PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabić szczura ? ( humanitarnie ) :)



Emoman
26-11-2012, 09:49
Mam problem bo nie wiem , jak to zrobić, próbowałem juz pradem, duszenie, topienie rzucanie z wieżowca, ale nic nie pomaga, szczur ciągle, żyje jak mozna go pozbawić życia, w sposób szybki, tani i bezbolesny; zarówno dla szczura jak i dla mnie(dla mnie w sensie psychologicznym, bo mam dość)

Thanks a lot !

Dr_Who
26-11-2012, 10:02
Weź pożądnego kija i poprostu trzepnij go w łeb.
Pamietaj zebys mocno uderzył bo jesli nie zdechnie
po pierwszym uderzeniu będzie sie męczył.
Jeśli nie mozesz na to patrzec polecam zawinąc
szczura najlepiej w reklamówkę foliową.

Emoman
26-11-2012, 10:05
Dzieki, ale własnie przy pomocy kolegów terrarystów chciałbym opracowac metodę humanitarnegi i bardz szybkiego zabiajnia zwierzat karmowych, być mozę w niedługim czasie razem opracujemy mini-ubojnie szczurów czyt. slaughtery house., dobra idea..tak mi się wydaję, ale dzięki za rade !!!

wujek
26-11-2012, 10:43
mam takie pytanie. jak to jest możliwe żeby szczur przeżył po zrzuceniu go z wieżowca? jak go topiłeś i dusiłeś skoro go nie zabiłeś??!! nie rozumiem tego... a tak wracają do pytania to, weź go za ogon i przwal nim o ściane albo w coś innego
(tylko pamiętaj żeby głową przwalił!), bo w biegającego szczura trudno chyba trafić kijem;)

Dr_Who
26-11-2012, 10:43
najbardziej humanitarna metodą byloby usypianie ale czy nie zaszkodzi to wężom??

Dr_Who
26-11-2012, 10:44
wujek napewno nie miałem na mysli biegnącego szczura:)))
trzeba dziada złapac owinąc folia polozyc na stoli i...........

koleś
26-11-2012, 10:45
1) trzeba przydepnąć głowę i jednym energicznym ruchem posiągnąć za głowę.
2) chwycić za ogon i jednym enrgicznym ruchem (zamachem) uderzyć całym szczórem o ziemię.


Przy tych metodach najważniejsze jest zdecydowanie i silne pociągnięcie lub uderzenie, nigdy nie można się wachać

koleś
26-11-2012, 10:48
(tam w pierwszym sposobie miało być żeby pociągnąć za ogon, troche mi się pokićkało, jednym słowem chodzi o przerwanie rdzenia kręgowego czy coś w tym stylu) a najchumanitarniej to wydaje mi się że zabija sam wąż

Emoman
26-11-2012, 10:53
Chodzi mi o to że boa sie na mnie obraził, i nie chce narazie jesc szcurów, albo mu za dużą świnkę dałem ostatnio i teraz odmawia rata, ale już 2 tygodnie mineły... w kazdym, badz razie pamiętam, że jak kiedyś dałem martwego to zjadł bez wahania , no i dlatego właśnie che zabić szczura, ps. bardzo mi się podoba wypowiedz niejakiego "kolesia", ale ale mamk za słabe serce by rzucać szczurzyną biedną o ściany :), potrzebuje metody bardziej wyrafinowanej, najlepiej by bbyło pradem, ale próbowałem i nieskuteczne :(

koleś
26-11-2012, 10:58
jak miałeś odwagę zrzucić szczóra z wieżowca, dusić go, topić i bić kijem to nie mów że nie masz odwagi nadepnąć i pociągnąć za ogon lub trzepnąć o ścianę...
ja też z początku miałem opory ale później zrozumiałem że jak się wacham to zadaje mu większe cierpienie

Mikka
26-11-2012, 11:06
o kurde....ja nie wiem jak wy mozecie tak sie znecac nad tymi biednymi szczurkami, jejq....Ja karmie myszami i nigdy w zyciu sama bym nie zabila zadnego zwierzaczka, obojetne czy to mysz czy szczur....

P.S WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAC PANIE.....

Xeo
26-11-2012, 11:15
Kiedyś kupilem dorosla mysz regiuskowi......okazala sie "wscieklym" samcem i chciala ciagle kąsać weza.. wiec wrzucilem do worka foliowego ( takiego 15 L czarnego) wziolem maly zamach i trzask o schodek(nie chcialem jej zabic) i mysz wlozylem do terra robila mini malne ruchy(wiem ze nie mam prawa jej meczyc ale mnie zdenerwowala,w koncu chciala pogrysc mi weza ) i waz ją zjadl( nie chce mrozonek).
Mysle że gdyby sila zamachu byla maxymalna to mysz nie meczyla by sie

Kord1991
26-11-2012, 11:24
Ja jak bym miał zabić szczura to tak wzucił bym go do niepzezroczystej reklamuwki zawiązał ją sznurkiem zeby nieuciekl wziołbym koniec reklamuwki i 3 razy jak naj mocniej o scianewałnoł albo o ziemie jak kto woli niewiem czy to jest humanitarne ale skuteczne i sie niewidzi zwierzaka...


Pozdrawiam Kord.............

Mikka
26-11-2012, 11:26
KU*** nie moge tego czytac....Sami sie wsadzcie do worka i ja wami bede walila o sciane lub wyzuce z wiezowca...

koleś
26-11-2012, 11:33
Mikka powiedz jak ty zabijasz gryzonie lub jak byś zabiła w razie potrzeby??

Xeo
26-11-2012, 11:50
Mikka wskakuj do wora!! :P

Kord1991
26-11-2012, 11:52
Ja napisałem tak dla zartuw z waleniem szczura o sciane :DDD

koleś
26-11-2012, 12:20
a tak poza tym to wolę żeby zwierzęta były zabijane chociażby jednym mocnym walnieńciem o ścianę niż tak jak dla czystej zabawy dzisiejsza młodzież znęca się nad zwierzętami, np. podpalając żywcem koty czy rzucając kamieniami w zaskrońce.
A tak pozatym jest to lepsza śmierć dla tego szczóra niż "testowanie" jakie wykonał Emoman torturując szczóra różnymi metodami poprzez rzucanie z okn topienie itp.

Mikka
26-11-2012, 12:35
To wezcie se nie zartujcie, bo znecanie sie nad zwierzetami to moj czuly punkt wiec wiecie....

P.S ja bym sama nie zabila myszy ani szczura. Moje weze jedza zywe myszki i wiec nie mam potrzeby ich uprzedniego usmiercania.

Emoman
26-11-2012, 12:42
Dla sprostowania, chciałem powiedzieć że tez żartowałem z energia oraz wiezowcami, ale ciagle szukam udoskonalenia metody workowej, bo mi sie to nie ima, poza tym mam za słabe serce mógł umrzeć, i efekt byłby odwrotny od zamierzonego.Pozdro for all !!. Czy ktoś mnie zaskoczy oszałamiającą metoda zabijania kukurydzianowców ??? :))

Emoman
26-11-2012, 12:49
Ja się ze swoim Constrictorem pokłuciłem...nie odzywamy sie do siebie, i dlatego musze uśmiercać szczurołapay, by jadł, a nie siedział i myśłał o fioletowych migdałach...

koleś
26-11-2012, 12:53
Mikka, to nie mów innym że zabijając takim sposobem szczura znencają się nad nim, jeżeli sama ich nie zabijasz, karmisza żywymi no i dobrze.
A ty Emoman nie przejmuj się tak bardzo tym że wtedy wytknąłem twoje metody bo nie miałem nic złego na myśli, ponieważ nie lubie innych krytykować bo wiem jak to jest jak ktoś mnie skrytykuje, więc się nie przejmuj

koleś
26-11-2012, 12:55
acha i jeszcze jedno ja wcale w tak poważnych sprawach nie żartuje

Nestor
26-11-2012, 13:25
te szczury i myszy ktore mozna kupic mrozone są zabijane tlenkiem węgla, ale on jest bardzo niebezpieczny rowniez dla ludzi więc to chyba odpada. Moze pułapką na szczury, widziałem taką kiedyś w sklepie, taka jak na myszy, tylko większa i z ząbkami

Gerald
26-11-2012, 13:48
Sposoby wymieniane przez co poniektórych...są śmieszne i żenujące. Wg. mnie najlepiej
byłoby go uśpić albo ogłuszyć
--------------------------------------------------------------
Z punktu widzenia prawnego o uśmiercaniu zwierząt:
------

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ

z dnia 26 kwietnia 1999 r.

w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju, dopuszczalnych metod uśmiercania zwierząt stosownie do gatunku oraz organów uprawnionych do kontroli działalności osób, które zawodowo trudnią się ubojem zwierząt lub dokonują uboju w ramach działalności hodowlanej bądź gospodarczej.

(Dz. U. Nr 47, poz. 469)

§ 1. Zawodowego uboju zwierząt może dokonywać osoba, która posiada:

1) co najmniej wykształcenie podstawowe,

2) tytuł robotnika wykwalifikowanego w zawodzie - ubojowy.

§ 5. 1. Zwierzęta z gatunków zwierząt domowych, a także zwierzęta z gatunków zwierząt laboratoryjnych uśmierca się przy zastosowaniu jednej z następujących metod:

1) iniekcji śmiertelnej dawki środka nasennego,

2) użyciu:

a) eteru,

b) halotanu,

c) metoksyfluranu,

d) enfluranu,

e) chloroformu.




P.S.Niewiem czy takie sposoby dały by dobry rezultat ponieważ niewiem czy można było
by podać takiego szczura wężowi, poza tym musi to wykonywać osoba posiadająca
wykształcenie przynajmniej podstawowe, lub robotnika, no cóż ja tego nie wymyśliłem
takie mamy prawo.


POZDRAWIAM

wujek
26-11-2012, 14:36
gerald po jakiego ch**a zamieściłeś tego głupiego posta??! słuchaj prawo w Polsce jest jakie jest- jednym słowem głupie (nnie będę się tu rospisywał). koleś się ptya o humanitarne sposoby uśmiercenia szczura, a ty wyskakujesz z postem który dotyczy fachowego uboju stosowanego na większą skale niż jeden szczur. wątpie żeby ktoś eksperymentował ze środkami chemicznami w domu, żeby uwalić takiego szczura. tak że na następny raz zastanów się co piszesz. kiedyś wrzuciłem regiuskowi szczura, którego nie chciał zjeść, próbowałem go wyjąć, bezskutecznie. szczur pogryzł mnie po palcach i zaczął dość śmiało podchodzić do węża. wziąłem szybko linijke, którą miałem nieopodal ręki i ze skosu trzepnąłem szczura za uszami w strone ryja. od razu padł. jest tylko jedna uwaga w tym sposobie- nie można walić linijką, bo np. moja się cała połamała. ale to jest dobry sposób bo wtedy łamiesz mu...(kurde wyleciało mi z głowy) , szczur szybko i nie męcząc się ginie..

Emoman
27-11-2012, 00:45
Przyznaję rację koledze"wujkowi", nie jestem sado, ani nie jestem w jakichkolwiek zażyłosciach z Albertem Fishem, hitlerem, itd.., chodziło mi tylko o uśmiercenie od czasu do czasu jednego szczura w celach konsumpcyjnych(węża) :), tak więc nie potrzebnie przytoczyłeś sankcje karne, i prawo..ale dzięks !:))

DEXiu
27-11-2012, 01:18
Najbardziej humanitarnym bezbolesnym i ludzkim soposobem jest szczura, mysz lub cokolwiek innego UTOPIĆ. Wrzycasz go do woreczka (lnianego albo coś) przywiązujesz ciężarek i wrzucasz do wody. Powodzenia

sajmon
27-11-2012, 04:15
dexiu: ty bys wolał żeby ciebie wzucic do woreczka, zawiązac i do wody i męczyc się pare minut, czy zarwac siekierą w łeb. według mnie najszybcej ginie przy udezeniu łbem o jakis kant. nawet jesli czuje jakis ból to trwa to dosłownie setne sekundy bo potem z mózgu mu sie kisiel robi:) jak ktos chce to moznaby mu igłe w kręgosłup wbic i go odrdzenic, ale nie ma sie chyba co chrzanic tylko za ogon i w parapet.

Emoman
27-11-2012, 04:48
Heheheh :), odrdzenić ?, what a sophisticated method !! .Pozdrawiam

Emoman
27-11-2012, 04:50
Sajmon, twoja propozycja wydaje mi sie najbardizej oryginalna !!

sajmon
27-11-2012, 05:10
moi rodzice zabijali w ten sposób zwierzęta na zajęciach z anatomii, zeby nie połamac zadnych kosci ani nie uszkodzic narządów zewnętrznych.

ale i tak uwazam ze metoda parapetowa jest lepsza i szybsza

sajmon
27-11-2012, 05:12
i moi rodzice nie mieli tytułu robotnika wykwalifikowanego w zawodzie - ubojowy

Fryzjer
27-11-2012, 06:10
jejku ale problem bierzesz szczura (zrobilem tak kilka razy jak za duzo razy uciekal stefci) za ogon i zamach w ziemie i tyle ;]

Emoman
27-11-2012, 06:25
Poszło....szczura zabiłem metodą reklamówkową, widoczne były abjawy agonii przedśmiwertnej..co za okrpony widok..fuck it all!!

Emoman
27-11-2012, 06:27
Może ktoś chce dorosłego, boasa , bo chce sprzedać, dałem juz ogłoszenie, ale przy takiej frekwencji jaką tu widzimy postanowiłem przypomnieć jeszcze tutaj :))

sajmon
27-11-2012, 06:47
za ile i jakiej dlugosci?

Emoman
27-11-2012, 07:21
A ZA 300 I 150 CM.

Lucky
27-11-2012, 07:24
No ładne macie metody, zauważylem tez ze mikka uwaza za humanitarne dawanie zywego zwierza szczurowi(nawet duszone zwierzeta moga sie ocknac podczas polykania), poza tym uwazam ze najlepiej jest nim rabnac o sciane

Gerald
27-11-2012, 07:48
To miało być tylko jako ciekawostka.
A tak poza tym ja tego nie przepisywałem (czy pisałem).

Łukasz
27-11-2012, 07:51
za ogon lub do foliowki i uderzyc w biurko albo cos innego.. *uwazajcie zeby nie w kant bo krew sie poleje :(* nie za slabo bo sie bedzie meczyl ale nie za mocno bo sie rozpadnie :(

Sułek
27-11-2012, 07:57
jesteście troszkę nienormalni

w Niemczech - chcesz kupić niebezpiecznego psa musisz mieć papier od psychologa

po przeczytaniu powyższych, waszych wypowiedzi od dziś głosuję za badaniami psychologicznymi dla chcących kupić węża
.........

sajmon
27-11-2012, 08:04
sułek: a ty jak bys to mistrzu zrobił. bys zaczał prosic szura zeby popełnił samobójstwo?

Xeo
27-11-2012, 08:17
Sułek dlaczego??

Mikka
27-11-2012, 08:18
Swieta racja Sułek, chociaz ty mnie popierasz :)
Nie wiem po co wy zabijacie te szczury. Na wolnosci przeciez nikt wezom nie podaje martwego posiłku i jakos daja se swietnie rade.

wujek
27-11-2012, 08:51
nikt tu nie mówi o zabijaniu szczurów przed karmieniem itd. chodzi nam o wyjątkowe sprawy, jak- agresywność szczura wobec węża itp. wtedy tzeba go zabić, bo jest niebezpieczny dla węża, a następnie wężyk go sobie spokojnie zje.. nie wiem Mikka i Sułek o co wam chodzi.. nie spotkaliście się z takim przypadkiem jak agreja gryzonia wobec węża?? nie ma innej rady. ja wole osobiście zabić gryzonia niż wyjąć z terra pogryzonego weża. podejrzewam, że większość z nas tak myśli...?!

Mikka
27-11-2012, 09:10
No w wyjatkowych sytuacjach jeszcze ujdzie w tlumie ale tak sobie kazdego zabijac to troche chore...A tak poza tym to z pewnych zrodel wiem ze emoman zabil tego szczura bo jego boasek nie jadl......2 tyg....buhahaha..wiec sami chyba mi przyznacie racje ze jak nie chcial zywego to trupka tez nie zje, moze nie jest glodny albo wylinka mu sie zbliza...Z tego co ja wiem to jak jest przyzwyczjony do zywych to nie trzeba mu zaczac zabijac nagle....Jak sie myle to mnie poprawcie

Emoman
27-11-2012, 11:15
No i Mikka, po co te zbyt pohopne decyzje ?, mylisz się, bo akurat moj boa zjadł tego szczura, po zabiciu, a jest taki, że zje żywego ale niechętnie-woli świezo ubite.Pozdrawiam. :)

redknee
27-11-2012, 14:58
ja proponuje wziac go gdzies puscic i przyje.... mocno w serce w mocnej wiatrowki :)

smierc na miejscu :)

PS a najlepiej jesli srut bedzie taki nie do dziurawienia tylko do rozsadzania :P

Sułek
28-11-2012, 06:08
Ty masz się wykazać obecnością mózgu (z bardziej lub mniej pofałdowaną korą) jako trzymacz-hodowca to ty dobierasz wielkość i rodzaj pokarmu, który ma być najodpowiedniejszy dla twojego zwierzaka
i na tobie właśnie spoczywa odpowiedzialność i obowiązek humanitarnego traktowania tego zwierzaka
opisane tu przypadki ubijania szczura to zwykły sadyzm - zezwierzęcenie

NIE MA sytuacji w terrarium, że MUSISZ zabić szczura aby ten nie pogryzł węża
jeśli jesteś dupa nie hodowca i podałeś za dużego gryzonia albo nie przewidziałeś że gad nie zje z jakiegoś powodu (wylinka, stres, pora roku etc) to jeśli jak już wspomniałem masz mózg i rączki, to wyciągasz gryzonia z terra i ...wyskakujesz z pieniążków na klatkę, poidełka dla niego i zapewniasz mu godziwe warunki do następnego karmienia (wersja a)
obdarowujesz znajomego hodowcę, sklep zoologiczny w sąsiedztwie (wersja b)
w przypadku dzikiego szczura wypuszczasz na wolność (wesja c)


powód ?
to nie twoja "działka" - zabijanie gryzoni, ty się nimi nie żywisz

rada na przyszłość?
oglądać mniej telewizji i brutalnych filmów czy gier komputerowych a więcej czasu spędzać przy terra na obserwacji.........
terrarystyka ma łagodzić obyczaje.....przynajmniej teoretycznie hehe :))))

Mikka
28-11-2012, 07:12
Świete słowa Sułek- jestes moim idolem normalnie.... :)

Serpent
28-11-2012, 07:19
no i tym najtrafniejszym postem dyskusja powinna się zakończyć ;-)

Pozdrawiam
Serpent

wujek
28-11-2012, 08:54
a jednak ja nie popuszcze bo uważam, że nie jestem zazwierzęcony!!!!!!!! co ty wogóle sobie wyobrażasz używając takiego sformuowania wobec innych. kokretnie w moim przpadku nie zabiłem szczura dlatego, że mi się tak podobało, tylko z czystej konieczności!!!!!!!!!!!! było to mój 1 i jak narazie jedyny ubity szczur. nie widziałem innego wyjścia , gdyż szczur doskakiwał do węża, a gdy go próbowałem wyjąć podziabał mnie po palcach. widziałeś kiedyś wogóle wk********* szczura?? nie wiesz co taki mały gryzoń potrafi, a wiesz mi, że to nie zbyt przyjemne gościć takiego szczura w moim terra razem wężami. nie wiem czy to zrozumiałeś, ale gdbyś ruszył troche głową to powinieneś!!!! także na następny raz nie pisz czegoś takiego, bo nie we wszyskich przypadkach masz racje (ludziach)!!!

Gerald
28-11-2012, 09:41
Wydaje mi się że p. Sułek ma rację. Wąż ma go zabić aby zjeść, a nie opiekun bawił się w esesmana na egzekucij.

Nazar
28-11-2012, 09:47
A tak na marginesie to wtopilem panie Sulek w poniedzialek wieczorem. Tluklem sie z huty do Biofila a tu... ZONK zamkniete. Ale sie wkurzylem uch:))

POzdrawiam

Nazar

Sułek
28-11-2012, 11:35
wujku
szczura? gołą ręką?
odważny jesteś....
do tego są pęsety - jedno z podstawowych urządzeń każdego terrarysty
oszczędziłbyś wężowi, szczurowi ....no i sobie nerwów
a dalej tak jak pisałem wcześniej

Emoman
28-11-2012, 15:16
To w jaki sposób traktujemy nasze zwierzęta karmowe powinno byc dla nas wszystkich naszą prywatną i intymną sprawą. Mimo wszystko, podczas karmienia naszego jakby nie patrzeć kolejnego domownika i lokatora naszych domostw, nie należy zapominać o tzw. zdrowym rozsądku i odpowiedzialności jaką ponosimy za powodowanie cierpienia, bólu fizycznego lub psychicznego, lub innych form krzywd sprawianych zwierzęciu karmowemu w celu pozbawienia go okruchów jego marnej egzystencji.W przyrodzie mamy do czynienia z łańcuchem pokarmowym, ktory w naszych lepiej lub gorzej symulowanych imitacjach naturalnego środowiskach jako taki nie ma racji bytu. My sami trzymając zwierzę w naszych domach naruszamy w pewien sposób tenże łańcuch, ponieważ w naszych terrariach nie mamy do czynienia z właściwym obiegiem materii i energii jaki występuje w naturlanym środowisku dzikich zwierząt. Hodowane przez nas zwierzę traci na swojej dzikości i oswaja się pozwalając się dotykać, brać na ręce, przytulać bądź pieścić. Jego instynkt zabójcy odchodzi niejako na margines jego psychiki, a do głosu dochodzą takie emocje jak miłość, przyjaźń i empatia w stosunku do swojego właściciela. Nie dziwmy się więc, ze czasem nasz pupil nie ma ochoty zaatakować gryzonia, to normalna kolej rzeczy. Przedstawiona przeze mnie dygresja od tematu ma na celu uświadomić wam jedynie pewne sprawy i aspekty terrarystyki z jakimi możecie się spotkać podczas uprawiania tego jakże pięknego hobby.
Tak nawiasem mówiąc, spójrzcie na zdjęcie i odpowiedzcie na jego przykładzie czy aborcja jest humanitarna? Czekam na wasze posty

Emoman
28-11-2012, 15:18
Jeszcze raz zwracam się z prośbą o przeczytanie mojego poprzedniego posta w celu udzielenia mi odpowiedzi na zadane w nim pytanie.

Nazar
28-11-2012, 15:29
Chryste co to jest???? Straszne i nie na miejscu!!! Ot moja odpowiedz

Mikka
28-11-2012, 15:35
Co ma w ogole aborcja do zabujania szczurow??!!

P.S Pierwsze slysze Emoman ze weze czuja milosc i przyjazn do swoich wlascicieli....

Emoman
28-11-2012, 15:39
Okrutne- racja, to człowiek człowiekowi wyrządził. Tacy jesteśmy

Serpent
28-11-2012, 17:33
jeżeli się dowiedziałeś to po raz kolejny proponuję tą debate zamknąć zresztą Sułek wszystko wyjaśnił treściwie i konkretnie (nie to co niektóre posty napisane od tak sobie bez namysłu) musicie się na prawde poważnie zastanowić nad tym czy powinniście się zajmować terrarystyką bo uważam że jeżeli niepotraficie spełnić takich warunków o jakich pisał Sułek to stanowczo NIE.

Pozdrawiam
Serpent

Emoman
29-11-2012, 02:09
Ale o co wogole chodzi,??? musiałem zabić szczura ponieważ mój boa nie zje szczura ani wielkości kota, ani myszy-JEŚLI TAKOWE ZWIERZĘTA SĄ ŻYWE !!!!!!, po prostu jest nauczony jeśc martwy pokarmy,i nie chodzi tu panie wielmożny "Sułek" o dobór wie;lkości pokarmu ani czynniki takie jak wylinka, etc. co się dzieje z wami ?!:))), hehehehehh.......

mordd
29-11-2012, 02:55
Następnym razem kup mrożone - są tacy którzy wiedzą jak i mają stosowne po temu środki aby humanitarnie uśmiercić szczura. Nie sądzę aby jakiekolwiek "domowe" metody mogły być humanitarne - to jest silne i żywotne zwierzę i każde nie udane próby oznaczają dla niego ból i męczarnie. Skoro żywych nie je to po co je kupujesz?

Sułek
29-11-2012, 04:27
emoman
Twój prowokacyjny (skopiowany) post i załącznik udowodnił wszystkim, że powinieneś podjąć leczenie....

terrarystyka ma UWRAŻLIWIAĆ między innymi poprzez "podglądanie" skrawka natury w nienaturalny sposób umieszczonego w szklanym pojemniku w domu

w twoim przypadku mamy do czynienia prawdopodobnie z "zespołem pierwszego karmienia węża" gdzie jako wrażliwa (:)?) osoba nie potrafisz znaleść się w sytuacji:

mam węża, który potrafi zabić i zjeść gryzonia

może dlatego sam starasz się udowodnić, pokazać, pochwalić :
patrzcie! ja też potrafię zabić! nawet próbowałem na 10 sposobów !

nie wiem ... to nie jest normalne kopać szczura prądem, czy zrzucać z 10 piętra....

dobrze, że nie masz bull terriera.......

Emoman
29-11-2012, 06:29
No też coś??? Jakie przechwalanie? bez przesady, czym tu się chwalić? Chodzi przecież o to aby zwierzę się nie męczyło i koniec, o nic więcej nie chodzi, nie mialem żadnych złych intencji. Głównym powodem rozpoczęcia dyskusji był problem w przygotowaniu zwierzęcia karmowego do właściwej postaci konsumpcyjnej akceptowanej przez węża. Post, o którym mówisz nie jest kopiowany, bo nie miałbym żadnego celu w kopiowaniu cudzych postów, a to że zdjęcie jest prowokacyjne nie ulega wątpliwości, inna sprawa że jest prawdziwe. Takie rzeczy sie naprawdę dzieją, zabiegi aborcyjne są wykonywane i każdy o tym wie. Czy więc fakt że istnieją puścić mimo uszu i nie debatować nad ich moralnym i etycznym aspektem?

Serpent
29-11-2012, 06:40
debatuj na innej grupie dyskusyjnej ''na każdy temat'' nie na ''węże'' zresztą co tu poradzić jeżeli ktoś nierozumie....

Pozdrawiam
Serpent

wujek
29-11-2012, 07:05
ponowie, widze, że temat schodzi już kompletnie z drogi... jeżeli uważacie, np. mnie za zezwierzęconego to znaczy, że jesteście tępi. nie będe się powtarzał bo tego nie lubie (patrzcie no moje info wyżej), zgadzam się, że wąż sam zabija ofiare i tak powinno być, ale nikt mi nie wmuwi, że nie zdarzają się przypadki kiedy trzeba gryzonia zabić!!!!!! (wyjątkowo). jeżeli tój boas preferuje martwe posiłki to kup mrożone. ale nie nazywajcie ludzi zezwierzęconymi, dlatego, że w wyjątkowej sprawie zabili gryzonia!!!! bo to jest głupie i śmieszne. A tak przy okazji: penesty mam dwa pokoje dalej i zapewne jak bym po nie pobiegł i wrócił z njimi mój wąż byłby pogryziony. także Sułek, ja się bardziej troszcze o węża niż o pieprzonego gryzonia i to jest właśnie TERARYSTYKA!!!!!!!!!!! także nie chrzań głupot, bo nie wiesz jak to wyglądało. skoro twoim zdaniem powinienem pójść po pensety i zostawić węża na pastwę losu to TY nie jesteś prawdziwym terrarystą!!!!!!!!!

Sułek
29-11-2012, 08:26
wujek

jeśli na prawdę troszczyłbyś się o swojego węża to

już podając szczura powinieneś był trzymać go za skórę na karku (nigdy ogon) pęsetą, głową skierowaną w kierunku głowy węża (tym bardziej, że jak mówisz pęsetę miałeś w domu)
dlatego
w twoim przypadku to nie była terrarystyka tylko AMATORSZCZYZNA

poniosłeś karę w postaci strachu przed uszkodzeniem twojego gada przez rozwścieczonego szczura ale i zebrałeś bagaż doświadczeń ... (chyba)

bo inteligentny facet za jekiego chcesz żeby cię uważano powinien wywnioskować:

nigdy nie karm szczurem nie mając w ręku odpowiednio długiej pęsety

a ty zrozumiałeś:

szczur to bestia, jest niebezpieczny , najlepiej rozwala się go o ścianę.....

geckonum
29-11-2012, 09:00
sposob po kolezensku:
powiedz mu ze dziewczyna go rzuca i ze jest tak brzydki ze nikt go nie zechce, sam sie zabije...

sposob na chama:
wrzuc szczura do miksera....moze waz polubi papke

sposob dkla inteligentow:
zadaj szczuropwi pytanie ile czasu zajmie wezowi jego zjedzenie, szczury sa na tyle glupie ze on bedzie sam chcial sprawdzic

sposob sredniowieczny:
wyzwij go na pojedynek, daj mu wykalaczke a sam wez maczuge

sposob lwa:
"goń szczura tak długo aż sie zmeczy, pozniej skocz na niego i zebami udus"

sposob gierka:
-zabijecie sie same?-ty do szczurow
-zabijemy!

mozna by jeszcze dlugo mowic ale czas nagli........

wujek
29-11-2012, 10:37
nieno rozumiem, o co ci chodzi.. wiem, że to jest nauczka. wiesz, wcześniej mówiłeś żeby karmić tak jak węże robią to na wolności, a wierz mi, że na wolności nikt nie trzyma szczura za fraki i czeka aż go wąż capnie. mój sposób karmienie odbywa się naturalnie. to był błąd masz racje, ale czy miałem inne wyjście jak go nie trzebnąć linijką? bo mi się wydaje, że nie. chyba, że coś pominąłem, ale nie sądze..

Sir_bonzo
29-11-2012, 18:03
Na wolnosci waz ma gdzie uciec przed agresywnym "posilkiem". Jeśli chcesz dbac o gadzinke to karm martwym.

Animal
12-12-2012, 17:31
to było niezłe ;)

DEXiu
21-12-2012, 06:13
Wiesz. Ja to pisałem z myślą o tych którzy po prostu nie mają odwagi trzasnąć myszą o ścianę. Przecież jakby taka delikwentka się rozpaćkała to jakby przy tym był ktoś o słabych nerwach to by nomalnie zemdlał. A jak taką myszę/szczura ciepniesz do wora i do wody to po pięciu minutach przychodzisz, wyjmujesz potrzebną ilość zwierząt i dajesz gadzinie, a resztę do woreczka plaikowego i do zamrażalnika.

42d3e78f26a4b20d412==