PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest z tym bluszczem?



mrmoon
26-07-2013, 12:54
Słyszę ciagle skrajne opinie na temat bluszczy. Jedni twierdzą, że są trujące inni że nie. Mi wydaje się że nie, słyszałem że ludzie mają go z płązami lub gadami i nic się nie dzieje.
Ktoś z Was moze ma w terra? Z czym trzyma i co zauwazył?
Moze ktoś ma jakieś opracowanai na ten temat?
pozdrawiam i zapraszam do dyskusji...

niby do roślin powinno być, ale chyba jednak tu bardziej pasuje...

M.I.R.A.S.
26-07-2013, 13:16
chyba nie jest trujący bo patyczaki nim karmiłem i zyły j
akoś całą zime

Dominik1
26-07-2013, 13:24
bluszczu jest wiele odmian jeden jest trujący inny nie ale jeśli chodzi o trzymanie go w terrarium z zwierzętami które nie bedą go jadły to niema problemu mozesz urzywać jednego jak i drugiego przynajmniej u mni się nic nie działo a zwierzaki ładnie podrosły zadnych złych obiawów nie było .

Spellcaster
26-07-2013, 13:42
Są rośliny w tym i bluszcze które nie muszą zostać zjedzone aby wywołać nieporządane efekty. Niektóre wystarczy ze zostaną dotknięte albo znajdą się w poblizu zwierzęcia. Te chyba jednak nie są zbyt popularne w sprzedarzy więc mysle ze nie ma się co obawiać.

AGAM
27-07-2013, 02:01
najlepszy jest taki zwykły bluszcz, który mozesz znaleźć na jakiś starych murach czy drzewach :) Jest ładny i przez cały rok łądnie rośnie w terrarium. Ja go mam u różnych zwierząt a czasem karmie nim straszyki.

mrmoon
27-07-2013, 02:19
dzięki :-)
Ja własnie mam zasadzony w terra (3) ten zwykły, nie pamiętam nazwy lae ten co w Polsce rośnie (a rośnie dziko tylko jeden). I ktoś na terrarysyce zasiał panikę, że oo jest trujący i wogóle. Przedtem pytałem botaników i mi mówili że można śmiało, ale po tamtym wykładzie wolałem spytać się tych, którzy mają go w terrarium.
A terra czeka an gekonki :-)
dzięki wielkie - pozdrawiam

mordd
28-07-2013, 13:34
To ja zasiałem panikę. Uzasadnioną. Uzasadnienie podałem dość precyzyjne.

mrmoon
30-07-2013, 09:59
Ale jak widać nieszkodzi on gadam i płazom. Więc mozę wobec innych są przeciwskazania, ale tutaj nie ma.
pozdrawiam

mordd
30-07-2013, 13:32
Jak widać (podałem źródło) szkodzi i to bardzo żółwiom. Gwarantuję, że legwanowi również na zdrowie nie pójdzie. Roślinożernym szkodzi (tzn może wywołać zatrucie). Żółwie to gady...... Nie mówiłem, że nie nadaje się wcale, ale, że nie nadaje się na pewno dla gadów roślinożernych. Podtrzymuję. W przypadku gdy karmówka może go ponadgryzać też bym nie stosował, we wszystkich innych owszem.

42d3e78f26a4b20d412==