PDA

Zobacz pełną wersję : Moja zbożówka nie je.POMOCY



Sebastian102
25-09-2012, 08:15
Witam wszyskich któży chca miipomóc.Mam wezyka zbozowego który nie chce jesc.Był u chodowcy i tam jadl.Po odebaniu od niego zjadl tylko 1 mysiorodka.Dziaj zrzucił skóre takze to wyjasna dlaczego nie jadl.Ale od momentu ostatniego jedzenia do wilinki mineło juz 5 tygodni czy to nie za długo???Dziaj dalem mu myszke ale nie chce jej zjesc.Napewno nie jest to problem z wielkoscia myszki bo ta ktora zjadl byla nawet spora a teraz kupje mu male mysiorodki takie 1 dniowe.Jak mozecie to pomóżcie.Bardzo mi na ty zalezy.

Biskup
25-09-2012, 09:00
5 tygodni to bardzo dużo jak na takiego malucha
spróbuj włożyć węża razem z noworodkiem do pudełka po butach i przykryj je, powinien zjeść, jeśli nie, pozostaje karmienie przymusowe

Sebastian102
25-09-2012, 09:12
Dzieki za podpowiedz ale czy to nie jest dziwne ze wczesniej zadl u mnie w terariu a wczesniej u tego hodowcy?Napisz mi jeszcze jak wiesz czy to niejest zaleze od tego ze dziaj zrzucił skórę.Czekam na odpowiedz.

Sebastian102
25-09-2012, 09:17
Bo moze przez to ze zrzucil tą skórę to dziaj jeszcze nie jadl.Jak nie zje dziaj to zastosuje twoj sposob.Mam nadzieje ze zje. Biskup napisał(a):

Wiesław Pyć
25-09-2012, 09:25
5 tygodni to wcale nie jest dużo!!!!!! Wąż powinien zjesc mysz w najblizszym czasie. Jeśli juz u ciebie zjadl bez problemów i nie jest chory to nie ma sie czym martwic.
Pozdrawiam.

maciu
25-09-2012, 11:04
co miales na mysli pisząc o karmieniu przymusowym?

Biskup
25-09-2012, 11:18
chwytasz ją delikatnie za głowę i starasz się żeby otworzyła puszczek, podając pincetą (pensetą?) pokarm, jak otworzy pyszczek to wsuwasz pokarm do pyszczka i już jej sie załączy odruch połykania, ale nie rób tego sam, lepiej żeby zrobił to ktoś doświadczony, można bardzo łatwo uszkodzić węża

Ophidia
26-09-2012, 11:59
Hi !
Wstrzymaj się jeszcze z tym karmieniem przymusowym ! Możesz bardzo zaszkodzić takiemu maluchowi.
Na początek, napisz ile minęło czasu od momentu jak zgubił wylinkę. Pięć tygodni to wcale nie jest dużo, gdyby minęło tyle czasu od zrzucenia wylinki to coś rzeczywiście mogło by być nie tak.
Napisz przede wszystkim czy wąż schudł i w jakiej jest kondycji ogólnej.
I pamiętaj, że jeśli nigdy wcześniej nie karmiłeś węża na sile to naprawdę możesz takiego malucha uszkodzić.

Sebastian102
26-09-2012, 12:36
Z karmieniem przymusowym sie wstrzymam bo niewim i boje sie ze mu cos zrobie. Wilinke zgubil 3 dni temu.Nieschudl a w kondycji jest zajebistej.Dam mu jeszcze z 1 dzien i jutro ide kupic mysiorodka.Ale dzieki za info.

Grochu
27-09-2012, 14:57
1 dzień? jeśli nie schudł, to możesz go troszkę przegłodzić.
Ja z regiuskiem na początku miałem problem i zjadł właśnie po zrzuceniu wylinki (która była 3 tygodnie od zakupu). Zjadł na anstępny dzień(-;
Spróbuj z resztą - może z twoim będzie to samo!

42d3e78f26a4b20d412==