PDA

Zobacz pełną wersję : Połoz Kaspijski



Szczepan Bieguna
08-12-2012, 12:52
Znacie może stronę o Połozie Kaspijskim ( Coluber Jugularis) ? Albo jakiekolwiek o nim wiadomości

Biskup
08-12-2012, 13:59
A ja przy okazji spytam czy ktos wie cos o polozu ZIELONYM. Dzisiaj widzialem takowego w pet storze, rzeczywiscie bardzo ladny, ale nie znam takiego węża.

Nestor
08-12-2012, 15:55
połoz zielony to nie przypadkiem Gonysoma oxycephala???
spotkałem sie z taką nazwą gonysomy w jakiejś książce, a opis jest na tej stronie

Wiesław Pyć
09-12-2012, 00:52
Ja mam wiadomości, nawet napisalem opis tego weza dla tej strony(ale go nie umiescili).

Wystroj to kamienie i korzenie na piaskowym podłozu. Mały basen.
Wielkość terrarium: 120x50x50(dl/szer/wys)
Temperatura w terrarium 22-30C, ze spadkami w nocy.
Wymagane jest zimowanie w temperatura 6-12C przez 4-8 tygodni.
Wąż osiąga ok 200cm ale rekordowe okazy mialy ponad 2 metry.
Ubarwienie jasnobrązowe lub oliwkowe, strona brzuszna jest słomkowa, ale moze tez byc ciemniejsza, nawet czarna.
Pozywienie stanowią gryzonie,ptaki,jaja ptasie oraz jaszczurki i inne węże.
Wąż ten jest bardzo agresywny i nie zaleca sie go trzymac z mniejszymi weżami ze wzgledu na upodobania pokarmowe.

To tyle, jesli chcesz wiecej to pisz na maila(mam zrąbanego outlooka i nie moge wysylac e-maili) lub gg.

Pozdrawiam.

Serpent
09-12-2012, 01:39
dodać warto że ten gatunek jest bardzo agresywny, kąśliwy (niejest to wąż do potrzymania na rękach) pozatym ogólnie rodzaj Coluber jest ciężki w utrzymaniu jeżeli będziesz miał osobnika z odłowu to może wcale się nie przystosowac do życia w terrarium węże te często napierają na ściany terrarium lub bijąc w nie próbuja się wydostać w efekcie końcowym mogą paść ze stresu który bierze się z nagłego przezucenia weza do niewoli co sie z tym wiąże czesto weze takie odmawiają przyjmowania pokarmu....

Pozdrawiam
Serpent

Biskup
09-12-2012, 04:03
Położ zielony, tak chodziło o gonysomę, dobrze wiedzieć. Dzięki Nestor, pozdrawiam.

Serpent
09-12-2012, 04:28
ludziska dajcie spokój z beznadziejnymi nazwami polskimi połoz zielony goniosoma nie ma nic wspólnego z połozami przykładowy agrument to spłaszczone bocznie ciało własnie z tąd się biorą nieporozumienia z takich głupich nic niemówiących nazw polskich nazewnictwo polskie powinno być zlikwidowane (chodzi mi o takie wymyslane na siłe)

Pozdrawiam
Serpent

Ps. do polskiego nazewnictwa o wiele lepiej pasuje po prostu goniosoma namorzynowa....

42d3e78f26a4b20d412==