PDA

Zobacz pełną wersję : Małe pytanko...



tomislaw
31-08-2012, 14:17
Mam pytanie ,czy jest to możliwe że gdyby mysz czy szczur był chory obojętnie na jaką chorobe czy wirus (oczywiście gdybym nie był świadom tego że mysz jest chora,bo gryzonie kupuje w sklepie zoologicznym ),że wąż po zjedzeniu takiej ofiary mógłby się zarazić ,i jakie byłyby skutki , jerzeli doszłoby do takiej sytuacji.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Nestor
31-08-2012, 14:51
czesc
z tego co wiem ssaki są dość bezpiecznym pokarmem (bezpieczniejszym niz gady czy płazy) ponieważ są słabo spokrewnione z wężami i większość ich chorób nie zagraża gadom.
jeśli chodziło Ci o konkretne choroby to niestety nie wiem

tomislaw
31-08-2012, 15:14
Konkretnie to o żadne choroby mi nie chodziło więc serdeczne dzięki, ale jeżeli ktoś wiedziałby na ten temat coś więcej czyli o tych konkretnych chorobach niech pisze.
Jeszcze raz dzięki.

Marcin Ratajczak
31-08-2012, 15:37
Ja się też konkretnie nie orientuje ale czytając regularnie forum czytałem o przypadku śmierci węża więcje tutaj http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=7362&t=7362#reply_7362

DJP
01-09-2012, 04:39
2jest pewnie jakiś odsetek chorub które może przenościć mysz, przenosić nie chorować, zakaźnych dla węża ale dodając prawdopodobienistwo że ta choroba wystąpi akuta u tej myszy ze sklepu i wąż nie nią zarazi, to że wąż może za chorować na chorobe którą przenosi mysz którą on zjada nie oznacz wcale że sie nią zarazi bo choroba może przedostawać sie przez tylko przez krew a gad nie będzie miał żadnych ran w pysku albi/i w przewodzie pokarmowym. sorka za brak dużych liter ale mam jakieś świnistwo na kompie.

42d3e78f26a4b20d412==