PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe zachowanie boa c.



dniki
07-08-2012, 12:42
Witam wszystkich terrarystów. Zastanawiam się czy zachowanie mojego boaska mieści sie w granicach normy i dlaczego tak robi. Jest to wąż urodzony w niewoli. Trzymany był przez właściciela sklepu w słabo ogrzewanym terrarium. W zasadzie terrarium nie miało własnego ogrzewania, a tylko kaloryfer za terrarium:). Kupiłem go kilka dni temu. Miał problem z wylinką. Dzięki radom z forum poradziliśmy sobie z tym problemem. Zjadł już swoje pierwsze danie. O co więc chodzi?. Zgodnie ze standardami w terrarium w dzień utrzymuję temperaturę 25 - 30. Ale mój pieszczoch najwyraźniej olewa moje starania i na dzień szuka najchłodniejszego miejsca w terrarium. Najcześciej zagrzebuje się cały w podłożu (torf +trociny). Potrafi tak przeleżeć cały dzień. Unika też miejsc wilgotnych. Terrarium choć drewniane (pokostowana wielokrotnie sklejka) zraszam tak aby utrzymać odpowiednią wilgotność. Czy to normalne?

coolary
07-08-2012, 13:29
Jeżeli waz był wczesniej przetrzymywany w nie odpowiednich warunkach może mu to początkowo przeszkadzać. Jeżeli w sklepie było stosunkowo chłodno (klimatyzacja) to możliwe ze waż jest w stanie "spoczynku zimowgo" Boa dusiciele nie przechodzą ziomowania ale obniża sie temperture do ok.22-23 C. wiec możliwe ze wąz musi sie wybudzić. Trzymaj cały czas odpowiednie warunki. Na pewno wszystko bedzie OK. Powodzenia w hodowli.

trials
07-08-2012, 14:34
gad siedzi tam gdzie mu najlepiej. jeśli je bez problemów i bez problemów będzie zrzucać wylinki to wszystko jest oki.

42d3e78f26a4b20d412==