PDA

Zobacz pełną wersję : BOA CONSTRICTOR



GruszeX
05-09-2012, 04:43
WITAM!
MAM PYTANKO DO WLASCICIELI CONSTRICTOROW, A MIANOWICIE JAK DLUGO TRZEGA OSWAJAC WEZA?? MA PONAD ROK, A JA GO MAM OK. 2 M-CE. KIEDY PROBUJE GO WYJAC Z TERRA TO OWIJA SIE MOCNO WOKOL KORZENIA... CZY TO NORMALNE??

Azazel
05-09-2012, 04:52
Jak najbardziej, nawet bardzo lagodne pytony sycza jak sie je wyciaga , boa sie zawijaja ogonem o konary. Weze najlepiej sie czuja w terra i stad to sie bierze , nie przepadaja za wyciaganiem.
W naturalnym srodowisku od milionow lat ich czlowiek nie dotykal , wiec wyeliminowanie tego czynnika w terrarium takze jest nie mozliwe.
Oswojony waz to znaczy taki ktory odroznia ciebie od pokarmy i nie kasa jak go wyciagasz , niechec jednak bedzie okazywal zawsze.

pppppp
05-09-2012, 04:52
tak, wąż to nie pies że jak zawołasz to przybiegnie, oswojenie ma na celu przyzwyczajenie zwierzaka do opiekuna aby np nie wywoływać u niego stresu podczas sprzątania terra czy brania na rece (nie częstego ale w celu np dokładnych oględzin stanu zdrowotnego zwierzaka) wężykowi w tera jest dobrze i czuje się tam bezpiecznie dlatego nie chce wyjśc i się owija wokół korzenia

Kadar
05-09-2012, 17:31
U mnie jest dokładnie tak samo.Trzeba przyjąć to z pokorą. To nie piesek jak ktoś wcześniej napisał.

Fryzjer
08-09-2012, 05:53
Moja stefcia tez tak robi jednak waz lubi swoje terrarium i czuje sie w nim bezpiecznie tak jak pisza wyzej inni hodowcy lecz gdy chce ja wyjac i jestem tego powien ogladam gdzie sie moze zlapac czegos i tam chwyce ja pierwszy i najczesciej udaje mi sie ja wyjac

42d3e78f26a4b20d412==