PDA

Zobacz pełną wersję : szkodliwe opary z terrariow



redknee
30-07-2013, 04:14
witam

mam taki "maly problem" otoz, mam terrarium 120x60x60 z wezami, jak wiadomo z klazdego terrarium wydostaja sie opary,wilgoć itp itd

moi rodzice ciagle sie czepiaja o to jaki dziwny "zapach" unosi sie w moim pokoju w krotym spie i znajduje sie to terra. (a zamierzam w przyszlym roku miec jeszcze jedno terra o wym.okolo 120x70x180)

otoz moje pytanie jest takie, czy ten "dziwny" zapach nie szkodzi zdrowiu czlowieka ??bo zaczynam sie troche przejmowac tym ze rodzice tak sie czepiaja o to....moze maja racje ze to szkodzi albo cos :/ ehh


jak wiadomo wielu z nas- terrarystow ma wiele terrarii w swoich pokojach i naopewno (ja) nie zrezygnuje z hodowli wezy z tego powodu ze jakis durny "zapach" ulatnia sie z terrarium


CO SADZICIE NA TEMAT CZY OPARY Z TERRARIUM SA SZKODLIWE DLA CZLOWIEKA

serpentor
30-07-2013, 04:51
Slyszalem ze wieksza wilgoc powietrza jest zdrowa,a opary z terra ja podnosza bo w nim jest przeciez wilgotno wiec wydaje mi sie ze nie szkodzi.ale moge sie mylic.Ja tam wole nawet nie wiedziec jesli by szkodzilo bo z wezyka i tak nie zrezygnuje a chce jeszcze jednego duuzo wiekszego boa lub tygryska.

afrox
30-07-2013, 06:21
no poza wilgocią to ulatniają się jeszcze opary z moczu (o ile zwierzak tam robi co trzeba), czyli amoniak czy jakiś tam inny gaz... ale czy jest on szkodliwy to nie wiem...

Nestor
30-07-2013, 07:25
gady są urykoteliczne, wydalają azot w postaci kawsu moczowego (te białe kryształki z kupą).

DEXiu
30-07-2013, 08:09
Eeetam. Ja bym się nie przejmował. Jeśli nawet są opary np. z odchodów to i tak ich stężenie jest tak niewielkie że mniej zdrowe byłoby otwieranie okna ze względu na spaliny. Co do zapachu to możliwe że to nie jest zapach powodowany obecnością gada tylko np. zapach czegoś z wystroju. Dla przykładu podłoże z brykietu Coco-grunt wydziela dość intensywny, ale z pewnością nieszkodliwy i moim zdaniem całkiem fajny zapach (taki "egzotyczny")

reconnect
30-07-2013, 08:30
a czy zapach z kory jest szkodliwy? bo on to dopiero jest intensywny.... pachnie u mnie w pokoju jak z jakiejś starej apteczki :-P mi to w sumie az tak bardzo nie przeszkadza, ale nie wiem jak mojemu legwankowi :-)

Pawllo
30-07-2013, 12:37
jeśli nie zaszkodziły te "opary" twojemu wężykowi to tobie też nie zaszkodzą ;p

Dominik1
30-07-2013, 12:42
szkodliwe to to jest pod tym wzgedem ze jeśli masz durzo smrodu to człowiek ma złe samopoczucie jest niewyspany ogólnie móżg gorzej pracuje wieszcie mi ja to sprawdziłem na sobie przez to chodowle świerszczy wywaliłem itp z pokoju

reconnect
30-07-2013, 13:10
Pawllo: hehe nie mam wezyka tylko legwanka :] (legwan zielony)

JoShi
31-07-2013, 06:45
> moi rodzice ciagle sie czepiaja o to jaki dziwny "zapach" unosi
> sie w moim pokoju w krotym spie i znajduje sie to terra. (a
> zamierzam w przyszlym roku miec jeszcze jedno terra o wym.okolo
> 120x70x180)
To moze poprostu za zadko sprzatasz w terrarium, albo ci cos gdzies gnije i nawet nie wiesz. Mam w pokoju kilka terrariow, w tym rowniez weze i wszyscy twierdza, ze nie czuc zadnych zapachow.

Axe
31-07-2013, 07:36
moi starzy tez marudzili ze smierdzi ale matka fundnela mi jakis taki zapachowy pojemniczek (taki odswierzacz powietrza) no i problem z glowy :]. to oczywiscie niewiele da jak nie bedziesz sprzatal w terrariuach gowna... zainwestuj w cos takiego

pozdro

Sourcus
31-07-2013, 07:47
No wysoce prawdopodobne jest nie sprzatanie zwierzakowi. Wyjechalem na wakacje, nie bylo mnie w domu prawie miesiac, oczywiscie zwierzak (gekon) byl karmiony ale nikt nie sprzatal. Jak wrocilem to strasznie capiło. Posprzatalem i jest super :)

ser
02-08-2013, 16:25
amoniak jest szkodliwy, ale gady nie wydalają moczu, tylko kał w postaci bardzo skoncentrowanego czegoś tam i jakiegoś kwasu, żeby ni tracuić energii, bo przecież są zimnokrwiste. amoniak może się ulatniać, jeśli będzie bardzo wilgotno, a odchody nie zostaną sprzątnięte. więc jeśli sprzątasz w terrarium, to nie ma się czym martwić :)

42d3e78f26a4b20d412==