PDA

Zobacz pełną wersję : chlodna zbozowka



napi
09-12-2012, 05:57
WItam wszystkich!
Jestem szczesliwym posiadaczem mlodziutkiej zbozowki (ok.45cm).Mam z nia problem,chociaz nie wiem czy mozna to tak nazwac,podobny do tematu nizej.Chodzi o to ze wezyk caly czs zakopuje sie w podlozu,a jak go dotykam to ma chlodna skore.Temperatura w terrarium 28`C,ogrzewane od gory zarowka.Czy ktos moze mi to wytlumaczyc.Bede wdzieczny za pomoc.Dodam tylko,ze jest to moj pierwszy waz i u mnie nie mial jeszcze zadnego karmienia.Musi poczekac do jutra.


Pozdrawiam i WIELKIE DZIEKI!!!!!!!!!!
Napi

Biskup
09-12-2012, 06:01
To ze sie zakopuje to normalne, bedzie sie zakopywal dopoki sie nie przyzwyczai do otoczenia, natomiast jesli nie masz kabla grzewczego od podłogi, to dolne partie torfu mogą być chłodne, przez co wąż również jest chłodny. Proponuję zainwestować te 30 zł na kabel grzewczy o mocy 25W.
Jeśli nie wiesz jak go zainstalować poprawnie to napisz mi na gadu, postaram się pomóc 5086662

Marcin Ratajczak
09-12-2012, 06:44
Nawet jak by siedział Twój wężyk i ciepłym miejscu Twojego terrarium to i tak tam temperatura penie jest ok 30st C. A Twoja ręka ma jak by nie było 36,6 st więc zawsze będzie Ci się wydawać że wąż jest chłodny :-)

Co do zakopywania się to tak jak napisał Biskup jak się przyzwyczai i nie będzie się bać to przestanie się zakopywać :-)

Pozdrawiam

napi
09-12-2012, 07:08
Nie mialem w planach kupowac kabla,ale mam grzalke akwarystyczna o mocy 10W i chce ja zalac gipsem.To bedzie taka plytka grzejna,ktora zakopie w podlozu.Dodam,ze mam termostat takze z utrzymaniem temperatury nie powinno byc problemu.Czy to dobry pomysl ?


Napi

Marcin Ratajczak
09-12-2012, 07:19
Węże zbożowe lubią się czasami zakopywać więc musisz uważać by się nie dotkły kabla grzewczego czy też grzałki. Nie dozwolone jest umieszczanie tak zwanych gorących skałek gdyż grozi to wszystko poparzeniem u węża.

mateotychy
09-12-2012, 07:22
ja mam kabel i jest wszystko oki dalem 50 zł ale nie mam żadnych problemów z temperaturą ,i często ja biorę węża na ręce to jest taki fajny cieplutki:)

Marcin Ratajczak
09-12-2012, 07:26
Ja też mam kabel grzewczy rozłożony na to mam 2mm szkło i na to dopiero torf wiec zobżowki się nie dotkną ani nie oparzą :-)
Wilgotność też mam na poziomie 60% więc jestem z kabelka grzewczego 25W bardzo zadowolony :-)

Biskup
09-12-2012, 09:49
zainwestuj w ten kabel, zabawy z zalewaniem gipsem nie zawsze są bezpiecznym i dobrym rozwiązaniem, a kabel kosztuje 30 zł i masz 100% pewności że wszystko będzie ok.

napi
09-12-2012, 10:19
OK.Postaram sie kupic ten kabel.Dzieki za odpowiedz.
Napi

42d3e78f26a4b20d412==