PDA

Zobacz pełną wersję : czemu regius nie chce jesc



tomaszpapke
31-10-2012, 04:37
muj ukochany regiusek oprucz myszo skoczkow niechce jesc myszy i szczurow
a myszoskoczki sa drogie i nie zawsze sa

tomaszpapke
31-10-2012, 04:40
czemu nikt nie odpowiada

BRAKUS
31-10-2012, 05:18
Myszoskoczki to jego naturalny pokarm więc sie nimi najchetniej odżywia pozatym jak napewno zauważyłeś regius jest bardzo leniwy przy polowaniu a myszoskoczek z natury ciekawski prowokuje go do ataku podchodząc do niego i nawet zaczepiając w odróżnieniu do myszki która usiądzie w końciku i się trzęsie. Ja mam pewien sposób na karmienie myszkami- wkładam węża na półke w terra i podaje tam myszke jest mało miejsca więc chcąc niechcąc gad i gryzoń muszą się zetknąć. Obserwacja węża trwa czasami 10min a czasami i 1,5godziny aż wreszcie zaatakuje i udusi mysz. Musisz poprostu eksperymentować i cierpliwie obserwować. Życzę powodzenia.

Evoker
31-10-2012, 05:26
Sprawdzona metoda: idziesz do np. sklepu, kupujesz mysz, prosisz o 2 garści trocin od myszoskoczków i trzymasz mysz 3-5 godzin w tym podłożu.
Wieczorem podajesz mysz bezposrednio przed wężem, ale nie kładź pokarmu na nim!
Przed karmieniem możesz solidnie przewietrzyć terra, ważne aby w terra i wokół panował półmrok. Powinno pomóc.

STIW
31-10-2012, 05:44
Mój na nic innego nie spojrzy tylko je myszoskoczki ale to co pisze Evoker to podobno .Mi wygodniej dać jednego duzego myszoskoczka niż 3 myszy ale Tobie zycze powodzenia

Evoker
31-10-2012, 05:50
Radzę spróbować, ja tak zrobiłem i przestwiłem samca Regiusa na szczury.
Logiczna i prosta metoda. Jeżeli zawiedzie są inne które wymagają nieco zachodu...

tomaszpapke
13-11-2012, 15:29
dzieki za pomoc tak zrobie najwyzej napisze
ok

Grochu
13-11-2012, 19:53
mój to lubuje się w myszach i myszoskoczkach, na szczury jest za mały, chomika do tej pory jednego zjadł (-; drugi własnie czeka na swoją kolej dwygi dzien już - coś zjeść go nie chce (-;

42d3e78f26a4b20d412==