PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie !!!



sloik
17-11-2012, 05:59
Mam węża zbożowego i kiedyś gdy go kąpałem to chyba trochę przesadziłem z wodą i była za gorąca i przez to zaczeła mu się łuska płatkami odchodzić tak jak by miał wylinkę tylko pojedyńczo tzn. po łusce. Teraz znowu to się zaczeło w miejscach tak 5 cm od głowy po bokach . teraz gdy go kąpię to uważam z wodą ale na pewno nie była za ciepła co to może być jak myslice czy to groźne ??? jak to wyleczyć. Wcześniej te miejsca smarowałem maścią Mecortolon N taką mi przepisał weterynarz. a może to jest brak jakiejś witaminy ??? Pomóżcie

Elian
17-11-2012, 06:08
Mam jedno pytanie po co ją wogóle kąpiesz ? Przecierz jak wsadzisz jej basen do terrarium to sama wejdzie do niego kiedy będzie chciała. Ja mam moją zbozówke 9 miesiący ale jej jeszcze nie kąpałem. Nawet zauważyłem że kiedy byla mała to do wody wogóle nie wchodziła. A traz już niekiedy wejdzie i nawet nurkuje. Super to wyglada jak cała się zanurzy i nurkuje pod wodą.

robi1976
17-11-2012, 09:40
Elian ma racje. Nie kap zwierzaka na sile... Pomysl jak bys sie czul gdyby ktos Cie wrzucil do wody i do tego za goracej

Grochu
17-11-2012, 10:29
ja dwa razy kąpałem mojego regiusa - jak miał problemy z wystraniem się (-; i na dodatek wylinkę - dwa powody miałem do kąpieli.
No jak go opażyłeś wodą, to teraz już nic nie zrobisz - po prostu nie kąp go na przyszlość, chyba, żę będzie ku temu realna przyczyna...
żeby tylko teraz wężyk nie miał z wylinką problemów...

sloik
18-11-2012, 03:18
ale kąpię ją dwa razy w tygodniu żeby się opróżniła dokładnie w wannie i ona to bardzo lubi dużo pływa więc myślę chyba że jej to nie przeszkadza ale co z tymi ranami ???
pozdrowienia Słoik

sloik
18-11-2012, 07:14
dzisiaj zauważyłem że jej łuska zaczyna odstawać w tych miejscach na boki i na tej łusce są strasznie takie jakby linie tak jak u grzechtnik.ów jest jedna linia na łusce to mój wąż ma ich mnustwo co to może być POMÓŻCIE !!!


POZDROWIENIA Słoik

dniki
18-11-2012, 13:02
A nie masz czasem w terrarium czegoś, o co wąż mógłby sie oparzyć. Może to być zbyt mocny kamień grzewczy lub niezabezpieczona żarówka. Przydałaby sie fotka.

Słoik
18-11-2012, 14:03
oto zdjęcie

Słoik
18-11-2012, 14:07
i jeszcze jedno (Sory za jakość zdjęć)


pozdrawiam słoik

dniki
18-11-2012, 16:04
Do 8 są wyłączone załączniki. Wyślij mi na adres niki68@go2.pl.

piotr
19-11-2012, 05:02
Może nie trzeba było wyżymać.

P.

dniki
20-11-2012, 12:53
Chodziło mi o fotkę węża (chorego miejsca), a nie terrarium:)

naimaD
20-11-2012, 14:48
ja nie moge -----nie dziwie sie ze macie jakies robaki rozne badziewia w terra -jak pchacie łapy niepotrzebnie do tych zwierzat - po co ty go kąpiesz czlowieku ??? mial jakies problemy wczesniej z zalatwianiem sie czy co !z wylinka ! kapie sie gdy nie wylniał do konca no mozna raz aby zobaczyc jak waz sie rusza w wodzie ale regularnie go nosic do wanny-jak chcesz aby sobie plywal wsadz do terra pojemniek -basen i aby woda miala 24-26C i luzik jak bedzie mial ochote to sam wejdzie i polezy albo popływa:)

42d3e78f26a4b20d412==