PDA

Zobacz pełną wersję : Corallus hortulanus



MichalDD
27-08-2012, 12:20
Mam pare pytan (w zwiazku z oferta coolary'ego).
Bardzo mi sie ten waz podoba, widzialem odmiane "dzika" w sklepie zoologicznym i malo go nie kupilem, a teraz jest mozliwosc sprowadzenia w kolorze ;) ...

a) podobno jest bardzo agresywny - potrafi ugryzc (wieksze sztuki bolesnie) przy karmieniu. Od razu mowie, ze nie traktuje wezy jak psow, tzn. nie wyciagam ich czesto z terrarium i nie bawie sie nimi. Z drugiej strony nie mam ochoty byc pogryziony ciagle przez weza i tak juz jestem przez jedzenie dla wezy i komary ;)

b) jak duze to rosnie?
c) optymalna wielkosc terrarium?
e) jak bardzo trudny w hodowli (tzn. czy moga byc male wahania temp. wilgotnosci, jak je)

Czytalem opisy na www.corallus.com, ale chcialbym sie dowiedziec czegos z pierwszej reki.

NukeIt
27-08-2012, 14:09
a) jest nerwowy i agresywny, ciezko sie oswaja
b)jedne zrodla podaja 150-180cm, inni 2-3m
c)ja mam maluszka ok. 30/40cm w terra 17x17x30 (wysokie, z galazkami(sztuczna roslinka), bo to gatunek nadrzewny i na ziemie prawie nie schodzi)
d)potrzebuje dosyc wysokiej wilgotnosci i bywaja problemy z karmieniem (szczegolnie jesli chodzi o mlode z odlowu - w srodowisku naturalnym jedza glownie gekony i nawet hodowlane nie zawsze chetnie jedza)

Pozdrawiam serdecznie
NukeIt

coolary
28-08-2012, 03:35
Wyrośnięte samice mogą mierzyć do 190cm w terrarium. Mój dorosły kilkuletni samiec ma 140cm. Gady te sa troche bardziej delikatne od innych popularnych dusicieli. Ale nie są ta jakieś tam agresory. Są płochliwe i kiedy nie mają możlwości ucieczki ( terrarium0 bronią sie kąsaniem. Do tej pory nie spotkałem sie z jakimś wyjątkowo agresywnym osobnikiem. Trzeba pamiętac że są BARDZo szybkie...

coolary
28-08-2012, 03:50
Dla zainteresowanych mam teraz od ręki na sprzedaż bardzo ładną roczną samiczke. Mierzy ok 85cm. ZERO problemów z kamieniem. Jest to forma dzika. Zdjęcie w załączniku. Jest troche oswojona (wogóle nie gryzie) czasem biore ją na ręce. Atakuje myszy siedząć na ręku. Sprzedaje ja poniważ powazniej myśle o hodowli tego gatunku. Zostawiam sobie jedynie dorosłe osobniki o dzikim ubarwieniu. Jeżeli chodzi o młode to teraz wchodze jedynie w formy barwne.

MichalDD
29-08-2012, 03:39
hmm, bardzo mi sie te weze podobaja, musze sie powaznie zastanowic, sa naprawde piekne. Nie za bardzo mi zalezy na oswajaniu weza, jak juz mowilem nie bawie sie nimi.

BTW: Szybkosci.. przed chwila dalem mojemu regiusowi wyrosnietego szczurka... mam chyba jakiegos wyjatkowo wyrywnego regiusa, bo tak walnal, ze.. wole oszczedzic szczegolow :).

Grochu
09-09-2012, 00:07
zupełne nieoswojenie węża jest szkodliwe- dla właściciela i dla niego. dla właściciela, bo każde włożenie ręki do terrarium może sie skonczyć pogryzieniem, a dla niego, bo każdy kontakt z człowiekiem to straszny stres. zwierzaki trzeba oswajać

42d3e78f26a4b20d412==