PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium dla pytona tygrysiego



serpentor
05-08-2013, 14:54
mam pytanie co do terra dla tygryska.mam zamiar kupic pytona tygrysiego.wiem jaka pow miec wilgotnosc,temp,wymiary terra ale...prosilbym o pomoc z jakiego materialu najlepiej zrobic terrasrium,jaka grubosc np.osb czy szyb,jak najlepiej zrobic otwieranie zeby nigdy nie uciekl,a jak by byly np.szyby na prowadnicahc to jak je zabezpieczyc przed otwarcie przez tak silnego weza,ile promiennikow i jakie powinno miec terra,kasble grzewcze i bASE z odplywem jak zrobic?dziekuje z gory za odpowiedz.

Dr_Who
06-08-2013, 07:04
Witam!!!
Grubość płyt należałoby dobrac stosunkowo do wielkości zbiornika ale przyjmując wielkość 300/100/100 odpowiednia bedzie płyta 18mm.
Terrarium najlepiej zrobic z łaczonych modułów.
Grubość szub 10mm ze względu na wagę dorosłego osobnika.
A co do basenu jest problem gdyż aby zrobic z odpływem musiałbys terrarium umieścic na podwyższeniu co przy tak ogromnej wadze zbiornika i weza nie jest rzeczą łatwą. Mysle ze nie jest to konieczne. Gdyż wode z basenu mozna wybierac np wiaderkiem wiec po co dodatkowo utrudniac sobie zycie.
Ilość promienników także jest zalezna od kubatury zbiornika, ja przy rozmiarach 400/100/100 mam trzy promienniki o mocy 150w kazdy.
Zainstalowane mam takze cztery przewody grzejne po 35w.
w razie jakichś bardziej sprecyzowanych pytan pisz na prv

serpentor
06-08-2013, 08:22
a czy terrarium dla tygrysa musi byc wykonczone korkiem?i ile wykonczenie kotrkiem terra 200 na 200 na 200 mogloby kosztoewac?

KnockeR
06-08-2013, 08:38
lol :D tygrysy się trzyma w klatkach a nie w terrariach !!

serpentor
06-08-2013, 08:44
CZY DLA MLODEGO PYTONA TYGRYSIEGO NA 8 MSCY WYSTARCZYLO BY TERRA 100 NA 50 NA 50?I CO OPROCZ JEDNEGO PROMIENNIKA,KABLA GRZEWCZEGO,BASENU,KONARA,PODLOZA Z KOKOSU I WENTYLACJI POWINNO W NIM BYC.CXZY MOZE BYC TYLKO ZE SZKLA CZY MUSI BYC WYKONCZONE KORKIEM?A JESLI TAK TO ILE TAKIE WYKLONCZENIE KORKIEM MOGLOBY KOSAZTOWAC?

42d3e78f26a4b20d412==