PDA

Zobacz pełną wersję : profilaktyka



RMX
25-09-2012, 19:00
czy warto przed wprowadzeniem weza profilaktycznie spryskac terra srodkiem na roztocza??? czy ew potem mu to nie zaskodzi (oczywiscie po odpowiednim wywietrzeniu)>??

Grochu
26-09-2012, 01:16
na pewno njie zaszkodzi 0 warto spryskać, bo nie wiadomo, czy zwierz nie będize tgo cholerstwa miał na sobie ...

CURTUS
26-09-2012, 01:50
Witam :)
Sporo zalezy od tego jaki srodek zostanie zastosowany - jezeli mialby to byc np."neguvon"(silny srodek przeciwko pasozytom - mocno toksyczny) - sugerowalbym zabezpieczyc dokladnie basen,tak aby uniknac ryzyka iz waz bedzie mial mozliwosc nazlopania sie wody z jego dodatkiem (byl taki przypadek w jednym z naszych ogrodow zoologicznych - "wykrecilo" sie sporo wezy:/ ) - natomiast gdy bylby to srodek typu "reptomite"(krople eukaliptusowe odstraszajace roztocza i kleszcze) - nie widze wiekszego ryzyka dla zwierzaka.
Wydaje mi sie jednak iz najlepszym wyjsciem byloby nie "profilaktyczne lanie chemi" a PROFILAKTYCZNE zastosowanie kwarantanny w terrarium bez wystroju(co nawet w sytuacji stwierdzenia pasozytow,pozwoli na ich skuteczne usuniecie a nastepnie przeniesienie zwierzaka JUZ CZYSTEGO do wlasciwego lokum ;) )
Pozdrawiam :)

Grochu
26-09-2012, 03:59
no tak - ja osobiście nie spotkałem się, żeby sprzedawali , np u weta, jakieś toksyczne cholerstwo! no ale skoro i takie rzeczy się zdażają, to może faktycznie trzeba uważać!

CURTUS
26-09-2012, 04:27
Hmm... gdyby kazdy terrarysta szedl do weta z tym problemem (i gdyby jeszcze kazdy wet. chcial sie poodejmowac opieki nad gadami...)- byloby jeszcze oki - niestety niejednokrotnie spotkalem sie z tym ze niezbyt doswiadczeni mlodzi milosnicy wezy , probuja na wlasna reke wyszukac siakikolwiek preparat owadobojczy i bez namyslu stosuja go w terrarium:/ - pamietac jednak nalezy ze profilaktyka nie polega na "truciu na zapas" a wlasnie na zapobieganiu sytuacjom gdy trzeba by bylo stosowac jakiekolwiek preparaty chemiczne...
Pozdrawiam :)

Grochu
27-09-2012, 14:55
ja chyba będe musiał od kolegi sobie preparacik pożyczyć - on był u weta z legwanem i dostał odpowiednią buteleczkę. Płynikiem pędzluje swojego lega.
No a ja czarnulke jakąś zobaczyłem na konarze, ale nie jestem pewien, czy to było roztocze, czy jakaś malutka muszka ...
Jeśli coś na regiusie znajde, to pożyczam od qmpla preparacik i terra do czyszczenia ...

Kaśka
21-04-2013, 04:31
CURTUS czy możesz napisać coś więcej o tych kroplach np.: cena, gdzie tego szukać, jak często i ile tego stosować itp.?

42d3e78f26a4b20d412==