PDA

Zobacz pełną wersję : chora zbożówka



blackpoison
18-11-2012, 14:14
moja zbożówka jest cała jakaś taka mleczna, błyszczy się ale jest biaława, ma białawe oczka takie zamulone :/. Czy to jet wylinka??? Ostatnio przechodziła wylinkę 5 tygodni temu. Ostatnio jak podałam oseski to zjadła dwa we wtorek (dziś jest niedziela).

Krzysztof.W
18-11-2012, 14:35
Niestety , wężyk zdechnie ci bo jest chory na nastepną wylinkę.

Marcin Ratajczak
18-11-2012, 16:02
Spokojnie - to wylinka.

Fryzjer
18-11-2012, 16:16
ten mętne oczka bedą co kazdy miesiac w zaleznosci jak bedziesz karmic moj boasek to wieku 8 miesiecy zrzucal wylinke zgodnie z datami regularnie teraz juz jest troche inaczej

Mikka
18-11-2012, 23:56
boze.....zabierasz sie za weze a niewiesz jakie sa oznaki wylinki!!!! trzymajcie mnie....

chaciak
19-11-2012, 04:01
psokojnie mikka ja cie bede trzymal on i tak jest bardzo zdenerwowany jego waż jest "chory" :( (tylko mi nie mów że staje po jego stronie) :]

Mikka
19-11-2012, 11:39
No ja nie rozumiem takich ludzi, no sory ale nie rozumiem. Ja zanim kupilam swojego pierwszego weza to najpierw przeczytalam WSZYSTKIE mozliwe informacje na temat tego gatunku. Przeczytalam mnostwo ksiazek, internetu jeszcze wtedy nie mialam ale poszlam do kawiarenki i sciagnelam mase info itp. Moim zdaniem zanim ktos wezmie sie za hodowle zwierzat terrarystycznych (w sumie to do kazdych zwierzakow sie tyczy) to najpierw musi przyswoic mozliwie najwieksza wiedze teoretyczna a dopiero potem kupic terrarium i WTEDY wziac sie za praktyke. No sorki ze sie unioslam ale chyba mnie rozumiecie :) A ty blackpoison jak masz jeszcze jakies pytanka dotyczace hodowli zbozowek to chetnie sluze ci rada, nie boj sie-nie bede krzyczec,hehe, czlowiek uczy sie na bledach wiec mam nadzieje ze nastepnym razem zastanowisz sie troche. Jak cos to zapraszam na gg:3846839 :)

Budyn
19-11-2012, 11:53
Mikka co do ksiazek to kupilem 3 i odwiedzilem chyba wszystkie strony z wezami i powiem ci ze jest duzo informacji ale nie ma np o wylince i jej obiawach tak jak o tym o co sie pytalem czyli jak wyglada kupa weza :-))))) itd dlatego zalozylem konto na forum bo nie wszystko jest w opisach i ksiazkach w wiekszosci sa to tylko podstawowe inf. musze ci powiedziec ze wiecej jest w mojej ksiazce o legwanie niz zbozowce o szczegolowe informacje naprawde ciezko a tu na forum mozna wymienic inf. i zdobyc doswiadczenie a tak apropo to co ile zbozowka wylinke zmienia ,moze jakies porady do tego czego nie wolno robic??? Pozdro Ps.

Mikka
19-11-2012, 12:06
Hmm...ja tam jednak w jakiejs ksiazce wyczytalam jakie sa objawy wylinki (nawet zdjecie bylo bodajrze) ale mniejsza z tym. Bardzo dobrze ze chcecie sie dowiedziec wszystkiego na temat waszych podopiecznych :) A wiec przed chwila juz pisalam o czestotliwosci wylinek :

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=8729&t=8727

I jeszcze raz zapraszam na gg:3846839, chetnie odpowiem na wszelkie pytania i watpliwosci :)

Fryzjer
19-11-2012, 14:12
tak oto objawia sie wylinka u mojej dzikiej stefci, jest to normalny objad co jakis okres czasu w zaleznosci od ilosci podawanego pokarmu i warunków w terrarium.
http://www.naszestrony.net/~fryzjer/wylinka.jpg

blackpoison
20-11-2012, 02:35
eejj bez sensu :/

przez 4 czy 5 dni była taka hm... mleczna, ale i połyskiliwa troszku jak jush pisałam wcześniej. No i teraz wygląda normalnie... a nie zauważyłam nigdzie zrzuconej skóry... to więc jak??

a książki... huh... nie mam na to time, zresztą po co mi one jak mam Was :)

Fryzjer
20-11-2012, 02:56
Wylinka przechodzi w nastepujący spsob:
a)robią się metne oczka i mleczna skóra (od3-do5 dni około)
b)schodzą mętne oczka są normalne (od3-do5dni około) i następnie dopiero po tym czasie zdjemuję wylinkę (skóre).

Czyli kilka dni bedzie z normalnymi oczkami i zrzuci wylinke radze w tym okresie zawsze podnosic wilgotność. !!

Mikka
20-11-2012, 08:53
No wlasnie, zawsze tak jest jak juz fryzjer napisal ze waz najpierw robi sie taki mleczny, potem znow normalny no i wtedy wlasnie zrzuca wylinke. Jeszcze sie nie spotkalam z tym aby linial podczas gdy byl matowy, zawsze kilka dni po tym jak odzyskiwal barwe.

42d3e78f26a4b20d412==