PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie młodych zbożówek.



Mimi.
23-08-2012, 07:00
Czym mozna jeszcze karmić młode zbozówki oprocz oseskami mysimi? Mam na mysli jakies owady jak świerszcze albo karaczany zielone lub imago mącznika???? Pytanie moze się wydać trochę głupie ale nie wiem za duzo o weżach a planuję sobie kupić a z oseskami mysimi byłby problem.

z góry thx. za odp.

PiotrekP
23-08-2012, 07:09
przylacze sie do postu mimiego ..... .ale zi nnym pytaniem ;)
tez oa karmieniu ale ososeskiem- czy mlodda zbozowke raz w tyg wystaczy karmic?
i w jaki sposob podac takiego oseska? co w wypadku jak nbie ebdzie chcial jesc?

wujek
23-08-2012, 07:20
w przypadku mimi to radziłby ci dowiedzieć najpierw o węzu wszystkiego. więc weź książke i przeczytaj. co do karmienia to zreguły daje co 3 dni oseska. ja dawałem mojej co tydzień dwa i było ok. poprostu osesska wrzuć do terra i zbożówka sama go zje, jeżeli nie to znaczy że nie jest głodna. wracając do pytania mimi to jest jeszcze wiele sposobów np. serce wołowe ale raczej karmi sie osseskami. jeżeli nie masz dostępu do nich to założ sobie własną hodowle myszek...

Waluś
23-08-2012, 07:24
Ja daje 2 oseski na 5-7 dni wkladam zbozówke do pudełka (od sałatki) w nim mam możliwość nadzoru przy pochwytaniu itd. Jak niechce jeść próbuje za pare dni nakarmic lub wkładam do tego pudełka oseska i zbożówke na noc i zawsze to skutkuje
Pozdrawiam

PiotrekP
23-08-2012, 08:04
aha thx ;] jutro prubuje pierwszy raz nakarmic :) ( dopiero jutro oseska mi przywioza) a jak dlugo osesek moze zyc ? da sie "to" czyms karmic?

Waluś
23-08-2012, 08:12
mi bez jedzenia 3 dni przezył a na 4 dzień został pożarty

Mimi.
23-08-2012, 08:55
ok thx.... a owadami ine można karmić? swierszczami?

wujek
23-08-2012, 10:24
nie karmi się węży owadami! a co do howu ossesków. przedewszystkim muszą mieć w miare ciepło. nasączasz kawałek chleba mlekiem i w taki sposób je karmisz. następnie musisz go połaskotać czymyś po brzuchu bo to mu pomaga w wydalaniu, i naczej pokarmy by mu zgnił w żołądku. w taki spośob można chować osseska, ale jest to trudne i czasochłonne.

Nestor
23-08-2012, 12:07
"nie karmi się węży owadami!"
hmmm... a opheodrysy??? ponoć tez niektóre thamnophisy jedzą owady (zależy od osobnika)
a co do karmienia młodych zbożówek świerszczami, to spotykam sie z takim pomysłem nie pierwszy raz. trudno się jednak dziwić bo nawet w niektórych sklepach tak radzą sprzedawcy. ale o sprzedawcach w sklepach zoo tez już nie mało tu napisano

wujek
23-08-2012, 13:22
no to są wyjątki ale zreguły normalnym wężom nie podaje sie owadów...

Mimi.
24-08-2012, 08:56
aha. że co? chlebem węża?

wujek
24-08-2012, 09:17
k.... mać, dociera to do ciebie mimi czy k.... nie. węże karmisz gryzoniami. niektóre żywią sie owadami lub jaszczurkami a niekiedy innymi wężami. ale gutta je gryzonie do jasnej k...y. weź może kup sobie książke poświęconą wężą i ją przeczytaj. choć i tak to pewnie nie pomoże. lepiej zostaw wszytskie węże w spokoju, bo ze wcześniejszych twoich odpowiedzi można wywnioskować że nie kupujesz węża z zainteresowania!!!!!!

PiotrekP
24-08-2012, 10:52
ejj wujek no bez przesady..... tak naskakiwac na goscia z ato ze nie zrozumial o co chodzilo..... znam mimiego i wie mze nie chce wezyka dla szpanu ......... ma juz troche zwierzaczlow i wie jak sie nimi zajmowac............ wiec nie oceniaj ludzi po postach ...nie zorzumial to mu wytlumacz a nie opierdalaj .
nikupil weza tylko pyta sie na forum .... jak by kupil i dopieor sie pytal to "byscie" mu dopieor powiedzieli... w koncu po to jest forum ...
ja weza tez mam od neidawna i moja wiedza tez nie jest wielka ale sie ucze ....

Mimi.
24-08-2012, 10:53
Nie bo ktoś o chlebioe napisal i nie zrozumiałem o co idzie.
Wiem że sie karmi myszami ale to że sie karmi myszami to nie znaczy że nie mozna karmić czym innym!!!!dlatego pytam! a' propos - w ksiazkach gówno o tym pisze a w opisach tez tylko o myszach więc upewnić się chciałem. Jakiś znerwicowany strasznie jesteś. A tak w ogóle to ktoś próbowal świerszczami że zaprzecza? hm przetestował bym ale za duże ryzyko.

wujek
24-08-2012, 13:40
nieno piotrek masz racje ale troche sie wkurzyłem. sorry mimi ale ponosi mnie czasami. więc tak słuchaj tak jak ci napisałem wcześniej oprócz osseskó można je karmić mięsem wołowym atk apropo to w opisach jest napisane przy każdym gatunku co jedzą. zgodze sie z tym że nie ma innch sposobów karmienia.

pozdrawiam wujo

mateotychy
25-08-2012, 08:27
ja probowalem karmic świerszczami ale nie chcial jesc ,jak napisałem o tym na forum to mnie wyryli

Mimi.
25-08-2012, 15:12
thx.
Będzie problem ale jakoś zalatwię te oseski.
A to mięso wolowe musze sprawić żeby się jakoś ruszało czy takie lezace tez zje?

wujek
25-08-2012, 15:17
z mięsem to musisz postąpić tak że bieżesz kawałek tego mięsa (oczywiście odpowiedniej wielkości pokrojone) w pensete i machasz mu przed paszczą. powinien zjeść.

Marcin Ratajczak
25-08-2012, 16:24
Moja zbożówka łakomczuszek jadła nawet jak się jej położyło, a jak nie to wystaczyło wziąść w piensete i pomachać przed pyszczkiem.

PiotrekP
26-08-2012, 14:06
ok juz jest ok :) to dobrze :P ja tez przepraszam troche mnietez ponioslo :P

wracaja do tematu ..... moja zbozowka przed chwila zjadla pierszy posilek podany przezemnie pesetą ! :D byly to dwa kawalki mieska podane jeden podrugim , żebyscie widzieli jak swietnie atakowal :D piekny widok.... :Dniewiedzialem ze jest tak glodny itak agresywny :P hehe pozdrawiam ;)

42d3e78f26a4b20d412==