PDA

Zobacz pełną wersję : chyba mam problem z regiusem, prosze o pomoc !!



redknee
24-11-2012, 09:54
mam regiusa samica (70cm) jak zwykle co tydzien w piatek albo sobote karmie ja dorosla mysza. poltora tygodnia temu przelozylem do wiekszego terrarium i od tego czasu nie jadla, wkoncu wczoraj kupilem mysz i dalem, ale nic z tego.
Dzisiaj rozwniez wrzucilem mysz i sie juz denrwoje bo waz tak jakby sie nia interesowal to znaczy podchodzi do tej myszy i gdy jest blisko oko w oko to dotyka swoim jezykiem wąsow myszy a ona ucieka i tak jest w kolko :(


co mam zrobic ??

CZY WAZ NIE JEST GLODNY CZY COS SIE DZIEJE ZELGO Z NIM

Serpent
24-11-2012, 11:15
normalka może byś spowodowane przełozeniem do innego terrarium albo po prostu głodówke sobie zrobił jak niebedzie jadł miesiąc to mozesz sie zaczac martwic a nie jeden tydzień i juz panika....

Pozdrawiam
Serpent

redknee
24-11-2012, 12:02
nie nie panikuje ale zaczynam sie matrwic , po za tym teraz zauwazylem ze gdy jestem blisko terrarium to on chodzi przy szybie zeby byc jaknajblizej mnie (chyba) a jak otworze terra to chce chodzic po calym pokoju


temperatura nie jest zawysoka w terra ani zaniska, moze poprostu sie strasznie "przywiazal" do mnie :P

Krzysztof.W
24-11-2012, 12:12
Nie przejmuj się. Na brak apetytu twego węża złożyły się dwa czynniki.
Pierwszy to nowe otoczenie, czyli terrarium. Zaś drugie to pora roku, czyli zima.
To normalne, że regiusy robią sobie od jesieni do końca zimy głodówkę.
Moje oba regiusy już nie jedzą od dobrych ponad 3 miesięcy, Myszki ani szczurki ich nie interesują .

redknee
24-11-2012, 12:17
ale do tej pory jadla bez problemowo 1 czsami 2 myszy tygodniowo

Krzysztof.W
25-11-2012, 13:50
Prawidłowo hodowany regius po skończeniu roku życia w czasie jesiennych i zimowych miesięcy zaczyna pościć i odmawia jedzenia, ale zdażają się wyjatki np. tuż po wylince .

Hussein
30-11-2012, 09:23
w zasadzie to pytanie do Pana Krzysztofa ...
Mam podobny problem z tym ze moj regius ma okolo 1.5 roku i od momentu kiedy go kupilem czyli od 10 grudnia 2003 nic mi nie je....
Moze i panikuje ale minal juz dobry miesiac i mysle ze dobrze by bylo gdyby cos zjadla..Zdaje sobie sprawe ze to moze byc ten okres glodowki ale zeby bylo dizwniej to od tego samego momentu nie miala u mnie wylinki wiec to juz mnie bardziej nie pokoji.. Z tego co rozmawialem z poprzednim wlascicielem to wylinke miala pstatnia jakies prawie 2 miesiace temu..Boje sie ze cos moze z nia byc nie tak... Potrzebuje pomocy..Waz jest aktywny ale wychodzi tylko wtedy kiedy mnie nie ma w domu albo jak mnie nie widzi...U poprzedniego wlasciciela wciagal bez problemu 2 myszki tygodniowo a u mnie nie chce jesc nic....Pomocy plss

42d3e78f26a4b20d412==