PDA

Zobacz pełną wersję : inwazja



petr
28-09-2012, 02:01
Witam
Zauważyłem dzisiaj rano w terrarium u regiusów wysyp jakiegoś paskudztwa.
Poczytałem o roztoczach i nie bardzo mi to na roztocza wygląda. A wygląda to to jak malusieńkie karaluchy wielkości mrówek faraonek. I żeby było smieszniej - kolor tego czegoś to srebrny metalik :):) - serio.
Na wężach nie znalazłem żadnych robali. Najwięcej tego łaziło po ściance zewnętrznej basenu, i w podłożu (torf kokosowy).
Bardzo proszę o porady co z tym zrobić i przede wszystkim co to wogóle jest ?
Z góry dzięki.

Nestor
28-09-2012, 06:38
rybik cukrowy, ale jak to wytępić nie wiem
mozna oczywiście wszystko wywalić z terra, odkazić idt

petr
28-09-2012, 06:58
A co to za franca i skąd się mogła w terra znaleźć ??
Ruszam w sieć szukac czego to nie lubi :)

mordd
28-09-2012, 13:01
Lubi wilgoć i jest nieodłącznym mieszkańcem naszych domów. Żre naskórek i inne takie przyjemności - nie lubi jasnego światła. Wesołej zabawy:)!

petr
28-09-2012, 16:14
No to pieknie :)
Tylko skubany obsiadł zewnętrzną stronę basenu, a basen ustawiony jest centralnie pod żarówą.
Czy ktoś może wie jak się pozbyć tych dzikich lokatorów ???
Wolę zeby w terra były tylko węże, no i jakiś gryzoń od czasu do czasu :):)

dniki
30-09-2012, 15:44
Kup płytkę GLOBOL, usuń z terra na jeden dzień puplila, z terra wystaw basen, zawieś płytkę na kilkanaście godzin. Po tym zabiegu wentyluj terrarium przez jakiś czas. Wywietrz pomieszczenie i wpuść pupila ale nie wstawiaj basenu. Basen wstawisz po 2/3 dniach. Zwierzaka trzymaj przez okres kuracji w innym pomieszczeniu. Ale spokojnie ja mam rybiki w mieszkaniu i żyję.

petr
01-10-2012, 04:08
Tylko co zrobic na ten czas z dwoma wężami (temp, wilgotność).
Mnie tam tez nie przeszkadzają - ale nie wiem czy zwierzom nic nie będzie.

qw
09-10-2012, 06:54
Ja mam ten sam problem(hoduje legwana) i też nie wiem gdzie mam go umieścić na jeden dzień,napiszcie jeszcze gdzie można kupić tą płytką

42d3e78f26a4b20d412==