PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest u nich z tymi zebami???



Nazar
06-12-2012, 15:01
Dzisiaj w nocy obudzilem sie przerazony ze uwalila (czytaj ugryzla) mnie mala 40 cm zbozowka. Dopiero mam zamiar zaczat hodowle zbozowek i za wiele o wezach nie wiem wiec mam pytanko.

Czy wszystkie weze maja kly???
Jadowite to wiadomo, czesto widac to na filmach w TV ale czy te ktore dusza swe ofiary tez maja takie zebichy???
Najbardziej interesuje mnie wlasnie zbozowka bo nieprzyjemnie bylo by przezyc na realu to co ja dzisiaj w nocy:))

Pozdrawiam serdecznie

Nazar

Gerald
06-12-2012, 15:16
"Czy wszystkie weze maja kly???"

Zadajesz bardzo inteligentene pytanie. A jak myślisz, a tym bardziej zbożówka (która ma 40 cm (zastraszająco wielka)). Odpowiem ci - jej zęby mają kilka milimetrów (w tym wieku), a więc pomyśl, jak może być mocne ugryźenie takiego węża. Ja bym je porównał z ukłuciem szpilkami (niewiem czy mógł by przegryźć skóre taki wąż). Podobno masz 22 lata, ja bym ci odjął 10 z takim pytaniem. Oczywiście możesz mieć różne domysły, związane z wężami, jeżeli wcześniej nigdy nie miałeś węża na rękach.

To co widać na filmach w TV żadko (bardzo) mija się z prawdą (nawet w wiadomościach). Nie dotyczy jedynie filmów przyrodniczych.

Jak jesteś z Krakowa, to pewnie będziesz kupował tego węża w Bioflu. Jeżeli tak to pan Sułowski (właściciel) ci to wytułmaczy.

POZDRAWIAM

Nazar
06-12-2012, 15:45
Przykro mi ze piszesz takie rzeczy, ze moglym odjac sobie dziesiec lat bo czuje sie poprostu obrazony.
Zastanawiam sie tylko, bo wydawalo mi sie ze duszac ofiare, zeby wezowi sa juz niepotrzebne a w zwiazku z tym po co mu??? Przeciez zabita ofiare spokojnie chyba moglby polknac.
NIgdy nie zajmowalem sie anatomia wezy, prawde mowiac nie chcialo mi sie szukac wiec zapytalem ot tak. Nie wydaje Ci sie ze nie wszyscy musza widziec takie rzeczy??

Pozdrawiam

NAzar

Skibi
06-12-2012, 17:09
Grożniej [bardziej efektownie :) wygląda atak takiego wężyka, niż w rzeczywistości jest jego skutek, czyli ukąszenie [ugryzienie].
Mój rzuca się tylko podczas polowania, jak przyłożę palec do szyby to natychmiast atakuje. W innych okolicznosciach nie atakuje nigdy......
Ząbki można czasem zobaczyć jak wąż ziewa, chyba tak to można określić :)

A takimi opiniami jak powyżej, to się nie przejmuj.....kraj filozofów i profesorów, he he he.

Mi też kiedyś ktoś napisał, że nie mam pojęcia o ptasznikach, bo napisałem o "krwi", a nie "limfie" i w takim razie nie mam żadnego pojęcia o ich chodowli. Jakoś nie padł mi do tej pory żaden z pająków, co oznacza że chyba jednak jakies pojęcie mam :)
Znać budowę nigdy nie zaszkodzi, ale niezbędne to chyba nie jest.....miałem psa 17 lat i nie znałem szczegułów jego anatomii.

pozdrawiam Skibi

Serpent
06-12-2012, 18:09
takie weze jak zbozowka mają typ uzębienia Algypha (wszystkie sa jednakowe ''kilka'' milimetrów służą głównie do przesuwania pozywienia przy połykaniu, niespełniają funkcji typowo chwytnych tak jak jest np. u Chondropythonów lub u C. caninus-weze te posiadają długie zeby chwytne)

Pozdrawiam
Serpent

Nazar
07-12-2012, 00:43
Super wlasnie o takie wiadomosci mi chodzilo. Bardzo dziekuje Skibi i Serpent.


Pozdrawiam

NAzar

lazer
07-12-2012, 01:00
A dla mnie terrarystyka to nie tylko hodowla, ale też wiedza. Naszczęście jest tu trochę osób które ją posiadają, ale większości tak jak sami piszecie poprostu sie nie chce jej zdobyć.

Marcin Ratajczak
07-12-2012, 02:17
Zgadzam się z Tobą "Lazer" fakt faktem nie mam zbytnio czasu czytać książek o wężach ale wszystkie posty regularnie przeglądam :-) co daje mi coraz to większą wiedzę :-)

Grochu
07-12-2012, 03:28
o co wam chodzi?
co z tego, żę to też wiedza.
gościu się zapytał, żeby ją zdobyć, a ktoś tu na niego naskakuje.

nie rozumiem was czasami... chyba od tego jest to forum, że Ci, którzy wiedzą więcej, pomagali tym, ktrórzy dopiero zaczynają, czyż nie?

lazer
07-12-2012, 11:08
To nie było żadne naskakiwanie na kogoś tylko takie ogólne spostrzeżenie:)

abdick
13-12-2012, 03:12
Węże dusiciele mają rządek małych ostrych jak igły ząbków. Sam to wiem bo też hoduje zbożówki.

42d3e78f26a4b20d412==