PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie dorosłe boaski?



dniki
27-09-2012, 17:20
Przeglądając forum i listę terrarystów zastanawiałem się nad tym, gdzie podziewają się dorosłe osobniki weży, które hodujecie. Większość osób terrarystyką zajmuje się od kilku lat i przynajmniej z udzielanych porad wynika, że czujecie się fachowcami. Może wreszcie pochwalicie się dorosłymi osobnikami. Śmiech mnie ogarnął, gdy w trakcie rozmowy na forum usłyszałem, że mój Gutek (120 cm) to duży okaz. Przecież w przypadku boasków to sikut. Tylko jeden z terrarystów zamiesił zdjęcie 9 kg osobnika. Czy to znaczy, że wszyscy mają tylko podrostki? Przez kilka lat hodowałem Legwana, gekony, żółwie, krótko węża zbożowego, boaskę. Mimo, że parę lat temu oddałem do ZOO w Warszawie samicę boaska (bo wtedy nie miałem warunków), aby trzymać tak dużego osobnika (ponad 2 m), to nie czuję sie fachowcem (chociażby dlatego, że miałem kilkuletnią przerwę w hodowli) i pytam na forum nawet o tak podobno banalne sprawy, jak wylinka. Czy wszyscy "fachowcy" na forum to specjaliści od "metrowych" boasków? Oczywiście wszystkie rady są cenne. Pochwalcie się większymi okazami:)

Fryzjer
27-09-2012, 18:55
niestety ja mam 120-130 cm boaska staram sie poznac dokladnie jego hodowle i pomagac innym to co doradzili mi inni i co bylo dobrym doradzeniem teraz dokupuje 2 boaska :), wlasnie tez nie widze wlascicieli doroslych boaskow mysle ze ja za 3-4 lata bede mogl sie pochwalic doroslymi okazami i bede za 4 lata probowal rozmnozyc boaski, nie chce sie pchac w inne gatunki narazie bo lepiej poznac 1 doklaadnie niz 3-4 po troche :).

pppppp
28-09-2012, 08:33
samiec 2,2m mam go od urodzenia teraz ma 5 lat i 4 miechy, zdjęcia www.zwierzakip.prv.pl

adsnake
28-09-2012, 08:37
Fotka mojej ciężarnej samicy,jej wielkość można wywnioskować porównując napis na gazecie.Mierzy około 2 metrów.

Pozdrawiam,
Adrian

dniki
28-09-2012, 13:12
No teraz to wiem, że mam do czynienia z ludźmi żyjącymi z boaskami przynajmniej od kilku lat. Napisałem żyjącymi - bo jak sie przebywa ze zwierzakiem kilka lat, to się go w zasadzie nie hoduje ale staje sie on pełnoprawnym domownikiem. Poruszyłem ten temat nie po to aby dołożyć kolegom terrarystom hodującym boaski od kilku miesięcy. Chciałem popatrzeć na dorosłe osobniki z hodowli krajowych. Jeżeli ktoś jest wytrwały to już po krótkim okresie czasu może sporo wiedzieć i być pomocnym, ale są takie sytuacje gdzie tylko długoletni hodowca może pomóc. Pozdrawiam wielbicieli boasków!

dniki
28-09-2012, 13:19
Piękna, pozdrawiam serdecznie i dziekuję za fotkę.

dniki
28-09-2012, 13:20
Na fotkach twój puplilek "rąbie" dorosłego szczurka? Jakiej wielkości masz terra? Bardzo ciekawie wykonane. Pozdrawiam!

Vampaya
08-10-2012, 04:39
To moj Boasek teraz jest juz troszeczke wiekszy ale nie mam aktualnego zdjecia. Mierzy okolo 185 cm ma 3,5 roku

42d3e78f26a4b20d412==