PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla rzęsy



Jędrek
02-08-2013, 14:27
Rzęsa jest ulubioną roślinką mojego czerwonolicego. Czy ktos wie, jak na małej powierzchni utrzymać dużo rzesy, żeby starczyło na zimę?

mrmoon
03-08-2013, 06:34
Ja przez pewien czas (remont akwarium) trzymałem w podstawkach pod doniczki w płytkiej wodzie rzęse i się mnożyła. Tylko woda musi być wzbogacona składnikami organicznymi. Dobra jest stara woda z akwarium. I światła sporo...

Jędrek
03-08-2013, 15:03
No tak, ale jak w 30 litrowym akwa (mam takie puste) lub w inny sposób mieć tyle rzęsy, żeby dzienny przyrostbył ok jednej łyżki. Obawiam się, że jak wwalę warstwę grubszą niż ?? cm to dolne nie dostaną światła i nie przeżyją.

mrmoon
04-08-2013, 06:54
no raczej niż 1 - 2 cm to nie ma sensu robić... zrób płytką wodę, oświetl i sprawdź jak to będzie działać...

wrbirds
05-08-2013, 09:59
kupkilka tanich pojemnikow jednorazowych do salatek, takich najwiekszych podoklejaj je na superglue do listewek w ten sposob aby zrobic regalik jeden nad 2gim, w ten sposob uzyskasz duza powierzchnie lustra wody na malej powierzchni w domu. Rzesa niew wymaga glebokiej wody. Nalej do tych pojemnikow wody w akwa, dobrze naswietlaj, regularnie wyciagaj rzesa aby robic miejsce dla rosnacych roslinek.
Z tym regalikiem to troche "filozofuje" ale cos w tym stylu pokombinuj a napewno sie uda cos dzialajacgo zrobic.

Jędrek
05-08-2013, 12:36
Takie rozwiązanie (regalik) raczej nie odpowiada. Myślałem raczej o jakimś mieszaniu w tym akwa, które mam (??). A gdyby tak trochę rzęsy schłodzić to może po odgrzaniu mnożyłaby się? Obawiam się, że skończy się mrożonką i zmniejszeniem podaży zieleniny w zimie.

42d3e78f26a4b20d412==