PDA

Zobacz pełną wersję : Jak załatwić "lewe" papiery dla weża??



mariusz.s
27-10-2012, 13:40
Jak w temacie.... Czy jest możliwość i czy jest ktoś chetny?? chodzi o constrictora i maurusa.

dniki
27-10-2012, 16:39
Sadzę, że ten post powinien zostać bez odpowiedzi bo jest niepoważny!!!

mariusz.s
28-10-2012, 05:34
Niepoważny?? Fakt że ten post powinien być dany na forum o innym temacie, ale już trudno... Pytam bo myśle że jest to jakoś możliwe, ludzie załatwiają lewe prawa jazdy, lewe tytuły (np. dr. mgr, czy coś w tym stylu) i wiele podobnych rzeczy wiec czemu załatwienie takiego papirka na gada było by niemożliwe, a taki temat NIEPOWAŻNY?? Moim zdaniem ta rejstraca to tylko wymysł...

pppppp
28-10-2012, 05:41
lewego sie chyba nie da załatwić bo sam papier to nic mozesz zrobić w zwykłym programie graficznym (pisze o odpowiedniej pieczęci) ale co z wpisem w urzędzie?
jedyne co można zrobić to odkupic od kogoś taki papier komu padł zarejestrowany wąż np z licznego miotu albo z powodu jakiejs choroby, wtedy ktoś nie zgłasza jego śmieć tylko sprzedaż (bo tak czy tak fakt pozbycia sie gada musi zgłosić)

SNAKES
28-10-2012, 11:13
Hej,

jakie to typowo polskie podejście :(
niestety z takim podejściem nie mamy co marzyć o rozwijającej się terrarystyce.
Wydawało mi się, że kto jak kto, ale "terraryści" rozumieją podstawy jakie leżą w konwencji waszyngtońskiej czyli ideę ochrony gatunków zagrożonych....
To nie jest wymysł polskich urzędników!!!!
Ale co tam - najłatwiej załatwić lewe papiery i dalej popierać przemyt zwierząt.

Ale - w sumie co tu więcej pisać.
Pozostawiam resztę bez komentarza.

Pozdrawiam wszystkich

Azazel
28-10-2012, 11:44
Obecnie w hodowlach prywatnych jest np.wiecej dusicieli niż w środowisku naturalnym podobinie z niektórymi jaszczurkami jak i żólwiami. Rynek egzotycznych zwierząt jest wart miliardy dolarow , zarabiaja na nim ludzie którzy maja los tych zwierzat mowiac brzydko głeboko w dupie. Więc nie dokładajmy do ich kieszeni i nie popierajmy przemytu.

pppppp
28-10-2012, 12:12
hmmm azazel to właśnie od ciebie kupiłem dwa bosay w wakacje bez papierów a wężyki miały pół roku i takie dokumenty powinny posiadać i nie wiem jak rozumieć twoją wypowiedz,
tu nie chodzi o popieranie przemytu ale np pomoc osobom, które się za pożno dowiedziały o obowiązku rejestracji albo mieli kłopoty z tym w urzędach, ja się musiałem nieżle nabiegać i nakłamac aby zarejestrować węże które wlaśnie od ciebie kupiłem
i jeszcze wrzucę jeden kamyk do twojego ogródka :
prowadzisz kampanie na forum przeciwko dużym dusicielom (min constrictorkom) a sam jak pisałem te węże na tym forum sprzedawałeś - gdzie tu logika?

nats
28-10-2012, 13:47
Ja nie musze nigdzie rejestrowac mojego Boa kanada nie ma takich wymagan
Tylko importerzy maja taki obowiazek(sklepy np.)
ale jak ktos ma nie rejestrowanego weza to nalezy mu pomoc
bo i tak go nie zabije a dlaczego zaraz robic kogos przestepca
wlasciciel go nie sprowadzil on go ma i odpowiadac powinien ten kto mu go sprzedal
a z tego co pamietam przepisy sa poto zeby szukac w nich furtek legalnych do obejscia
mniej kazan a wiecej pomocy.
a pozatym w polsce jest taki balagan ze i tak nikt nie sprawdzi czy on legalny czy nie.tu chodzi o kase od rejestracji i nic wiecej

zycze pogody ducha

wujek
28-10-2012, 13:59
dokładnie. mam takie pytanko. ile wynosi podatek (czy coś takiego0 od węża i jak to będzie wyglądało w UE?

Lucky
29-10-2012, 06:56
Ludzie, czy wy nie czujecie? Tu nie chodzi o to aby ''odwalic''(nawet napychajac urzedasa kieszen) rejestracje, jesli co 5 terrarysta bedzie tak robil, niedlugo nie bedzie czego importowac...

wujek
29-10-2012, 10:14
importowanie importowaniem, ale np. jak ja mam węże krajowej hodowli, rozumiem że je trzeba rejestrować. chodzi tu o liczebność tych węży, ale nie rozumiem dlaczego mamy płacić urzędom podatki od tych węży (czy coś takiego) skoro chodzi o liczebność tego gatunku. i tak już wszyscy płacą za prąd, jedzenie itd. nie chodzi mi o to że nie jestem za rejestrowaniem tylko zdecydowanie przepisy dotyczące tego pownny być inne...

Azazel
30-10-2012, 04:36
Chyba stary mnie z kims pomyliles bo jua ci boasow nie sprzedawalem.

psg2500_lukasz
01-11-2012, 07:28
Mi bylo szkoda wezy i kupilem!! Ktos chcail sie ich wyzbyc w nie przyjemny sposób!! I co?? Bez papierow!! I co mam teraz zrobic?? Juz po grzybach bo nikt mi ich nie zarejstruje!! ;)

czesiek
01-11-2012, 17:29
Niestety jak ktoś nie zarejestrował to nic się nie da zrobić. Chyba, ze zrobia kolejna nowelizacje i dadzą znowu czas na rejestracje tak jak to bylo w Czechach, oni podchodzili do rejestracji 3 razy. Ale u nas nikt nie uczy się na cudzych błedach, niestety. A wysatrczylo tylko przetłumaczyć dokumenty z czeskiego lub z niemieckiego.
Rejestracja nie jest dla pieniedzy. To sa śmieszne grosze ! Rejestracja jest wskutek nacisku CITES i UE, w ktorej w wiekszosci krajów taka rejestracja obowiązuje. Żadne podatki tylko opłata rejestracyjna ! Niektórzy mają taki mętlik w głowie, że trudno w ogóle cokolwiek wytłumaczyć.

pppppp
02-11-2012, 07:36
echhh mój błąd kupiłem od Azazzella a nie od Azazela nawet nie spojrzałem na podobieństwo nicków :))) i nie wiedziałem że są takie dwie osoby na forum
jeszcze raz przepraszam za pomówienie Azazela, on nie sprzedał mi boasków

42d3e78f26a4b20d412==