PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy



Ivan
04-12-2012, 10:52
Dopiero zacząłem się interesować pytonami i jeszcze nie znam nawet podstawowych informacji aby zacząć hodować te zwierzęta proszę udzielcie mi kilku fachowych porad(jak np.kiedy je karmić i czego potrzebują do życia i w jakich ilościach i czy lepiej hodować samicę czy samca)z góry dziękuję za odpowiedzi.

albopilosek
04-12-2012, 11:43
zobacz opis gatunku na tej stronie tam wszystko psize.......a plec raczej malo istotna roznia sie tlyko wielkoscia, ale nie wiem tez o jakim gatunku mowisz, domyslam sie ze o krolewskim

Grochu
04-12-2012, 13:46
proponuje poczytać opisy i to nie tylko interesujących nas gatunków, ale w ogóle opisy dotyczące hodowli gadów!
jeśli jestes początkujący i nie wiesz za dużo to nie biersz się za jakiekolwiek pytony...

Biskup
05-12-2012, 10:52
no z grochem się zgodzę.
zacznij od mahonia zbożówki albo lampropeltisa.
potem zawsze mozesz weza sprzedac i kupic pythona

wujek
05-12-2012, 14:07
ej kurde, zbożówki mahonie to też węże! nimi też trzeba się opiekować. to że pisze dla początkujących to nie znaczy że nakrmisz i żyje sobie. myślę że grochu i biskup też o tym myśleli: najpierw poczytaj, porozmawiaj z jakimś hodowca i zastanów się czy masz miejsce na terra i zapewnisz wężowi odpowiednią opiekę..

Grochu
05-12-2012, 16:35
jak mam być szczery, to ja na pierwsze zwierze terraryjne wzięłem sobie...
python regius
ale nie polecam takiej zabawy -> ja zaczytywałem się w artykułach dotyczących hodowli takich zwierząt dzień w dzień przez jakieś pół roku, miałem kontakt z jaszczurkami kolegi, czytałem forum i...
jakoś sobie poradziłem, nie mniej jednak polecam coś prostszego w obsłudze na początek (-:

ps. jak wujek zauważył zbożówka czy mahoń to tez wąż i kompletny laik nie powiniennen się w ogóle brać za (nawet ich) hodowlę!
najpierw się uczyć, mieć kontakt z takimi zwierzakami, tak, żeby pierwszy kontakt z wężusiem nie był w momencie, w którym go kupisz...

42d3e78f26a4b20d412==