PDA

Zobacz pełną wersję : Dusiciel dobry na początek ==> Jaki i za ile ???



bachus
19-10-2012, 14:19
Jak w temacie. Chciałbym kupić boa albo pytona, spokojny gatunek dla zupełnie początkującego z gadami. Jakie gatunki polecacie (za i przeciw) i ile mogą kosztowac ???

Kord1991
19-10-2012, 15:22
ja cenchrie albo regiusy ale malo się znam ja jak bede wybierac bo mam zamiar kupiś sobie jakiegoś z tyh wezy


Pozdrawiam TerrOOOrystuw!!!!!!!!;-))))

Kord1991
19-10-2012, 15:23
Aha cenchrie okolo 500zł a regiusy okolo 250zł

pepo
19-10-2012, 15:49
ja niestety regiusa na poczatek bym odradzał.jezeli juz to chyba bym polecił boa dusiciela-boa constrictor.młody osobnik około 150-250 zł.

Kord1991
19-10-2012, 15:53
ale to są duze weże ja chciałem kupić sobie constrictorka lesz zwotpiłem.

Pozdrawiam Terrooooooooorystuw <O<

Kord1991
19-10-2012, 15:54
pepo dlaczego odradzasz regiusuw duzo osub młodych bez doświadczenia hoduje regiusy !!!
ale moze sie myle

udus
19-10-2012, 16:39
regiusy dobre na poczatek, jezeli myslisz o hodowli dusicielowatych a co do constrictora to liczyc sie musisz z zapewnieniem mu sporo miejsca ,odpowiedniej strawy;) no i rzecz ostatnia to b.duzy waz sprawe musisz przemyslec bo to nie maskotka

BRAKUS
19-10-2012, 17:26
Ja polecam Boa tęczowego Epicrates cenchria cenchria jeśli masz około 500zł a jeśli nie to Epicrates cenchria maurus około 150zł ale ten drugi jak dorośnie to traci wzorki na ciele i robi się jednobarwny. Regiusa odradzam na początek jest to wąż mało ruchliwy i często kapryśny z przyjmowaniem pokarmu a co do Boa constrictorka to jest super na początku a potem jak urośnie to wtedy jest problem że jest za wielki i potrzeba mu dużego terra a i znam ludzi co takich bysiorków sie potem boją. Decyzja należy do Ciebie ale ja na początek zaproponował bym ci jednak coś z węży właściwych np Węża zbożowego (Elaphe guttata) bardzo miły i przyjazny wąż ruchliwy (no i dzienny) widać go zarówno jak i nocą jak i dniem w terra. Przy guttat-cie masz wielki wybór odmian kolorystycznych więc dopasujesz sobie jakiegoś pupila do własnego gustu. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości i pytania to zapraszam na GG 4808457 lub napisz na meil misiek_mc@wp.pl

BRAKUS
19-10-2012, 17:34
Aha chciałeś ceny!
Oto i one:
Epicrates cenchria cenchria 450-600zł
Epicrates cenchria maurus 120-200zł
Python regius 200-250zł
Boa constrictor 180-250zł
Elaphe guttata 90-120 nominał ,a inne odmiany barwne nawet do 300zł
Podane ceny są średnie i mogą ulec niewielkiemu odchyłowi.

Grochu
20-10-2012, 01:46
Ja odradzam wszystkim nieoczytanym regiusy. Nie początkującym, tylko nieoczytanym, a osoba pytająca się "co mi polecicie" jest z pewnośćią nieoczytana.
Ja kupiłem regiusa, mimo, że jestem poczatkującym, ale jestem oczytanym początkującym. Regiusy umieją być kapryśne przy obiedzie, więc osobie, która nie wie jak się zachowywać w takich sytuacjach bym go po prostu nie polecił. Z rozmiarami boasów nie przesadzajcie. W polsce zdarzają się przecież samce, które nie osiągają 2 metrów. Dla porównania regiusy tez mogą prawie 2 metry osiągać.
Ale co do polecenia: coś z rodziny elephe (-:
Zbożówkę sobie kup (-;

mariusz.s
20-10-2012, 02:11
Waz zbożowy jest odpowiedni dla początkujących, co nie oznacza że nie musisz mu zapewnić odpowiednie warunki... Po pierwsze zastanów sie co byś chciał... dusiciela czy coś z rodziny guttaty?? ile masz miejsca i jaki duży ma być twój waż....
Regiusy są porostu trudne w hodowli, wiec daj z nimi sobie spokój... ( wystarczy wpisać "regius" w wyszukiwarke i już widać ile jest problemów różnego kalibru z tymi zwierzakami) Z dusicieli to tylko teczówki, cenchria- piekna i droga jak djabli, i chyba nie jest warta wydania tyle kasy na sam początek.. moim zdaniem powinneś mieć troche doświadczena... a maurus- poza kolorystyką i mniejszym kalibrem też niczym sie nie różni od cenchri, i jest DUŻO DUŻO TAŃSZY.... Ja mam aktualnie do sprzedania maurusa za 100zl + przesyłka bez papierów, ( samiec 120cm) Lecz tego mojego nie polecam dla początkującego bo nie chce coś ostatnio jeść!! :( i chudnie... też jest z przy nim trosze roboty ( łapanie szczurów po terrarium;) , Kiedyś roztocza, sprzątanie)... ja proponuje ci zbożówke lub maurusa, najlepiej małe...

wujek
20-10-2012, 02:50
a ja sie ciągle zastanawiam dlaczego ludzie, gdy są początkujący zaczynają od dusicieli? i to od nie byle jakich dusicieli. oczytanym być nie wystarczy żeby wychodować dobrze węża. trzeba zobaczyć na własne oczy jak to jest: karmienie, jakieś manipulacje w terra itd. i moim zdaniem jak człowiek nabierze troche doświadczenia (chodzi o doświadczenie praktyczne) to może się dopiero podjąć się hodowli czegoś większego. bachus popatrz na przykładzie korda1991. przeczytaj niżej post: boa czy pyton. ludzie odradzają mu te zwierzaki bo wiedzą że sobie z nimi nie poradzi. on natomiast mówi że zapewni im najlepsze warunki, ma duży pokój więc spoko. a teraz pyta się na ile mu wystarczy terra dla regiusów o jakiś tam wymiarach. mimo nie wiedzy o tych wężach udziela się też w Twoim poście. i koniecznie musi hodować dusiciela (moim zdaniem dla szpanu). jeszcze mówi mi że on tylko się orientuje, a tu taki post... słuchaj, kupiłem sobie zbożówkę. patrzyłem na nią prawie cały dzień (bo to były wakacje) . karmiłem, przyglądałem się jej zachowaniu dostosowywałem temp. i takie tam różne. po 2 misiącach. po wizycie u bardzo dobrego hodowcy. pogadałem i polecił mi regiusa. więc wziąłem. tak samo opieka itd. itd. (zauważ że wcześniej wszystko wiedziałem na temat zbożówki i kupiłem ją, nastąpenie praktyka w obcowaniu z wężami i dopiero regius). także ja polecam Ci, kup sobie zbożówkę, naprawdę bardzo fajne węże. nabierzesz troche doświadczenia i jak zbożówka podrośnie możesz dokupić do niej jakiegoś dusiciela... naprawdę to będzie najlepsze rozwiązanie.
pozdr. wujaszek

Kord1991
20-10-2012, 03:25
wujek te posty z regiusami to tylko orientacja i ja niekupuje wezy dla szpanu!

wujek
20-10-2012, 03:36
Kord1991 napisał(a):

> ja cenchrie albo regiusy ale malo się znam ja jak bede wybierac
> bo mam zamiar kupiś sobie jakiegoś z tyh wezy
>
>
> Pozdrawiam TerrOOOrystuw!!!!!!!!;-))))

a to co to jest?! zresztą już mi sie nie chce z tobą rozmawiać. jak gadaliśmy na czacie myslałem że coś zrozumiałeś, ale ty nadal jesteś ciemny i już nie mam ochoty z tobą gadać...!!

Lord_Leoric
20-10-2012, 05:23
No wiec tak... Zgadzam sie w zupelnosci z wypodziedzią BRAKUS'a. Na poczatek polecam cos z właściwych: zbożówka czy mahoniowy (choc tutaj pewnie wybierzesz tego pierwszego bo jest ladniej ubarwiony ;)). Z dusicieli... hmm... Ja nie zaczynalem od dusicieli, na poczatek kupilem sobie guttate, pohodowalem ja 4 lata.... Nabralem troche praktyki (nie tak duzo... wkoncu to tylko guttata :)) a reszte wiedzy uzupelnilem w internecie (np takie forum jak to :)) i wciaz nie uwazam ze wszystko wiem. Czlowiek cale zycie sie uczy. Dlatego sie zastanow czy napewno wiesz wystarczajaco duzo... zeby zaczac od dusicieli. Z regiusami sa problemy - to fakt, constrictory sa ladne ale tez z nimi sa problemy - po pierwsze sa wezami bardzo niesmialymi. Jesli sie juz uparles na cos z dusicieli, i nie ma odwrotu, to mysle ze E.c.cenchria/maurus na poczatek ci styknie... (choc nie mowie ze z tym wezem nie ma problemow - zawsze moze sie trafic jakas czarna owca). Albo cos z constrictor'ów, w Polsce wiekszosc to mieszance i nie dorastaja do duzych rozmiarow (2-2,5 m czyli cos jak E.c.c.), a znalesc u nas czystego nie jest latwo i napewno do tanich rzeczy nie nalezy...

Dlatego wpierw sie dokladnie zastanow zanim podejmiesz ostateczną decyzję...

PS: Cen nie podaje bo zrobil to juz BRAKUS :)

bachus
20-10-2012, 17:32
Po pierwsze dzieki za wszystkie odpowiedzi :)))


Po drugie póki co to dopiero pomysł na kupno węża, zanim się na coś zdecyduje muszę się przygotować gruntownie teoretycznie :) Zanim kupiłem pająka prawie rok poświęciłem na studiowanie wszelkich materiałów, a i tak mam jak wszyscy na początku trochę problemów.

A po przeczytaniu odpowiedzi może poczytam więcej o właściwych, bo z dusiołków został mi na liście tylko constrictor :)

Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==