PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrac??



Skowro
15-10-2012, 13:42
Witajcie.
Mam pytanko, zamierzam kupic weza(nie mialem z nimi doczynienia, mam pajaczki i gekony)i mam problem ponieważ nie wiem jakiego wybrac. Tak myslalem o wezu trawnym, ale czytajac forum widzialem ze jest on trudny w chodowli i podatny na choroby. Drugi, to waz zbozowy i takie pytania czy nadaje sie dla poczatkujacego?? Czy daloby rady go oswoic tak aby brac go na rece, i jak to zrobic? Jak poznac ze waz sie denerwuje?? Powiedzmy ile dorosly je na tydzien myszek przykladawo, albo jak poznac ze jest najedzony. A moze polecicie mi jakiegos innego weza. Aha narazie mam miejsce na terrarium o wielkosci 35x70xwysokosc obojetnie i czy ta wielkosc wystarczy?? Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam Skowro

dniki
15-10-2012, 14:54
Na poczatek plecam zbożówkę. Tylko to terrarium wydaje sie zbyt małe. Chyba, że na pół roku. Co rozumiesz przez oswojenie? Weże to nie zabawki. To gady, które najlepiej czują sie w odpowiednich warunkach. Owszem oczywiście czasami należy je brać na rece, aby miały kontakt z człowiekiem. Weże zbożowe są z natury dość szybkie. Zanim zabierzesz się za hodowlę węża poczytaj na temat warunków jakie powinieneś spełnić. Różne węże w różny sposób okazują swoje zdenerwowanie. Jedne starają sie uciec inne gryzą. Moja poprzednia samica boa wydawała w chwili zdenerwowania coś podobnego do syku (świszczenie), przyjmowała pozycję "S" i waliła co było pod ręką, a raczej pod pyskiem. Jeżeli chodzi o karmienie to poczytaj na forum. Zależy od wielkości, rodzaju i kondycji węża, temperatury w terrarium, a także indywidualnych upodobań węża. Moja smica zjadała wszystko co dostała. Aż nie mogła sie ruszać. Obecnie mam samca, który do jedzenia podchodzi raczej umiarkowanie. Jeżeli chodzi o karmienie to obowiązuje zasada złotego środka - nie mało i nie dużo!!!

Skowro
16-10-2012, 10:53
W takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy do takiej wielkosci terrarium (30x70x wysokosc obojetna) nadaje sie jakis waz..oczywiscie dla poczatkujacego.

Grochu
16-10-2012, 10:57
młodego węża można karmić dośc obficie -w sumie cięzko go przekarmić, ale bez przesady! Jak wąż zrobi się głodny, to zobaczysz - będzie wyraźnie poruszony, będzie obszperywał każdą dziurę w terrarium. A co do gatunku - taka podstawa jest nieco za mała dla zbożówki. Co do oswajania - ja osobiście wyznaję zasadę, żę należy brać na ręce jak to tylko możliwe, byle by tylko nie odbiło się to negatywnie na zdroowiu węża (znaczy żeby z powodu stresu ine dopadła go jakaś choroba, lub nie przestał jeść). Raz w tygodniu wyciąganie na ręcę, jak się już troche do Ciebie przyzwyczai możesz brać czasami dwa razy w tygodniu. Wąż to nie zabawka! Jak przychodzą znajomi to nie dawaj kaażdemu po kolei węża na ręce - wiem, że z tym będzie problem, bo sam często się łamie i daje mojego małego regiusa wszystkim na ręce - kto tylko będzie chciał. Wiem, że to błąd.
Poczytaj opisy, poszukaj węża, któremu będziesz mógł zapewnić odpowiednie warunki - na ręce można brać większośc gatunków węży popularnych w hodowli.

Nestor
16-10-2012, 14:59
pończosznik!!! pończosznik!!!

42d3e78f26a4b20d412==