PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż ciński problem z wentylacją



Adi
19-11-2012, 05:11
Mam Węża chińskiego. "Wątły" był w sklepie przez ok 1roku. teraz kupiłem go razem z tera w którym był w sklepie 80x50x40 i w tym tera są termometr i hydrometr ( a może higrometr sorki za pomyłke ale nie pamiętam) i grzeje go tylko światłem z żarówki i mam temperaturę blisko lampy ok 30 st i jak popryskam to 50-55%, a i dodam tylko że basenik ma ok 30x30 więc powinno parować, a zalecana wilgoć jest 60-70% jak ją uzyskać ???? a może moje urządzenia pomiarowe są do kitu,
Więc jeżeli ktoś wie jak pomóć to proszę bo staram sie zapewnić mu dobre warunki ale w ciągu dnia nie ma mnie w domu więc mu nie zroszę. dodam tylko że basenik nie jest pod żarówką(może to by pomogło), i pod tera jest przyklejona (tak kupiłem) mata grzewcza ale jej też nie używam, Więc co robić??

Adi
19-11-2012, 05:13
sorki walnelem się w temaci nie wentylacją tylko wilgotnością , a może to problem wentylacji sam już nie wiem. pzdr.

snaak
19-11-2012, 07:17
jak jest taka temp, masz basen i to moim zdaniem powino wystarczyc szczegolnie jesli twoje terra nie jest zaduze ale zraszac zawsze trzeba

Biskup
19-11-2012, 08:01
No zraszaj zraszaj, mozesz jeszcze wlać dużo wody w podłoże, tak żeby było wilgotne, ale nie błotniste. Niech podłoże paruje, bo samym basenem aż tak nie podniesiesz wilgotności. pozdrawiam. Jeśli wąż zrzuci bez problemu wylinkę, to się nie przejmuj w ogóle :)

Adi
19-11-2012, 08:02
temperaturę mam (na środku tera jest termometr) ok 30 st. prawie tyle jest. kurcze to może mi higrometr źle wskazuje?? a czy możesz polecić jakiś niedrogi?? Jest jeszcze jedna sprawa na podłoże zastosowałem sztuczna trawę a z jednej strony jest piasek a jeszcze nie mam żadnego korzenia(sklep w którym kupiłem nie ma jeszcze takich akcesoriów). może jak wstawię korzeń to się polepszy. Ale najbardziej obawiam sie złego wskaznia wilgotności. Jak możesz to poleć coś.

Elian
19-11-2012, 08:57
Może Twój higrometr nie jest wyregulowany. Słyszałem gdzieś (bo osobiście nie używam higrometra), że aby go wyregulować należy zmoczyć ręcznik tak żeby był wilgotny, ale nie kapala z niego woda i owinąć w niego higrometr. Wilgotność powinna wynosić 100% jeżeli jest mniejsza to należy ją wyregulować w tym momencie do 100%. To co napisałem sam usłyszałem to nie jest z mojego doświadczenia więc nie wiem czy sie sprawdz. Może się ktoś jeszcze wypowie.

snaak
19-11-2012, 11:54
osobiscie polecilbym zamiast piasku wlokna kokosowe w brykiecie dobrze trzymaja wilgoc! ja tez nie stosuje higrometru( jakos nie mam przekonania co do dokladnosci: ) wilgotnpsc utrzymuje na oko i moj waz ma sie dobrze

Adi
20-11-2012, 01:45
zamieniłem basen stronami, teraz jest pod lampą i pod nim jest mata grzewcza przyklejona od spodu tera czyli delikatnie podgrzewa basen, uważam że jest to super sposób wilgotość mi skoczyła, a temperatura jest tak na 25st. Podgrzewanie basenu daje ciekawy efekt bo nawet jak woda na górze jest chłodna to dno jest ciepłe, nawet lampy nie włączając- gdyby nie trzeba było promieni z lampy to pewnie bym z niej zrezygnował. i tu mam kolejne pytanie bo wilgotność i temp mam oki a jak włącze lampę to spada wilgoć a temp jest za duża, jak z tym walczyć. Moja żarówka jest 75W czy jeżeli zastosuje taki ściemniacz do światła to będzi świecić słabo ale i temp spadnie, i tu włąśnie mam pytanie czy te promienie sa tak samo emitowane przy mocniejszej żarówce jak i przy słabszej???

42d3e78f26a4b20d412==