PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe



KnockeR
04-08-2013, 15:36
Mam taki kufer w piwnicy z osb i wymyslilem ze go przerobie na terra dla swierszczy:) z przodu dam szybę i będzie ok:) Zabrałem się za ogrzewanie podłogowe i chcę je zrobić tak:
na spodzie na plycie osb rozłożyłbym kabel grzewczy 25 wat 5metrów chciałem go zalac klejem atlas nie wiem czy to dobry pomysł bo na produktach firmy atlas w ogóle się nie znam:( i na ten kabel zalany tym atlasem polozylbym płytki łazienkowe bo mi troszkę zostało po ostatnim remoncie:) Nie mam pojęcia czy to będzie grzało i czy się nic nie zapali:) Jak ktoś robił podobną rzecz to proszę o rady

Marcin Kranc (Shazzy)
04-08-2013, 16:25
na spod kufra najpierw poloz warstwe waty szklanej (takiej do ocieplen) na to warstwe materialu zaroodpronego do odbijania ciepla (takie srebrne)ubij wylej cienka warstwa atlasu poczekaj az stwardnieje uluz kabel zelej go cienka warstwa na to wylej nowa warstwe na ktor poloz plytki (ew. pomin wate na poczatku)

DEXiu
05-08-2013, 09:48
:/ Jeśli nie masz ochoty tak się bawić jak to opisał Shazzy to można zrobić "po ludzku". Bespośrednio na dechę nałóż warstwę kleju Atlas PLUS (lub innego ale tej "lepszej" wersji do podłóg ogrzewanych - są to kleje o zwiększonej elastyczności). Warstwa powinna mieść ok 1 cm i musi być RÓWNA. W kleju od razu zatapiasz kabel ułożony w taki S-owaty kształt (najważniejsze żeby był rozłożony równomiernie i żeby dwie żyły się nie zetknęły). Po zatopieniu kabla (najlepiej to zrobić palcami po prostu "wciskając" kabel w klej), musisz wyrównać powierzchnię kleju (najlepiej taką ząbkowaną pacą specjalnie do tego typu rzeczy), położyć na to wcześniej przycięte na odpowiedni wymiar płytki i lekko docisnąć. Wszystko to należy robić ostrożnie aby nie uszkodzić kabla. Po kilku dniach można już bez problemu korzystać z ogrzewania.

Sourcus
06-08-2013, 08:41
najlepiej uzyc plastyfikatora (takie wiory plastykowe) - uzywa sie tego przy zwyklym ogrzewaniu podlogowym coby lepiej ten klej przewodzil cieplo (miesza sie plastyfikator z klejem oczywiscie)
A plytki sa zupelnie zbedne (no bo i po co mialy by one byc? - tylko nastepna warstwa do ogrzania)
Sprawdza sie - ja mam takie ogrzewanie w terra i jest bardzo cieplo :)

KnockeR
08-08-2013, 12:42
płytki po to aby utrzymać podłogę w czystości:) łatwo można je przetrzeć i już jest czysto:)

42d3e78f26a4b20d412==