PDA

Zobacz pełną wersję : tylnia scianka ze styropianu



Budyn
25-07-2013, 17:25
Mam pytanie do tych ktorzy robili terra z osb i tylnia sciane ze styropianu czy jak bede klad na styropian ten cement biały to musze odwracac terra czy on ma taka konsystenjce ze mi nie zleci . i kolejne pytanie czy moge go dawac bezposrednio na plytke osb na boczne scianki?? czy trzeba dawac cos pod to zeby sie lepiej trzymalo?? i jak bede to juz chcial pokryc pigmentem z piaskiem to jaki dac pigment zeby byl ladny efekt i zeby nie bylo czasem tak ze mi pod wplywem wilgoci cos sie dzialo -plesn itd dzieki za odpowiedzi pozdro

Dominik1
26-07-2013, 01:26
heh. to by było tak: jeśli chcesz coś połozyć na osb to proponuje klej do glazury który nakładasz na siatke montazową którą wcześniej przyklejasz sylikonem do płyty jeśli masz zamiar dodawać pigment do kleju to musisz to zrobić w czasie rozrabiania go (złózywa się go całkiem sporo) bo póżniej będzie zapóźno jeśli chcesz uzyskać ciekawy efekt to rozrób kilka pojemniczków kleju z róznymi barwami i odcieniami pigmentu i naprowadzaj gona ściane za pomocą szpachelki poczym rożcieraj szmatką według uznania (ewentualnie mozesz to posypać piaskiem zanim wyschnie ale to przesada jak jest pigment to raczej piasek odpada) ja by ci radził terra połozyć na tej ściance na której będziesz kładł zaprawe ułatwi ci to jej ułozenie. ale to wszystkoi tak zalezy od konsystencji zaprawy :-)

Budyn
26-07-2013, 04:22
ale taki klej jest bezpieczny chodzi mi o to czy pod wplywem wilgoci i temp nie bedzie uwalnial jakis szkodliwych substancji
a co do tej siatki to ja przykleic na calej powierzchni scianki czy tylko punktowo

Dominik1
26-07-2013, 09:47
siatke daj na całą powieszchnie kosztuje ona od 3 zł za m2 a klej jak wyschnie i odstoji tydzień to nic nie wydziela szkodliwego

Sarenka24
26-07-2013, 15:40
Ja styropian przyklepiłam bezpośrednio (bez żadnej siatki) klejem polimerowym (2zł) do ścianki z OSB, klej rozprowadziłam równomiernie niemalże na calej powierzchni styropianu i przystrzymalam jakieś 5 min. Kiedy już się przykleił styropina pokrylam nie zaprawą klejową a gipsem. Gisps zmieszłam z pigmentem (bodajże pisakowy i beżowy) a potem nakladalam na styropian. Gips ma taką zaletę, że szybko schnie i twrdnieje, nie trzeba czekać dniami żeby wysechł. Następnie jak już gips wysechł wzięłam gruby papier ścierny i starłam wszystko to co było zbyt kłujące albo zbyt szorstkie na powierzchni.
Mam terra typu pólwilgotnego i jak narazie nic mi nie plesnieje, zwierzęta się dobrze czują i wszytko jest ok.
Terrarium stało 5 dni żeby się wywietrzyło ze wszystkich zapachów, po tym czasie włozyłam ta swoje wężyki :)

pasiu
03-08-2013, 13:58
Tak wygląda terrarium dla lega i

-na osb silikonem cienki styropian (3-4 mm)
-na to siatka do ocieplenia budynkow umocowana takerem
-na to klej do dociepleń (różnie to nazywają, mocuje sie tym siatke) firmy Stopter
-jest on biały także łatwo było to zabarwic pigmentami
-manoszone zwykłą szpachlą, bez odwracania, bo jak odwrócisz to nie bedzie takiego efektu.

Powodzenia w tworzeniu

pasiu
03-08-2013, 14:26
Tu masz zdjęcie a za niedługo bedzie gotowe takie wieksze dla 2 agam o podobnym sposobie wykonania, poza tym można ten klej pryskac ile sie da i nic sie nie dzieje terra te mam od lutego, wiec.....

http://p4siu.w.interia.pl/IMG_1042.jpg

Seeya

42d3e78f26a4b20d412==