PDA

Zobacz pełną wersję : Spalerosophis diadema - rozmnazanie



stopa
08-12-2012, 17:35
WItam!

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem tria tych pieknych wezy...Mam kilka pytan odnosnie rozmnazania...Czy trzeba je zimowac, aby uzyskac potomstwo? Chodzi mi o to czy to jest niezbedne dla stymulacji wezy...wiem, ze trzeba ogolnie zimowac,aby doczekac sie potomstwa....ale poniewaz moje osobniki nie sa za bardzo wyrosniete to wacham sie z ich zimowaniem...i 2 pytanie czy ktos z Was rozmnozyl diademy bez zimowania???

Bardzo cenne beda dla mnie uwagi doswiadczonych hodowcow:)

Z gory dzieki
pokoj!

P.S.Czytalem opis....zeby nei bylo tysiaca niepotrzebnych komentarzy...ale hodowca od ktorego kupilem weze mowil o zimowaniu....

wujek
08-12-2012, 21:11
słuchaj, tak szczegółowo o diademach to nie wiem za wiele, bo nie hoduje, ale ogólnie: węży w 1 roku życia się nie zimuje. natomista jeżeli chodzi o zimowanie przed rozmnożeniem to powinna się odbyć! pozatym węże osiągaja dojrzałość płciową w 3-4 roku życia..

lipton
09-12-2012, 05:46
słuchaj diademy mozna juz spokojnie mnozyc jak jeszcze nie przekroczyły metra dosyc szsybko dorastaja płóciowo , po drugie znam przypadki mnozenia tych wezy bez zimowania i jest to mozliwe , po trzecie jezeli masz 2 samce i jedna samice to super bo to wzmaga poped u samców , a co do zimowania to warto , weze o wiel chetniej podchodza do kopulacji . proponuje ci je mimo wszystko przezimowac jezeli maja juz długosc powyrzej 709 cm mozesz je spokojnie przezimować

Sir_bonzo
09-12-2012, 07:37
Zacznijmu od wieku 3-4 lata???? hehe. Moja parke rozmnozylem jak nie miala jeszcze 2 latek. Zimowanie- Ja nie zimowalem a samica dala mi 6 pięknych jajeczek z ktorych otrzymalem 6 zdrowch wezykow. W niektorych publikacjach zalecane jet obnizenie temp. o ok 4 stopnie-ale widac jest to niepotrzebne. Moja samica miala ok 80 cm.

stopa
09-12-2012, 08:41
Mam samca i dwie samiczki.....z tego co wiem maja ok 2 lata para i mlodsza samiczka...Sir_bonzo....bylbys zainetersowany jeszce starym tematem???
Jak nie pamietasz o co cho bullfan@gazeta.pl

wujek
09-12-2012, 11:33
mówiłem że mniej więcej OGÓLNIE WĘŻE osiągają dojrzałość płciową wi wieku 3-4 lata. zależy od gatunku- mogą wcześniej

Sir_bonzo
09-12-2012, 11:41
A stopa nie pytal OGÓLNIE tylko o diademy.

dr Robert
09-12-2012, 16:46
Diademy też 3-4 lata tyle, że w naturze. Wiadomo, że przy całorocznej hodowli w ciepłym środowisku i regularnym dostępie pokarmu gady rosną szybciej niż w naturze. W hodowli więc ten okres znacznie się skraca.
Nie musi to być prawdziwe zimowanie. Stymulująco może wpływać nawet niewielkie obniżenie temperatury (np. wyłączenie na miesiąc ogrzewania terra) i skrócenie dnia.

stopa
10-12-2012, 16:19
Wlasnie myslalem najwyzej o wylaczeniu ogrzewania, albo po prostu po 8 h na dobe z miesiac....czy odizolowac samca?? Bo myslalem, ze zostawie je tak jak sa.....najwyzej jak je dobrze podkarmie pobawie sie za rok:)

42d3e78f26a4b20d412==