PDA

Zobacz pełną wersję : CZY DO KOŃCA ŻYCIA BĘDE MUSIAŁ MOJĄ ZBOŻÓWKE KARMIĆ PRZYMUSO



fokster
26-10-2012, 12:15
WITAM
MOJE PYTANIE JEST TAKIE "CZY DO KOŃCA ŻYCIA BĘDE MUSIAŁ KARMIĆ MOJĄ ZBOŻÓWKE PRZYMUSWO"OTÓŻ JESTEM SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM WĘŻA ZBOŻOWEGO MA ON PRAWIE 4 MIESIACE I MIEZY JAKIEŚ 31 CM.PROBLEM W TYM ZE NIE CHCE JEŚĆ. PRÓBOWAŁEM PODAWAĆ POKARM CZYLI MYSIEGO NOWORODKA W RÓŻNYCH WIELKOŚCIACH, PODAWAŁEM TEŻ MARTWE,MROŻONE A ON NIC,,,,,POWIEM WIECEJ PRÓBOAŁEM GO GŁODZIC PRZEZ JAKIEŚ 14 DNI I TEZ NIC....W KOŃCU Z OBAWY PRZED ZMARNOWANIEM GADA KARMIE PRZYMUSOWO.....CO Z TYM FANTEM ZROBIĆ.

Kord1991
26-10-2012, 13:50
Hyba niebedziesz musiał ciągle karmić swojej zbozuweczki ale głoduwka 14 dniowa to bardzo krutka głoduwka ;-)

MataManX
26-10-2012, 15:50
kord nie udzielaj rad lepiej zajmij się dbaniem o swoje zwierzęta !!!

Grochu
26-10-2012, 17:01
wszyscy zajmijcie się swoimi sprawami, a Kord jeszcze naucz się pisać po polsku (-;
Wracając do tematu: Jeżeli nie zapewnisz zbożówce max spokoju, nietykalności, to na pewno nie zje. Węże zbożowe na ogół nie sprawiają trudnośći nawet począykującym, na ogół przyjmuja pokarm. Oczywiście, na początku większość węży nie przyjmuje pokarmu - związane jest to z przeprowadzką (-; Nie ruszaj swojej zbożówki, zapewnij jej spokój. Jeśli ja nakarmiłes i nie zwymiotowała, to zważ ją - jak utraci 15 % tej masy, to znaczy, że trzeba znowu się musowym zainteresować.
Pamiętaj jednak, że karmienie przymusowe na dłuższą metę to nie rozwiązanie, gdyż zwierzak szybko padnie z powodu stresu.

mordd
27-10-2012, 02:35
Spróbuj też na spokojnie podać samą główkę noworodka, kawałek szczurzego ogona lub czubek skrzydełka kurczaka - może albo nie chcieć myszy (zapach) lub nie ruszać za dużych porcji. Niezależnie od tego na co się skusi po penym czasie powinien jednak jeść myszy.

Irex
28-10-2012, 10:35
moj szwagier tez mial taki problem ze zbozowka...karmil go na sile....sam nie chcial jesc noworodkow....znalezlismy sposob:) podalismy mała myszke, ktora juz biegala....byla owlosiona....trwalo to 2 minuty...to nie byl ten waz...tak ja zaatakowal....w zyciu bym sie nie spodziewal.... moze i Ty sprobuj...

42d3e78f26a4b20d412==