PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie gatunki



Budyn
04-12-2012, 16:37
Mam pytanie chce rozbudowac swoje terra cos do 150x80x80 jeszcze wymiarow nie znam dobrze bo nie wiem jak wielka jest wneka w scianie ale moje pytanie jest takie jakie weze mozna bylo by trzymac razem ze zbozowkami chodzi mi o warunki i czy beda sie tolerowaly ? bede wdzieczny jak wymienicie kilka gatunkow tylko chodzilo by mi o dostepne w polsce pozdrawiam dzieki za odpowiedzi

Wiesław Pyć
05-12-2012, 07:42
Ja proponuje:
Lampropeltis triangulum
Lampropeltis getulus
Boaedon fuliginosus
Elaphe obsoleta
Elaphe schrencki

Tylko weze musza byc w tej samej lub zblizonej wielkość, ze by sie nie pozjadaly. Szczegolnie dotyczy to Lampropeltis getulus.

Pozdrawiam.

Mikka
05-12-2012, 09:13
Ja polecam cos z tej samej rodziny czyli elaphe, wtedy masz pewnosc ze nic im nie grozi ze strony sasiada. Za to nie polecam wezy krolewskich bo jak juz setki razy na tym forum pisano one potrafia zjesc weza nawet wiekszego od siebie, wiec zbozowki moglyby stac sie dla nich pokarmem.

Gerald
05-12-2012, 10:20
Wiesław napisał że można trzymać z Lampropeltis triangulum i Lampromptelis geatulus, to jest bzdura, te węże potrafią zjeść węże dużo większe od siebie (w naturze żywią się nawet jadowitymi) więc jeżeli nie chcesz żeby twoja zbożówka została zjedzona, nie kupuj ich.

Ja polecam:

-> Wąż amurski
-> Wąż mahoniowy (często widze że w sklepach są razem z zbożówkami trzymane)
-> Wąż chiński
-> Pyton królewski

POZDRAWIAM

Biskup
05-12-2012, 10:49
mahoń potrzebuje raczej suchego terrarium wiec tu sie nie zgodze. Najodpowiedzniejsze beda elaphe schrencki, elaphe hellena, elaphe teaniura.
Python regius z kolei wymaga wyzszej wilgotnosci niz zbozowka, wiec te bym nie polecał. Kupuj położe, wszystkie elaphe.

Letaa
05-12-2012, 14:19
ja trzymam razem 2 elaphe guttata i 2 elaphe obsoleta i jest wszystko ok mimo ze smugowe sa drugie tyle wieksze od mniejszej zbozowki :)

Wiesław Pyć
06-12-2012, 00:46
To nie jest bzdura. Jesli weze będą mialy dostep do gryzoni to nie bede sie zjadac nawzajem!!!

42d3e78f26a4b20d412==