PDA

Zobacz pełną wersję : Kobry na allegro



dniki
12-11-2012, 12:59
Słuchajcie! Jakiś pacan (moim zdaniem) oferował na allegro kobry! Napisałem mu, że jest delikatnie mówiąc niezrównoważony. Zobaczcie co mi wysmarował! Napisałem też do administratora portalu i aukcja już jest zdjęta. Moim skromnym zdaniem allegro nie jest odpowiednim miejscem do handlu gadami, a tym bardziej jadowitymi. I jeszcze jedno! Na allegro pewien gość z Krakowa oferuje terraria! Nie wiem czy jest lewy, ale ukradł Szamanowi zdjęcie terra! Zamieszcza je na swojej aukcji, jakby on robił to terra!


A tu już tekst tego gościa co sprzedawał kobry (pisownia oryginalna)....On nie widzi problemu, a wy?

"Jeśli ktoś jest chory to chyba ty zgłoś to do prokuratury skoro tak myślisz !
Orzeczenie sądu jednoznacznie mówi zwierzęta typu węże które są jadowite i są przetrzymywane w terrariach nie są drapieżne stąd nie podlegają art 20 ust. o chr praw zwierząt ! Pozatym mam dom chroniony imunitetem i nikt nie może zrobić rewizji :P !!!"

Nook
12-11-2012, 13:15
Niejaka Mara już podjęła ten temat na grupie Terrarium. Po co dyskutować o tym samym na dwóch listach?

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=8544&t=8544

Sebastian Wolf
12-11-2012, 16:02
słuchaj dniki moim zdaniem jesteś upierdliwy...
to nie twoja sprawa co koleś wystawia do sprzedaży...
możesz sobie na przykład z nim podyskutować i nakłonić go do zmiany decyzji ale donosić na niego i spodować mu problem było kretynizmem z twojej strony...
istnieją pewne zasady które ty przegiołeś a on już sam (niestety) bierze odpowiedzialność za konsekwencje swoich czynów... a nie ty siejąc borutę...

mark0wy
12-11-2012, 17:07
Wybacz kolego ale informowanie organow sciagania o popelnieniu przestepstwa jest Twoim obywatelskim obowiazkiem.
Jesli ktos popelnia przestepstwo, to powinien poniesc wszelkie tego konsekwencje.
O jakich zasadach piszesz, bo nie za bardzo rozumiem, o co Ci chodzi.
Pozdrawiam
Mark0wy

Wiesław Pyć
13-11-2012, 00:32
Zgadzam sie z markowym!
Dniki ie przeciął zasad bo ich nie ma!
Moim zdaniem to chore sprzedawac kobry na aukcjach typu allegro ponierza mogą on trafic w nieodpowiednie rece. Dobrze ze ta aukcja została zamknięta.

Nazar
13-11-2012, 01:16
Jakby Sebastiana taka kobra upi#$^&-la to przestalby pisac o zasadach:)

pozdrawiam

Nazar

Nurek
13-11-2012, 02:18
no dobra markowy ! powiedz mi w takim razie jakie prawo złamał ten koleś co sprzedajje kobry ze go oskarżasz ? ja wiem kto to jest i znam tego goscia sam mam zamiar sobie jedną kobre kupić i wcale nie wydaje mi sie zebym łąmał prawo. Druga sprawa tyczy siedniki-ego smarkacz jeden i nowicjusz napalił sie ze zrobi burde bo widzi kobre :P dziecko sie przestraszyło zwierzątka i jusz na allegro donosi. A co do obuywatelskiego obowiazku to nie bądźcie takimi nacjonalistami i nie róbcie na pokaz waszych zapędów do przestrzegania prawa

Wiesław Pyć
13-11-2012, 04:27
Złamał 2 najważniejsze prawa!!!
1.Polskie prawo.
2.Cites, moge sie założyć ze ten koles nie ma papierów na Naja naja.

mark0wy
13-11-2012, 05:47
Czesc Nurek

Co do przestepstwa, wynika ono z art. 36 w zwiazku z art. 20 ustawy
z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724;)

Dla ulatwienia oba artykuly ponizej:
Art. 20.
Zabrania się utrzymywania i hodowli poza ogrodami zoologicznymi i właściwymi
placówkami naukowymi oraz cyrkami zwierząt drapieżnych i jadowitych groźnych
dla życia ludzi bądź zwierząt.

Art. 36.
1. Kto narusza zakaz, o którym mowa w art. 20,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do roku.

Takie zwierzeta, to nie zabawki, jakie ty masz doswiadczenie, ze porywasz sie na hodowle takiego weza?
Abstrahujac juz od faktu, iz posiadania takiego zwierzecia jest przestepstwem sciganym z urzedu. Zastanow sie dwa razy zanim cos takiego zrobisz.

Widze ponadto, ze uzywasz slow, ktorych nie do konca rozumiesz...

"A co do obuywatelskiego obowiazku to nie bądźcie takimi nacjonalistami..."

Co ma obywatelski obowiazek do bycia nacjonalista?
Moglbys mi wytlumaczyc?

Pozdrawiam
Mark0wy

Nurek
13-11-2012, 06:24
jezu i co wam dało porusznie tego tematu ? świat stał sie lepszy ? gościu jusz nie hoduje tych węży ? nic wam nie dało . jeszcze raz udowadniacie jacy jesteście upierdliwi. gościu ma węze jadowite ? zgłoiście to gdzie trzeba a nie gadacie na ten temat na forum i opieprzacie go. jak tacy mądrzy jesteście i sie na prawie znacie to czemu nic nie robicie ? bo wolicie pokazywać sie na forum jacy wielcy znawcy jesteście.a tak pozatym oskarzzacie go o cites, ile ludzi w polsce też nie ma papierón na takie zwierzaki jak regiusy albo kameleony...o nich nie mówicie bo sami takie macie i to wam pasi natomiast jak ktoś ma oryginalnr choc nielegalne zwierządko to jusz awantura ! do złobka z takimi jak wy !

MaKeL
13-11-2012, 06:27
Hmmm... niebede sie wypowiadac bo szkoda slow czytajac wasze wypowiedzi :> Ale Ja sadze ze 60% terrarystow w polsce nieposiada dokumentacji CITES co z nimi zrobimy ? Znajdziecie jakis artykol ? Kary ? Wiezienie ? Dla 15-latkow ? (nie wszyscy) Nichcialem nikogo obrazic lub zrobic nazlosc ale wedlug mnie gosciu moze ma doswiadczenie itp ... fakt ze allegro to troche zly serwis na sprzedaz takich zwierzat ale w polsce zawsze bedzie i byl handel nielegalnymi zwierzetami

mark0wy
13-11-2012, 06:54
Wiesz, masz racje i jej nie masz :)

Prawo (takie jest zalozenie) jest ustanawiane po to aby bylo przestrzegane.
Jesli powiemy sobie, no tak ale ludzie okradaja innych, no coz to przykre, "ale w polsce zawsze bedzie i bylo" zjodziejstwo, coz my mozemy zrobic...
Jesli przyjmiemy takie zalozenie, to lepiej wejdzmy spowrotem na drzewa.

W zasadzie mozna zakwestionowac wiekszosc obowiazujacego prawa (bo mi sie nie podoba, bo ja sie nie zgadzam. bo ja bym to zrobil inaczej), ale sek w tym, ze prawo obowiazuje nas wszystkich, bez wzgledu na to jaki my mamy do niego stosunek.

Pewna konwencja jest, to ze jezdzimy prawa strona ulicy, konwencja jest to ze zakazujemy hodowli wezy jadowitych, a pozwalamy hodowac inne byc moze grozniejsze gatunki zwierzat. Ale wszystkie te normy maja pewien wspolny cel -
uniknac choasu, zapewnic jako takie bezpieczenstwo i w miare spokojne zycie.

Ja nie czulbym sie pewnie wiedzac, ze sasiad hoduje kobre.
Nie jestem specjalista od wezy, ale wiem jakie sa szybkie i jak latwo przychodzi im wydostawanie sie z nawet najbardziej szczelnego terrarium, czy tez wykorzystanie nieuwagi opiekuna.
Po to aby bylo bezpieczniej nie kazdy z nas mimo, ze chce moze posiadac bron palna.
Z tego samego powodu zakazana jest hodowla zwierzat jadowitych jak np. kobra.

Pozdrawiam wszystkich terrarystow
Mark0wy

shaqal
13-11-2012, 07:56
ten typ jest nieźle poje******. POZDRAWIAM KOLESIA===>>> RESPECT

Wiesław Pyć
13-11-2012, 08:09
Słuchaj koleś, zwierzaki ktore mialem i te ktore mam teraz nie są objete cites, więc ja patrze na to innaczej!!!
On nie ma papierów cites na węża ktory moze zabic człowieka i jeszcze chce go sprzedawac tam gdzie sprzedaje sie pluszowe misie!
Mozliwe ze swiat stal sie lepszy, bo aukcje wycofano i zaden niedośwadczony głupek nie kupi kobry za 1200zł!!!!
Mowił bys innaczej gdybys sam nie miał jadowitego węża!!!

Wiesław Pyć
13-11-2012, 08:13
Nie mówiłbyś tak gdybys sam nie mial jadowitego weza!!!

Wiesław Pyć
13-11-2012, 08:14
Przepraszam za pomyłkę w ostatnim zdaniu!!! Nurek nie ma węża jadowitego!

dniki
13-11-2012, 10:03
Posłuchaj mnie 18 - latku! Jestem poważnym 35 - letnim człowiekiem. Przede wszystkim nie życzę sobie aby taki młody człowiek jak Ty nazywał mnie smarkaczem i nowicjuszem. Chociażby z tego powdu, że gdy ja zajmowałem się terrarystkyką Ty zapewne majac 11 lat bawiłeś się jeszcze w wojnę. Ale w przeciwieństwie do Ciebie nie mam zamiaru Cię obrażać. Sprawę poruszyłem przede wszystkim dlatego, że allegro nie jest odpowiednim miejscem do handlu gadami, a tym brdziej jadowitymi kobrami. Jeśli je trzymacie to Wasza sprawa - chociaż uważam, że to łamanie prawa.
Potwierdzeniem moich obaw co do odpowiedzialności człowieka, który oferował kobry jest jego wypowiedź, którą zacytowałem w dziale "terrarium". Jeżeli chodzi o nacjonalizm to skorzystaj ze słownika. Jeżeli uważasz, że nakłanianie do przestrzegania prawa jest nacjonalizmem - to niestety nie mamy o czym rozmawiać!

dniki
13-11-2012, 10:14
Proponuję zakończyć tą dyskusję. Ja dalej twierdzę, że allegro nie jest odpowiednim miejscem do handlu gadami, a tym brdziej jadowitymi!

Wiesław Pyć
13-11-2012, 13:17
Tez jestem za końcem dyskusji! Jestem z dnikiem.

42d3e78f26a4b20d412==