PDA

Zobacz pełną wersję : Rodzaje oświetlenia



DEXiu
11-12-2012, 11:15
Co dla węża (np. regiusa) będzie najlepsze (do każdego zestawu dochodzi kabel grzewczy): żarówka lub dwie (oświetlenie i ogrzewanie), promiennik i słaba żarówka lub podobne. I druga sprawa: czy u regiusa (i innych węży) można stosować oświetlenie nocne i jeżeli tak to jakie (np. żarówka typu Night-Glo)?

abdick
11-12-2012, 11:21
Możesz zamontować świetlówkę z promieniami UV.

Grochu
11-12-2012, 11:49
najlepiej dwie żarówki - w przypadku regiusa daj jedną normalną i jedną czerwoną.
na noc będziesz wyłanczał zwykłą i już masz ogrzewanie + oświetlenie na noc.
ja mam tak u regiuska

DJP
12-12-2012, 06:15
Nocną żarówke możesz zastosować ale służy ona Tobie nie wężowi. Koniecvzna jest świetlówka UV możesz dać też promienik ale nie jest konieczny jeśli temp w terra jest dostateczna.

Budyn
12-12-2012, 17:18
Ja ostatnio gadalem z kolesiem moze inaczej hodowca co mi powiedzial ze dla wezy nie sa potrzebne swietlowki uva i uvb bo one daj efekt dobry u jaszczurek bo powoduja synteze witaminy b 12 chyba co powoduje ze jaszczurka nie ma krzywicy a dla weza wystarczy zwykla...... to prawda ???? Bo pierwszy raz sie z tym spotkalem jestem ciekaw co wy sadzicie o tym

Grochu
13-12-2012, 00:01
to prawda - węże, a tym bardziej węże nocne, takie jak pyton regius, nie potrzebują naświetlania promieniami UV. dlaczego?
1) krzywica u nich tak czy tak nie wystąpi
2) ich skóra i tak przepuszcza śladowe ilości tego promieniowania

DJP
13-12-2012, 03:50
A to ciekawe, możliwe że to prawda chodz zawsze myślałem że UV jest koniecznością. Słyszałem że u węży nocnych UV jest mniej potrzebne i można dać słabszą świetlówke.

Grochu
13-12-2012, 12:00
u węży nocnych w ogóle jest nie potrzebne, u dziennych o ile się nie mylę również.
no ale dadc nigdy nie zaszkodzi - od tego nic im się nie stanie, co jednak nie jest potrzebne. ja osobiście mam Repti glo 8.0 w terrarium, ale jej nie włanczam, bo po co?

42d3e78f26a4b20d412==