jest znany i większość wie o co chodzi), była sobie piekna żmija sykliwa za 700zł, na pytanie czy ma gruczoły jadowe otrzymałem twierdząca odpowiedz, obok były młode trimki za 120zł (hodowla właściciela sklepu)

Lord_Leoric
28-07-2012, 13:41
Nie wiem czy sie nie pomyliles pppppp ... ale wlasciciel sklepu na odrzanskiej pokazal mi papier potwierdzajacy wyciecie gruczolow jadowych wlasnie u tej zmiji sykliwej... Wg mnie ten koles jest w pozadku!

PS: Gdybys byl na spotkaniu terrarystow tydzien temu to bys sie czegos o tym wiecej dowiedzial...


Pozdrawiam

Lord_Leoric

Paweł_P
28-07-2012, 13:49
co to właściwie żmija łąkowa?????

- to Vipera ursini, wieżę że mogą być oswojone, pewno mają też słaby jad (jak nasza zygzakowata), ale sprzedawanie jadowitych węży jest u nas zabronione.

ELF_UR
30-07-2012, 13:36
CZE HODOWLA JEST ZAKAZANA A CO DO PIERO SPRZEDAŻ!!! TYM BARDZIE W SKLEPIE

DJP
01-08-2012, 06:32
Taki zaświadczenie o wycięci gruczołów możesz cobie w .... wsadzić. ELF czym sie różni sprzedarz w sklepie od tego gdzie inndziej? To na bazarze jest mnij nie legalnie??

DJP
01-08-2012, 06:35
PS prawo o zakazie hodowli zwierzęt jadowitych kojaży mni sie z prawem które nie pozwala posiadać broni której ostrze przekracza określoną (nie pamiętam jaką) długość. Bo raczej mało żadko sie zdarza sie że ktoś kogoś zabije czy uszkodzi długim mieczem co innego siekierą czy nożem.

Dr_Who
01-08-2012, 07:51
djp sprawa jest na tyle głupia ze jak ktos bedzie chciał kogos zabic to wezmie nawet cegłówkę i da sobie radę, na nia wcale nie potrzeba zezwolenia:)

jak co?
02-08-2012, 14:34
jad tej zmiji jest duzo slabszy od jadu naszej rodzimej zmiji zygzakowatej

jak co?
02-08-2012, 14:43
jak bedzie chcial to udusi golymi rekami

a prawo

1 mozna łamać
2 interpretowac na wiele sposobow
3 naginac na wlasna korzsc

42d3e78f26a4b20d412==