PDA

Zobacz pełną wersję : Który kolor żarówki???? jest ok



Trębik
27-09-2012, 16:04
ktory kolor zarowki jest ok dla regiusa bo juz zglupialem bo w niektorych postach
sa zachwalane night glo (ze gady ich nie widza bo to swiatlo ksiezyca) a w niektorych ze czerwone bo gady nie widza czerwonego swiatla

Nestor
28-09-2012, 06:43
night glo gady widzą, ale im nie przeszkadza, bo myślą, że to księżyc :)
czerwonego nie widzą wogóle, więc tez im nie przeszkadza :))))))))))))
night glo poza tym ze nie przeszkadza, stymuluje rozród i zbliża warunki w terra do naturalnych, no chyba że są chmury i księżyca nie widać

Evoker
28-09-2012, 08:09
Zarówno zwykła jak i czerwona jest OK.
Ważne aby Regius miał kryjówkę i aby nie mógł się popazyć o żarówkę!
Zwykła żarowka dużej mocy może niepotrzebnie oślepiać gada, one wymagają ciepła, nie oświetlenia - kryjówka eliminuje efekt oślepienia.
Czerwona żarówka - daje ciepło, nie oślepia, musi być osłonięta przed bezp. dostępem wężą.
Inne żarówki to modyfikacje mniej lub bardziej przydatne, lecz napewno nic przełomowego.

adsnake
28-09-2012, 08:46
kolorowe żarówki:czerwona,żółta są idealne a nawet niezbędne dla albinosów,ze względu na brak pigmentu w tęczówce oka!!!

Pozdrawiam,
Adrian

Trębik
28-09-2012, 13:36
dzieki za odpowiedzi

zostane przy night glo

Nurek
30-09-2012, 05:12
ja używam zarówki philipsa 40 W czerwonej i wszystko jest ok a muj regiusek bardzo jol lubi bo calą noc przyniej siedzi i je sobie myszki w jej poblizu a nie w krujówce

Grochu
30-09-2012, 06:52
też mam philips 40 W, taka srebrna z czerwonym spodem (-:
daje dobre, czerwone światełko, a od biedy może ogrzać terra do 30 stopni!
(w dzień wkręcam dwie silniejsze żarówki:P)

minó
01-10-2012, 04:49
POCIAGNE DALEJ TEMAT ZAROWKI :

Czy w dzien moze sie palic tylko czerwona zarowka dla P. Regiusa zamiast bialej
Czy to nie spowoduje ze Regiusik nie pomyli sobie dnia z noca czy lepiej palic w dzien biale swiatlo a w nocy czerwone Dodam ze mam nasloneczniony pokoj i za dnia wpada tam duzo swiatla Wiem ze nie ma go wystarczajaco dlugo czy zatem musze doswietlac biala zarowka czy moze zostac czerwona ???? (Czytalem ze lepiej naswietlac czerwonym swiatlem ale skoro Regiusek jego nie widzi to jedno zaprzecza drugiemu :/) CO MAM ROBIC ????

reed
01-10-2012, 08:18
Moze zastosuj oswietlenie w "dualu" ?
Ja stosuje promiennik podczerwieni (+termostat) i swietlowke UV
Swietlowka swieci przez 12h (wyl. zegarowy) caly czas, a IR tylko jak temperatura spadnie.

42d3e78f26a4b20d412==