PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytan związanych z wezem mlecznym



flipi
29-11-2012, 12:31
1)pytanie jak przyżadzic dla niego terra
2)jakie trzeba kupic do niego przyzadu tyou lustrzanka
3)czy ten waz jest agresywny i czy po kupnie młdziutkiego węza 15 20 cm mozna go brac na ręke odrazu??
4)jesli wąz jest jud dorosły czy mazna mu dac czesciej zarodki mysz a niezeli jedna dorosła mysz??

mordd
29-11-2012, 12:41
Będę więc pierwszy:) :
1. Rozmiar patrz opis, wystrój jak fantazja podpowie - warunek: poidło, kryjówka (najlepiej 2 w różnych temperaturach), możliwość wygodnego lnienia (jakiś korzeń, gałąź....) - tu zdania są podzielone, ale moim zdaniem powinna być śćółka w ilości i jakości pozwalającej na swobodne zakopywanie się (choć niektórzy mają na gazecie).........
2. nie do końca wiem o co chodzi? Sprzęt: kabel/mata grzejna z termostatem, stosunkowo słabe oświetlenie najlepiej z wyłącznikiem czasowym, dobre terrarium.............. resztę wystroju kupisz lub zrobisz sam (pojnik, dekoracje, kryjówki......)
3. Bywa, ale bardzo rzadko i jest to agresja dla picu - postraszy i tyle.......
4. Lepiej jedną dorosłą, jeśli masz wyjatkową sytuacje i lepszy dostep do noworodków to i tak zaopatrz się w dorosłe i mieszaj. Jeden z moich odmawia jedzenia noworodków - od poczatku jadł tylko myszy z futrem.
5. Powodzenia!!! to są piekne i swietne w utrzymaniu węże........

Gerald
29-11-2012, 13:33
1) Zawal to terrarium: daj dużo roślin, korzeni, małych kłód, palików itp. , morzesz mu dać kamienie i obsypać je piaskiem (mój tak ma i często tam siedzi, taka mini pustynia w rogu). Włóż mu duże pudełko z wodą, albo coś co by imitowało akwen wodny, węże lubią często w nim siedzieć i spać. W terrarium musi być duża ilość torfu w którym wąż się będzie zakopywał i rył jak kret...
2) Nierozumiem pytania.
3) Nie ten gatunek jest uważany za pacyfistyczny, jest bardzo łagodny i b. żadko atakuje (mój jeszcze nigdy nie atakował), woli rzucić się do ucieczki. Od razu po kupnie nie można go brać na ręce, musi się zaaklimatyzować.
4) Zarodki są jeszcze nie narodzone. Może miałeś na myśli noworodki. To w zależności od węża, mój ma 75 cm i nie chce jeść wogóle dorosłych myszy.

Polecam ten gatunek.

POZDRAWIAM

redknee
29-11-2012, 15:37
kurde zobacz ospis zwierzecia a nie wal takimi pytaniami tu na forum ...a potem sie ludzie dziwia dlaczego na forum sa wylaczone zalaczniki ...ehh :(

flipi
30-11-2012, 12:26
a czy wystarczy terra 60dł/45szer/40-60wys??

flipi
01-12-2012, 12:31
czy dla węza mleznego mozna zrobic terra z osb ??niebędzie pęczniec??

mordd
01-12-2012, 14:19
Chyba już wyczerpałeś pokłady cierpliwości......... niech i raz ja to powiem: POSZUKAJ SOBIE! Było o osb od cholery.....

42d3e78f26a4b20d412==