PDA

Zobacz pełną wersję : Ciągle wymiotuje !!!!! - Co robic !!!!



minó
23-10-2012, 09:19
Mam problemik z moim nowym pupilkiem (Elaphe guttata ) ma on dlugosci ok 20 cm, grubosc ok 0,5 cm jest u mnie od 4 tygodni Problem polega na tym iz moj wezyk po zjedzeniu kazdego posilku w odstepstwie ok 2-3 dni wymiotuje pokarm :( Probowalem zmniejszyc mu wielkosc pokarmu (osesek byl dzielony na pol :/) Zastosowalem 2 tygodniowa przerwe na unormowanie jego narzadow pokarmowych i takze po tej przerwie zwrocicł . Dodam ze z jego karmieniem nie mam zadnych problemow gdyz do oseska zucza sie z ochota .Sprawdzenie robakow nie wchodzi w gre bo nie ma odchodow :/ a truc go lekarstwami nie wiedzac co w nim siedzi jest glupota Czy ktos mial juz podobny problem i jakos sie z nim uporal Prosze o pomoc !!!! bo widze jak on sie marnuje :/ (Wlasnie dzis zwymiotowal 09.12.03 a byl karmiony 06.12.03 :( ) CO MAM ROBIC !!!!!!

Vivien
23-10-2012, 10:14
Miałam ten sam problem z pończosznikiem i wet poradził mi poprostu zmiany diety. Daj mu rybę bo są one bogate w witB a wymioty są wczesnym objawem braku jej. U mnie to pomogło. Idź też do apteki i kup witaminy w płynie (może być kompleks różnych, bądż -najlepiej- wit z grupy B)i zaaplikuj mu doustnie. Mój wąż też jadł z ogromnym apetytem a póżniej wymiotował i w wymiocinach na dodatek dżdżownice się jeszcze ruszały! Nie panikuj wszystko będzie ok, ale jeśli to nie poskutkuje to zgłoś sie do weta.

Grochu
23-10-2012, 12:30
a może to stres? dajesz mu przerwe na odpoczynek po jedzeniu? może ma za mało spokoju do okoła!?

Wiesław Pyć
24-10-2012, 02:11
Moim zdaniem w terrarium jest za zimno. Napisz jaka tam jest temperatura! Jesli podczas trawienia jest mniejsza niz 26C to nie ma sie co dziwic.

redknee
24-10-2012, 03:53
WAZNE !

bierzesz go na rece ?? jesli tak to przestan, nie bierz go na rece do 4,5 dni po zjedzeniu bo on musi to strawic a jak bedziesz go brac na rece to po jakims czasie nabawi sie problemow z trawieniem, wrzodow itd.

Vivien
24-10-2012, 06:26
Naprawdę radzę Ci spróbuj tej rybki ona powinna przeynieść efekty. Mój miał to samo!

PiotrekP
24-10-2012, 09:02
witam
ja jakeis 2 mce temu mialem identyczny problem ze zbozoweczka , przyczynba na pewno bedzie:
- za zimno w terra ( jak mowil juz Wieslaw Pyc)
- branie na rece
- zbyt czeste karmienie (moj jadl ile mu dalem ale jak bylo zaduzo to zwracal)

U mnie przyczyna byl spadek temp po karmieni, i moje przerosniete ambicje:) tak chcialem mu zrobic "dobrze" ze zapomnialem o wyzszej temp :) teraz juz dawno jest wszystko ok wezyk rosnie i ma sie swietnie
zajrzyj jeszcze tu :
http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5576
i to samo tu :
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=9358&t=9358

mam nadzieje ze i twoj dojdzie do zdrowia;)

Elian
24-10-2012, 09:08
Vivien owszem może Twojemu pończosznikowi przeszło gdy dostał rybę, ale zbożowki nie jedzą ryb ! One raczej gustują w gryzoniach takich jak myszy, chomiki, szczury !

minó
24-10-2012, 12:58
Dzieki za rady - sprostuje !!!! mowiac ze :
Nie biore jej wcale na rence ma osobne terra ( faunabox ) temp w niej jest od 26 -30 stopni (czyli odpowiednia ) ma cisze i spokoj wiec stres odzucam
W takim razie co moze byc przyczyna :( dzis znow wymiotowala postanawiam znow dac jej tydzien czasu na odpoczynek nakarmie ja po tym tygodniu i zobacze co sie stanie ale mam wielkie obawy :/

minó
24-10-2012, 13:01
Dodam jeszcze a propo wypowiedzi PiotrkaP ze pokarm jakim karmie moja zbozoweczke to 1/4 oseska 1-2 dniowego cieta w zdluz czyli prawie nic a jednak zwraca :(

PiotrekP
24-10-2012, 13:35
Mino wiem co czujesz bo sam malo nerwicy nie odstalem te 2miesiace temu , bardzo sie balem ze zdechnie .... wymiotowal mi w sumie 2 lub 3 razy pod rzad (moje obawy byly tym wieksze ze ktos mi powiedzial ze po 3 wymiocie pod rzad to juz waz jest zaslaby ..) guzik prada :) moj juz ma w pelni ustabilizowana sytuacje z karmieniem .

napisz jeszcze ile razy juz wymiotowal pod rzat? i w jakich odstepach go karmilem .

A to ze je 1/4 czy pol oseska nie ma znaczenie teraz, skoro jest jakis czynnik ktory warunkuje wymioty.

napisales ze jest w fauna boxie (moj tez byl:) dogrzewasz go czyms czy tylko temp pokojowa? (wg mnie to jest czyynikiem jesli nie dogrzewasz)

ustaw jakas lampke nad fauna boxem a w pudelku cos wysokiego tak by wysokosc miedzy lampka a wezem byla odpowiednia (u mnie jest to kokos i waz b.czesto lezy na nim "kapiac" sie w promieniach lampki, kiedy wymiotowal wlasnie nei mial ogrzewanmia...) daj mu teraz kilka dni na zregenerowanie , i znow podaj malego oseska ...
miejmy nadzieje ze bedzie dobrze

minó
24-10-2012, 14:46
Jak napisalem ogrzewanie mam bo utrzymuje temp w terra na poziomie 28-30 stopni Po kazdym karmieniu wymoiotuje mi srednio po 2-3 dni jak narazie mam go 4 tygodnie i karmilem go srednio co 6 dni raz zrobilem mu wieksza przerwe 2 tygodniowa ale nie przyniosla skutku zwymiotowal po 3 dniach Zaczynam podejrzewac ze ma robaki Czy jest jakis srodek ktorego mozna staosowac zapobiegawczo przeciwko robaka ?? :/

Grochu
25-10-2012, 01:42
w takim razie jak na moje ma jakieś robactwo na żołądku...

PiotrekP
25-10-2012, 09:30
udaj sie z nim lepiej do weta .....
i powiedz namo potem co Ci powiedzial

Jarek Zajączkowski
26-10-2012, 04:18
Węża TRZEBA zbadać!! Wymioty praktycznie zawsze związane są ze stanem zapalnym żołądka i jelit (trzeba znaleźć przyczynę a potem leczyć). Stres środowiskowy (temp. wilgotność) to tylko jedna z przyczyn - to najłatwiej "wyleczyć"!

42d3e78f26a4b20d412==