PDA

Zobacz pełną wersję : zbozowka zwrocila pokarm?



PiotrekP
11-09-2012, 09:19
witam mam problem ... wydaje mi sie ze to raczej nie jest normalne wiec wole sie spytac... mianowicie :
w piatek mojej zbozwce podaelm noworodka mysiego w niedziele kawalek miesa a w poniedzialek stalo sie cos dzwnego , posprzatale m w teraa wezyk zachowuje sie rormalnie , ma niezle zgrubienie na srodku, czyli najedzony wszystko ok , ale za jakies 30 min patrze do terra a tam lezy cos dzwnego , bardzo smierdzacego .... po przyjrzeniu sie ujrzalem ze wiekszy kawalkek to chyba ten noworodek mysi lekko podtrawiony (okropnie smierdzial) i byl niezle spuchniety , i jeszcze jeden kawalek chyba ten drugi co w niedziele zjadl ..... wyglada na to ze zwrocil to co zjadl....?
co o tym myslicie ? co moglo byc przyczyna?

Ps. niewidac zadnych uszczerbkow na zdrowiu weza zachowuje sie tak jak zawsze...

PiotrekP
11-09-2012, 13:18
prosil bym kogos o odpowiedz bo niewiem co o tym myslec .....:/

pppppp
11-09-2012, 13:50
zwracanie pokarmu to powód do zaniepokojenia, coś jest nie tak albo choroba (pasożyty) albo złe warunki (temp, wilgotność, stres) jeżeli wykluczysz to drugie a sytuacja się powtórzy do udaj się do weterynarza

PiotrekP
11-09-2012, 14:59
a wiec tak .. jak do tej pory nie bylo i nei ma w jego zachowaniu nic niepokojoncego (do momentu zwrucenia pokarmu....:( ) teraz bacznie obserwoje weza .... jest troche plochliwy (ale taki jest od kupienia go jeszcze sei ne przyzwyczail zabardzo )
temp i wilgortnosc raczej w normie ... stres ?przed zwroceniem tego pokarmu byl wyciagany z terra (bo musialem posprzatac tak napaskudzil.....) moze to bylo przyczyna?

Ps.przed chwila pogardzil cieplym kawalkiem miesa :( zobacze co powie na oseska w piatek ...

zybex.net
11-09-2012, 15:15
Piotrek zrob mu przerwe, ja nawet robie im do 2 tygodni przerwy po takiej akcji.Poprostu teraz twoj ma wszystko podraznione w zoladku i mozesz miec powtorke z rozrywki. Ostatnio moj waz podprowadzil swojemu lokatorowi srednia mysz, a sam jest dopiero na etapie duzych oseskow i przechodzil to samo bo nie mogl jej strawic. Dzis dostal jesc po ok. 9 dniach przerwy i juz powinno byc ok.

Nestor
11-09-2012, 15:31
witam
1) myśle, że za zczęsto go karmisz.
w pt. osesek, w nd. mięcho, dzisiaj aest wtorek i znowu mięcho. to wychodzi raz na 2 dni. karm go żadziej np: raz w tygodniu osesek, lub 2, zależy od wielkości.
2) za niska temperatura sprawia, że pokarm sie psuje, nanim wąż go strawi, wiec pilnuj tez temperatury

piotr
12-09-2012, 01:49
Niestrawiony noworodek to dowód że albo za wześnie go nakarmiłeś mięsem albo masz za zimno w terra. Raczej to pierwsze bo dwa dni to trochę za mało na strawienie ssaka.

P.

PiotrekP
21-09-2012, 14:52
witam
poniewaz ostanio byly male klopoty z tutejszym forum , a ja bylem bardzo zaniepokojony tym co sie dzieje z wezykiem, zadalem to samo pytanie na stronie konkurencyjnej..... teraz naszczescie tu forum dziala i moge wam powiedziec pare rzeczy. :)

doszedlem do wniosku ze jednak przyczyna byla niska temperatura po karmieniu (moje nie dopatrzenie:/ )

poprawilem moj blad teraz wezyk ma wyzsza temp nawet jak wyjezdzam ustawilem zegar czasowy przy lampce.

Wezyka teraza przeglodzilem ( tak jak mi niektorzy radzili) chociaz w pon zwrocil pokarm a do dzis nic niejadl.

teraz dobra wiadomoscia chyba jest to ze przed jakas godzina wezyk zrzucil wylinke :D na moich oczach :P

i teraz mam problem nastepnu i tu kieruje znow do Was pytanie :
mam oseska i niewiem czy podac mu (oile bedzie chcial ) dzis? tzn bo jutro wyjezdzam na caly dlugi wekend , jesli niedam osesek sie zmarnuje (chociaz wole by sie zmarnowal niz wezykma byc chory )

Zaznaczam ze osesek jast naprawde maly i duzo by sie nim wezyk nie najadl (ale specjalnie wziolem takeigo malego zeby po tych wymiotach dac mu malego)

i tak dla przypomnienia , ostanio jadl w piatek tydzien temu i w pon to zwrocil (kolo srody sie wyproznil prezed wylinka) wczesniej jadl w piatek i niedziele 2 tyg temu ale to tez zwrocil .....
wiec jak myslicie dac mu dzis tego oseska?

mam nadzieje ze moje niedopatrzenie , ktore sie skonczyle tym czym sie skonczylo , nie odbije sie zamocno na jego zdrowiu ...

Ps. ale sie strasznie ciesze ze wylinial bez problemu w jednym kawalku :) , wylinka mialem ponad 50cm :)

Biskup
24-09-2012, 09:35
Przynajmniej 3-4 dni po podaniu pokarmu zapomnij że masz węża, a otwieraj terr tylko żeby spryskiwać.

PiotrekP
26-09-2012, 08:53
witam
dzis jest sroda a sprawa ma sie tak :]
- piatejk wieczor , wezyk pieknie wylinial na moich oczach wieczorrem podalemu mu jednak tego malutkiego oseska , zjadl z wieelkim apetytem
- nastepnie dlugii wekend , wyjechalem , ale wezyk mial ogrzewanie ( zegar czasowy podlaczony do lampki
- po powrocie wszystko ok , wezyk nie zwrocil a landie strawil muszke , teraz jest troche glodny ale w piatek juz odstanie cos wiekszego

Takze bardzo sie ciesze ze z wezykiem juz wszystko OK
i jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc ;)

42d3e78f26a4b20d412==