PDA

Zobacz pełną wersję : Rada w sprawie boa c.



dniki
12-08-2012, 14:24
Witam wszystkich wielbicieli boasków!
Mój pupilek (120 cm - chyba samiec) dziwnie się ostatnio zachowuje. W terrarium mam około 10 cm sypkiego podłoża (torf+wióry+włókno kokosowe). Mimo utrzymywania dużej wilgotności i odpowiedniej temperatury mój boasek ucieka w najchłodniejsze miejsce, a od dwóch dni leży zakopany w podłożu i najwyraźniej jest mu tam dobrze. Po wylince spałaszował tylko jednego chomika, wypróżnił się i moczył w wodzie cały dzień i noc. Od dwóch dni nie wyłazi z tego podłoża. Sprawdzałem - jest cały i zdrowy (mam nadzieję, że zdrowy). Czy on mi daje znak, że mam mu zrobić pore suchą. Trochę się martwię bo mam go od niedawna. Czy spotkaliście się z takim zachowaniem?

Fryzjer
13-08-2012, 02:11
Ja osobiscie sie z tym nie spotkalem ale moze brakuje mu kryjowek z roznych czesciach terra

kunc_boa
13-08-2012, 09:12
muj robi to samo _niprzejmuj sie

dniki
13-08-2012, 11:47
No tak, ale dalej nie wiem dlaczego on tak robi i jak długo będzie to trwało.

dniki
13-08-2012, 11:51
Ma kryjówki. Mój poprzedni boa rzucał się na żarcie zanim jeszcze zdażyłem wyjąć rękę z terrarium. Temu ostatnio szczurek chodził po głowie. Może trzeba usunąć podłoże z terrarium aby się do niego przyzwyczaił. On z tego podłoża nie wychodzi nawet w nocy. Dzisiaj wygrzebałem go na siłę ale on za pięc minut był zakopany w tym samym miejscu.

Azazel
16-08-2012, 10:37
Boa to straszne lenie jak sie najedza to sie nie ruszaja i pragna sie dobrze schowac i sobie leniuchowac. Podnies temp do 30-31 stopni , wilgotnosc utrzymuj kolo 70-80 % codziennie zraszajac. Daj konary i zrob kryjowke, moze masz za jasna zarowke , te weze sa nocnymi gadami wiec za jasne swiatlo moze je razic.
W razie pytan dzwon. 600-822-552.

42d3e78f26a4b20d412==