PDA

Zobacz pełną wersję : Agresywnosc Pythona Regius -Co robic :/



minó
25-09-2012, 05:42
Mam taki problem z Pania Regiusek :) ma ok 1,5-3latek i 1,1m dlugosci Jest u mnie od 3 tygodni i od pewnego czasu stala sie strasznie agresywna .Dodam ze przenioslem ja do nowego duzego terra (jest juz w nim od 1,5 tygodnia i niezle sie juz zadomowila ;) ) daje jej warunki ksiazkowe (wilogtnosc ,temp spokoj i smaczne papu :D ) a ona mi sie odwdziecza zabkami :/ jak tylko otworze tera to zbiera sie do ataku i jak zablisko podloze reke to atakuje czasmi odrazu atakuje w powietrze (nawet jak dlon jest w rekawice ) Dodam ze w tym samym pokoju zalozylem chodowle myszek .Czy moze to wzmaga jej agresywnosc :( Czy moze to ze zakceptowala terra za naturalne srodowisko i walczy o swoje ??? Wiem ze mam ja od 3 tygodni nie wymagam cudu ale chcialbym przynajmniej moc wmiare sprzatac przy niej no i od czasu do czasu wziasc na rece :D Czy sa jakies specjialne sztuczki na oswojenie takiego wampirka :D dodam ze koszulke juz stosowalem :/ CO MAM ROBIC ??????

Grochu
25-09-2012, 05:59
co robić - myć ręce przed kontaktem ze zwierzakiem ... jeśli to robisz, to nie wiem dlaczego ... może to jest związane z okresem zimowym? Nie wiem ... mój regius to aniołek jest ...

coolary
25-09-2012, 06:01
zapach gryzoni moze drażnić węża

Wiesław Pyć
25-09-2012, 09:27
Zgadzam sie.

MichalDD
25-09-2012, 09:45
Moj regius jak mnie widzi rano to od razu uklada sie w S.. karmie go zawsze rano i tak sie przywyczail. Raczej go wtedy nie ruszam, bo moze ugryzc. Kiedys zaatakowal biala koncowke od spryskiwacza przez szybe. Jestem pewien, ze twoj waz jest rozdrazniony zapachem myszy.

wujek
25-09-2012, 11:33
napewno sie tak dzieje. moj regiusek jak otwieram terra to "włącza najwyższy stan gotowości" wychodzi ze swojej kryjówki i czeka na jedzenie. jednak nie zawsze je dostaje. biore ją na ręce jest spokojna. zgadzam się z poprzednikami że zapach może drażnić węża.

Trębik
25-09-2012, 15:08
moze ty za bardzo pachniesz pokarmem
podobno regiusy przy zagrozeniu nie atakuja tylko sie zwijaja w kulke co wielokrotnie zauwazylem moj teodor jest zainteresowany mna o pewnych porach dnia gdy jest karmiony w innych przypadkach nie zawraca sobie mna glowy

Grochu
26-09-2012, 01:23
tia ... mój nawet jak jest głodny, a ja przed chwila szczura ruszałem, to mnie nie dziabnie ... ale to zależy od indywidualnych predyspozycji przecia ...

iibell
26-09-2012, 10:45
Mam podobny problem i też z "panią" którą kupiłem już jako dojrzałą 2-letnią samicę. Ja jednak nie biorę jej od przodu lecz z boku i jak jest już u mnie na rękach to jest spokojna.Ta agresywność świadczy o tym że nie była często brana na ręcę od małego i teraz każdy kontakt z człowiekiem to dla niej straszny stres.Staraj się brać ją jak najczęściej na ręce a po jakimś czasiej uzyskasz rezultaty

Evoker
27-09-2012, 02:39
Kilka możliwych przyczyn:
- zapach gryzoni, konieczne przeniesienie myszy lub terra;
- brak kilku kryjówek dla węża, stąd stan wiecznego poddenerwowania;
- przyzwyczajenie do takiej postawy w związku z np. podawaniem pokarmu w ten sposób;
- napewno jaszcze nie akceptuje Twojego zapachu i nie kojarzy z bezpieczeństwem;
- takie osobniki poprostu bywają, u regisów to raczej rzadkość ale znam takie przypadki.

Moje rady:
- dużo spokoju dla wężą, mało ruchu wokół terra
- 2-3 kryjówki
- przeniesienie gryzoni z pomieszczenia
- wyciąganie węża za min 1 miesiąc, po okresie pełnej klimatyzacji i solidnym (!) nakarmieniu
- wyciąganie węża za pomocą haka lub kijka, co przynosi b.dobre efekty
pzdr

42d3e78f26a4b20d412==