PDA

Zobacz pełną wersję : wylinka dla początkujących



Sara
09-08-2012, 12:09
Od sprzedawcy u którego kupiono mi mój prezent - boa tenczowy- powiedziano mi że moje nowe zwierzątko jest tuż przed wylinką i że nie należy mu teraz podawać pokarmu. Miną tydzień i nic. Moja 60 cm tasiemeczka była aktywna, wspinała się na konary , jednym słowem zwiedzała całe terrarium. Więc postanowiłam jednak coś jej kupić do zjedzenia. Kupiłam myszkę - która szybko została skonsumowana.
Teraz wąż zakopał się w podłożu i ani myśli od 3 dni się z tamtąd ruszyć.
Jak długo wąż może nie wykazywać aktywności ? I od kiedy należy się zacząć denerwowć?
I czy brak aktywności może być również przypisywany przygotowaniem do wylinki, czy raczej tylko okresowi trawienia ? Jakie sa typowe zachowania przed linieniem dla tego gatunku?
Może ktoś z was ma jakieś ciekawe spostrzeżenia.

Jaxik
09-08-2012, 12:16
Moja zbożówka zjada myszkę nawet przed wylinką bez żadnych oporów. Co do aktywności, to niektóre osobniki aktywne są w nocy a inne w dzień. Może mysza była duża. Trawienie wymaga czasu. Na nerwy będzie jeszcze czas! Wąż sobie poradzi. Powodzenia!

Biskup
09-08-2012, 19:25
teczowki lubia sie zakopywac w podlozu, ale moze to byc efekt zbyt malej wilgotnosci lub zbyt duzej temperatury powietrza. Przed wylinka waz moze nie wykazywac aktywnosci nawet pzez tydzien, a po posilku tymbardziej ma chill-out i trawi. Za tydzien mozesz sie zaczac niepokoic. Przed wylinka zwieksz temperature w terrarium. pozdrawiam.

Sara
09-08-2012, 23:00
dziękuję za odpowiedź
malec wygrzebał się dzisiaj w nocy i znów buszuje.
A na wylinke to on mi i tak nie wygląda więć nie wiem czemu tak twierdził sprzedawca.
Temperatura w terrarium wynosi 29 C a wilgotność 70% mam nadzieje że jest ok.
Jeśli nic się nie zmieni to znowu podam mu posiłek w końcu nie bedę go głodzić bo ktoś twierdzi że linieje.

micgekon
10-08-2012, 04:31
Powiem Ci jak było z moim (mam go od sierpnia) pierwszą wylinke preszedł nie długo po kupnie i nie zauważyłem oznak zblizającej się wylinki (siedział cały czas zakopany)ale dwa tygodnie temu patrzę oczy zmętniałe,skóra zmatowiona - no to przestałem karmić, zwiększyłem wilgotność iczekam a tu nic po trzech dniach oczka jakby bardziej przejrzyste skóra też...poczekałem jeszcze 3dni i nic podałem myszkę zjadł bez problemu i jeszcze tej samej nocy miał wylinkę (być może przechodząca mysz naciągnęła mu skórę na całej długości co pomogło mu-to tylko moja teoria)

Fryzjer
10-08-2012, 05:05
moj skore sciaga nieraz 6-7 dni po odmetnieniu oczy

alpacino
10-08-2012, 05:53
Z tą temperaturą też trochę uważaj. Jeśli masz jak napisalaś 29*C w calym terra to też nie najlepiej, ten wąż potrzebuje też chodniejszego miejsca ok 25*C. Najlepiej, stosować źródlo ciepla niesymetrycznie. Mój też się kiedyś zakopywal w ziemi ,więc za radą pewnej osoby przewiesilem promiennik na jeden z rogów terrarium i problem zostal rozwiązany... Choć nie twierdzę ,że tak musi być też u Ciebie, to poprostu propozycja :)

42d3e78f26a4b20d412==