PDA

Zobacz pełną wersję : Jedzonko dla zbozowki



Budyn
05-11-2012, 05:10
1)Na piatek mialem zamowionego weza zbozowego tego samego dnia zamowilem w zoologicznym mysie noworodki gdy w poniedzialek pojechalem po nie kobieta dala mi ale takie dosc duze maja ok. 2.5 cm dlugosci i porasta je meszek wydaja mi sie zaduze a takie lyse dostane dopiero po nowym roku. Moj waz ma ponad 40 cm dlugosci a noworodek jest wiekrzy od jego glowy i boje sie ze on go nie zje, jaki moze byc pokarm zastepczy do czasu kupienia malutkich lysych, czy jak pokroje te duze to zje ??

2)Dlaczego moj waz siedzi ciagle pod pokrywa na mocowaniach od swietlowki ,jest ona wymontowana a tam nie ma napiecia wiec nie boje sie ze cos mu sie stanie ale to dziwnie zachowanie bo ma skalke rosliny konar i gliniana miske pod ktora sie moze schowac, to jest normalne zachowanie???

3)Jest jakas srednia pora o ktorej weże poluja??

mordd
05-11-2012, 05:27
1. Nie miej obaw - dla 40 cm taka mysz to pestka i nie potrzebujesz mniejszych noworodków - spokojnie da sobie radę z takim rozmiarem. Daj mu jednak kilka dni spokoju i nie karm jeszcze........
2. Może coś jest nie tak w terrarium - temperatura, wilgotność???? Jeśli pod pokrywą to może jest w akwarium i z wentylacją coś jest nie tak????
3. W przypadku większości zbożówek jeśli są głodne to jedzą o każdej porze dnia i nocy - rano daj trochę czasu żeby się nagrzał i spokojnie można karmić. Te, które jedzą bez problemów jedzą zawsze i wszędzie. Jeśli twój będzie kapryśny sam musisz wycelować we właściwą porę karmienia.

kamaczoo
05-11-2012, 05:47
Bez obaw możesz podać noworodki, o których pisałeś, a raczej noworodka. Jeden będzie w sam raz na raz. Nie patrz na dysproporcję pomiędzy głową Twego węża a noworodkiem. Nie powinien mieć z nim problemów. Co do pory polowia - podaj pokarm w godzinach wieczornych, większość węży właśnie o tych godzinach się uaktywnia, i nie ćwartuj noworodków! Młody, bez aklimatyzacji, na pewno nie przyjmie kawałka . O pokarmie zastępszym zapomnij. W ten sposób, jak osoba początkująca zrobisz więcej szkody niż pożytku.

pepo
05-11-2012, 11:08
tak jak mowią moi przedmowcy , mysz napewno nie jest za duza!!a na swietlowce siedzi moze dla tego ze jest tam cieplej.ile stopni masz w terra, pod swietlowką?

sloik
05-11-2012, 14:04
A tak dla ciekawostki to wąż może rozserzyć głowę 7 krotnie np. gdy średnica jego głowy ma 1 cm to może zjeść ofiaręktóra ma 7 cm średnicy. (Czytałem to w jakiejś książce) Pozdrowienia też mam zbożówke i jestem z niej bardzo zadowolony.

Krzysiek "Słoik"

Grochu
07-11-2012, 15:45
mój regius ma główkę długości mniej więcej 3-4 cm i szerokości góra 2 cm, a największy pokarm jaki zjadł miał długość około 10 cm bez ogona i jakieś 5 cm szerokości (podrośnięty myszoskoczek) - zjadł bez problemu.
Wczoraj zjadł chomika 4 krotnie większego niż jego głowa - też bez problemu. takiego noworodka twoja zbożóweczka zje na pewno!

blackpoison
12-11-2012, 03:28
a mój wężyk zawsze chowa się tam, gdzie jest około 22-23 stopni, nigdy nie leży pod lampką, mimo, że nawet jest się tam gdzie schować :)
narazie karmiłam go dwa razy i za każdym narzem kłade mu nowordka kiedy idę spać i jak rano wstaje jush go nie ma :]

42d3e78f26a4b20d412==